Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ohrozovanie zdravia v domacnosti

Príspevok v téme: Ohrozovanie zdravia v domacnosti
chlap123

Zdravim, mam taky dost zavazny problem a neviem kam sa obratit, co robit.

V nasom byt byva stara mama, proste je to hnusny alkoholik, narkoman, zapija lieky alkoholom, klamar, zakerna osoba, zije ako bezdomovec, smrdi, nestara sa o hygienu, mysli len na seba, stale je chora, proste nocna mora hocikoho. Uz bola aj na psychiatrii, lebo jej cvaklo z alkoholu a liekov a ona spalila zdravotne zaznamy, ze tam bola. Potom este problem je ten, ze otec nechce nic robit, lebo je to jeho maminka a je maminkin maznacik, aj ked sa hra, ze ju nenavidi, ale to prekuknete ked zijete velmi dlhu dobu spolu, vzdy mu da peniaze a on je spokojny, ma dost slusny dochodok,bola nejaky byvaly komunisticky potkan. Mama je zufala, brat je zufaly aj ja som zufaly,vsetci sme zufaly.

Ale najhorsie, je to, ze ona as nijako nestara o svoje zdravie. Kazdu chvilu je chora, ved sa neumyva ani donutit sa poriadne neda. Predstavte si, ze by ste zili na infekcnom oddeleni. Dokonca odmietla test na tuberkolozu, moj brat dostal tuberkolozu ked bol maly od jednej spoluziacky, vtedy to bolo velko halo, samozrejme, ze sme vsetci podstupili vysetrenie okrem nej. Dokonca to vyzera ako keby mala TBC...stale sme chori vsetci, ked jej prepukne choroba, vsetci ochorieme. Ona este si ani neumyva ruky a potajomky so spinavymi rukami berie jedlo, vsetko ohmatava a proste musi kradnut, typicky kleptoman. Teraz moj brat musel ist na biologicku liecbu a ma ileostomiu, to je na dlho ale mohla mat ta svina v tom prsty, jej zdravotny stav. Ked je clovek na biologickej liecbe, tak musi byt dodrzana prisna hygiena, musi byt v zdravom prostredi...ale velke gulove doma, pravy opak kvoli jednemu hajzlovi. Vsetci toho uz mame dost, ale nic sa nebude diat kvoli otcovi, ako som spominal on sa na vsetko vyserie + maminkim maznacik. Mama je uz tak psychicky, zdravotne aj fyzicky znicena z toho vsetkeho, ze ona uz sa uz uplne vzdala. Brat ma zdravotne problemy a este musi dlho robit, nema ani cas na riesenie takeho problemu a ja, ja studujem na vysokej a vzdy ked je skuskove, cize sa doma ucim, som chory ako stara vrana, kvoli tomu hajzlovi. Ale ked som mimo domova, tak som zdravy ako rybicka...nahoda. Dokonca teraz som, lepsie povedane vsetci ochoreli ako ona ochorela. Proste chodiaca epidemia.

Skratene, mame doma staru mamu, co sa nemieni zmenit a ist sa liecit do nemocnice, ohrozuje nie nase zdravie ale uz pomaly zivoty, nici nas psychicky, robi si co chce. Chcel by som sa opytat, da sa nejako donutit aby sa isla liecit do nemocnice, niekde na infeckne, na plucne, lebo to ako ona stale kasle, stale ma horucky, stale ma iba problemy, smrdi, to nie je normalne a ohrozuje to nas vsetkych. Ona ide ku doktorovi, ale ona klame, ona vzdy len pride s liekmi od bolesti a tie zapija alkoholom. Da sa nejako ju donutit ist do nemocnice liecit sa? Nech si je aka chce, je nam ukradnuta, planujeme odist, najdolezitejsi je brat, ktori musi mat zdrave prostredie, len chceme aby sme ASPON mohli mat doma zdrave prostredie a nie infekcne oddelenie.

mirandafa

iba ak by ohrozovala Vas na zivote cize oolie je mozne ju presvedcit na nutenu liecbu sa mi zda legislativa dnes uz ovie ochranit obeye tyranie doma nie ako pred 15rokmi.chodte za nejakym psychologom s alkoholikni je to strasne tazke.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ohrozovanie zdravia v domacnosti - Fórum - ZDRAVIE.sk