Môžem ísť aj k inému lekárovi?

Príspevok v téme: Môžem ísť aj k inému lekárovi?
XXX2

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je podľa vás možné, aby som so svojim zdravotným problémom zašla aj k inému lekárovi, ako k tomu svojmu. Ten môj totiž neprejavuje akýkoľvek záujem mi urobiť testy alebo hocičo podobné... Len neviem, čo napríklad povedať sestričke v ambulancii, keď budem chcieť vyšetriť a ani u nich nemám kartu. Dá sa to vôbec? Môže ma odmietnuť vyšetriť? Ďakujem.

Fleur-de-lis

hanka, neboj, ja viem čítať :)

Nepýtala sa o prestup k lekárovi, ale je logické, že keď so svojím lekárom nie je spokojná, tak by sa mala zamýšľať aj nad touto možnosťou. Aký to má význam chodiť za inými lekármi, lebo ten môj ma má v pake? Tak si rovno k tomu inému dám kartu, nie?
Raz navštíviť iného lekára je dočasné riešenie.

hanka9

Zadavatelka sa pyta, ci moze ist na vysetrenie aj k inemu lekarovi, kedze jej lekar podla nej neprejavuje zaujem jej urobit testy, resp. zistit pricinu jej zdravotneho problemu. Ona sa nepyta na trvaly prestup k inemu lekarovi, zmenu lekaru.

Z toho vyplyva, ze prispevok o 12:19 a 13:37 je „od mísyi“. K otazke:

-zadavatelka ma pravo ist k inemu lekarovi za ucelom vysetrenia a lekar je povinny ju vysetrit.

dilmah

Ja som myslím, že sa to dá. Kožnú som menila 3x a ORL lekára 2x. Neviem, o akého lekára sa v tvojom prípade jedná, ale myslím, že po telefonickom rozhovore sa budeš mocť dohodnúť, pokiaľ nemá daný doktor plný stav.....

Fleur-de-lis

myslím, že sa treba najprv opýtať či ťa vezme. Niektorí majú už veľmi veľa pacientov a neberú vždy. Takže je lepšie sa opýtať vopred, kým si vezmeš kartu.
A hej, je možné, že to už nerobia cez pacienta, ale pošle kartu inak.

XXX2

Myslíš, že sa mám ísť najprv k tmu novému opýtať, či by ma vôbec zobral? Alebo tam rovno nabehnúť už so svojou kartou? Aj keď niečo sa mi zdá, že teraz si tie karty už podávajú sestričky medzi sebou, vraj pacientovi karty d rúk ani nedávajú... neviem no

Fleur-de-lis

Neviem či je to možné. Možno ak si to preplatíš všetko.
Ale tak si prenes kartu k inému, keď tento nič nerobí. Alebo sa vypýtaj sama uňho na vyšetrenie, či to tiež odmietol?