Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zlepšiť vzhľad pleti po ľahkej forme akné?

Príspevok v téme: Ako zlepšiť vzhľad pleti po ľahkej forme akné?
kikarika1

Ahojte, v puberte som mala ľahkú formu akné, na ktorú mi kožná predpísala vodičku (nepomohlo, ale ani nezhoršilo). Rok 2002-2004 som užívala antikoncepciu, ktorá mi v priebehu pol roka celkom vyčistila pleť. Dnes som už po 30tke a chcela by som sa spýtať, alebo získať informácie, ako by som si mohla zlepšiť vzhľad pleti po ľahkej forme akné, pretože každá forma akné zanechá nejaké "stopy" na pleti. Vyrážky už nemávam (len občas v počte 1-2 pred menzesom, pri strese..), no mám pleť s viditeľnými pórami (používam vhodnú kozmetiku - pomáha) a taktiež mám povrch pleti na lícach ako keby hrboľatý, pritom tam žiadne vyrážky nemám (nie je to po celých lícach, ale len určité menšie miesto). Tento hrboľatý povrch je viditeľný najmä pod svetlom slnečných lúčov.
Viete niekto o nejakej účinnej technike (ktorá nepoškodzuje pleť), a účinne by zjemnila takýto povrch pleti? Ďakujem, za každú reakciu.

kikarika1

ďakujem, máš na mysli kryštálovú alebo diamantovú mikrodermabráziu? tá je vraj šetrnejšia...rozjasní v akom zmysle? rozjasnená pleť je ružovejšia alebo do červena? takú by som nechcela mať, teraz mám pleť ako kreol..

Sejla

Trochu pomáha mikrodermabrazia, ale tá skor rozjasní, zjednotí a vyčistí pleť... Potom je tu chemický peeling, to som neskúšala. Skús vyhľadať služby v rôznych derma centrách, možno to odstraňujú nejakým laserom.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zlepšiť vzhľad pleti po ľahkej forme akné? - Fórum - ZDRAVIE.sk