Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Už chudnem!

Príspevok v téme: Už chudnem!
rucola

Ahojte,
sledujem na tomto fóre témy týkajúce sa chudnutia a diét a rada by som sa podelila o svoju skúsenosť.
Mám sedavé zamestnanie, takže môj denný fyzický výkon je minimálny. Cez víkend občas vybehnem do lesa, ale po práci som vždy vyšťavená a málokedy sa dokopem k nejakému pohybu. Mám 162 cm a ešte pred 2 týždňami som mala 55,5 kg a nabehnuté sysláky na lícach.. Nebolo to nejak veľa, ale bol to dôsledok toho, že môj denný príjem kalórií bol vyšší než som vydala. A preto som si prispôsobila stravu tak, aby energeticky nepresahovala môj malý denný výdaj a ešte kúsok ubrala, aby som pomaly začala chudnúť. Môj jedálniček vyzerá asi takto. Čerstvé zeleninové šaláty vo veľkom 250g ráno aj poobede aj večer. Dochucujem balkánskym syrom alebo bryndzou vo veľmi malom množstve, dokopy ho zjem spolu so šalátom cca do 100g. Obdeň som si dovolila ochutnať kúsok masa, možno 25g, sladkého len minimálne, maximálne jeden medový keksík, taký veľký, ako dávajú v kaviarniach ku káve. Nápoje nesladené, ak sladený tak len minimálne, čaj a káva bez cukru.. Ak teplé jedlo tak zase len zeleninu na panvici s trochou oleja. V nedeľu som mala zemiaky s cibuľou a kuracím stehnom. Ale bola som aj na prechádzke. Večer už zas len tú zeleninku. Cez deň sa nútim piť čistú vodu do 2L. Odvtedy ako fungujem takto som z 55,5kg schudla na 51,5kg. Zvykla som si jedlo pomaly vychutnávať, ten sladký keksík jem aj 5 minút a to je fakt mini keksík :) Bez výčitok svedomia :) Pufované chlebíčky, hovorí sa im aj polystyrén jesť zas len minimálne. Jedno dve kolečka na deň. S tým sa schudnúť nedá! Už som skúšala pred pár rokmi. Lenže keď zjete jedno balenie v práci miesto obeda, energeticky sa to pomaly rovná normálnemu obedu, ale po chlebíčkoch ste za hodinu hladní! To som ešte toľko nečítala..:) Keď milujete čipsy tak ako ja, tak potom je tu alternatíva práve s týmito pufovanými ryžovými chlebíkmi, ktoré predávajú ako 25g balenie s príchuťou, syra, paradajky s bazalkou alebo zemiakov s kmínom. To e stále rozumnejšie ako kúpiť si balíček čipsov s tým, že si ich budem šetriť! :D 25g balenie má okolo 110kcal to stále nie je veľa aj keď ešte o hodinu zjete ten malý keksík. A mám pokoj, dopriala som si, čo som chcela :)) Baz výčitok! :D Tak možno niekomu sa to aj pozdáva, kľudne nech sa ku mne pridá :) Môžme aj pomeniť recepty!

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Už chudnem! - Fórum - ZDRAVIE.sk