Som už vlastne mŕtvy, už to len dokončiť..

Príspevok v téme: Som už vlastne mŕtvy, už to len dokončiť..
Idontgivea..

Cítim sa ako vyhasnutá svieca. Nevidím žiadnu budúcnosť, neviem si vytvoriť normálne vzťahy s ľuďmi, nikomu neverím. Veľmi veľa ľudí mi ublížilo. Natlačili mi do hlavy, že som nula. Aj keď som si spravil nejaké školy, teraz robím prácu, na ktorú som prekvalifikovaný. Je mi zle z tých ľudí tam, plno apatických idiotov. Je mi zle z toho ako to tam funguje, ako to tam chodí, ako so mnou zaobchádzajú. Ale to je asi všade tak. Na hľadanie lepšej práce však nemám motiváciu a ani energiu. Nemám vlastne energiu na nič. Len prežívam a všetko odkladám na neskôr..
Cítim sa ako vzduch. Svoju prázdnotu často utápam v chlaste. Skúšal som aj drogy..
A tak len padám a padám stále hlbšie a každý deň sa modlím k Bohu, nech si ma vezme tam hore.

Nikikk

Ahoj. Aj ja som mala taketo stavy a pretrvavali rok. Je to velmi velmi neprijemne, kto nezazije-nepochopi. Z vyjadrovania usudzujem, ze si bystry muz, v ktorom sa mozno nieco ako vo mne zlomilo, mozno ani sam nevies co. Bola som hospitalizovana na deckej psychiatrii na Kramaroch kde do mna pchali len antidepresiva a prasky na spanie. Po dvoch tyzdnoch tam som bola uplnr vygumovana. Prisla som domov tiez zacala chlastat a fajcit travu. To som mala 17 a takto sa to so mnou vlieklo vyse roka. Denno denne opita, zhulena, no proste katastrofa. Do svojho tela som davala schvalne tieto sajrajty aj ked som vedela, ze mi to ublizuje-ved o to mi aj slo...

Neviem ako presne, ale dostala som sa ku kniham E.Tolle a mozno to niekomu pride na smiech, ale maximalne mi to zmenilo zivot. Zacala som plavat a citila sa aj po fyzickej stranke lepsie, kupila som si psika ktory mi kazdy den robi radost a aj ked je den uplne na.. Tesim sa ako si lahnem on sa ku mne prituly a doda mi energiu. Nasla som si priatela a som s nim uz vyse roka a je mi super. Nefajcim, nepijem spolu iba sportujeme a vela cestujeme.

Skus si z toho nieco vybrat, kup si zvieratko (ten pes je asi naj-nie nadarmo sa mu hovori najlepsi priatel cloveka ) alebo skus precitat zopar knih od neho... vela statia, budem na teba mysliet a co najskor sa vyhrab z tychto srac.ek!

Ps-ludia ktori ti vravia, ze si nula a pod. Nauc sa mat to absolutne na haku a ist si svoje a robit iba to co teba robi stastnym a nepozerat ns druhych

anjelik *

Energiu, ktorú postrádaš a asi aj sám tušíš, že to nie je sila tela, môžeš v podstate získať z dvoch zdrojov. Prvé by sa dali nazvať vonkajšie a poskytuje ich, zabezpečuje, sociálna sféra. Myslím tým sféra tvojho okolia, ľudí v ňom. Vďaka komunikácii s nimi sa dokážeš sám prejaviť a to ťa spätne dobíja. Ty ale tvrdíš, že s ľuďmi vyjsť nevieš. Takže prvé, čo musíš zmeniť. Pokúšať sa s ľuďmi komunikovať. Najjednoduchšie je o ich problémoch, a potom k tomu pridať vlastný názor. Plus sa naučiť ľudí počúvať a premýšľať, prečo sú takí, akí sú. Vieš, označiť všetkých za apatických idiotov, je to najjednoduchšie, ale prebrať ich k životu, to už chce niečo viac. :o)
Druhé zdroje by som nazvala vnútorné. To je tvoj vlastný myšlienkový svet, tvoje vlastné spomienky o udalostiach, zážitkoch, tých druhých. Ak sú u teba tieto pochopené, to znamená, rozumieš, prečo sa tak udiali, dávajú ti návod a aj silu, zvládnuť to, čo ťa bežne stretá. K takýmto výpovediam sa ale dospieva počas *štúdia*, to znamená vzdelávania sa..pomocou kníh, filmov, videí a podobne. Čiže zase niečo, čo nikdy nekončí, ako ti už povedal pán RNG. :o)
Dušu poteší aj hudba, nenáročné i tie náročnejšie filmy, knihy.
No a ako posledné je tu tvoje telo. Ktoré ti tiež buď pomáha, alebo ťa likviduje. Tak nesmieš zabúdať aj na to cvičenie, aspoň trochu rozumné stravovanie, možno otužovanie.
Neviem, či to, čo som napísala, je až tak ťažké a nedosiahnuteľné. Ale rozhodne v sebe nenesie nič, čo by bolo nechutné a nudné. :o)
Chľast a drogy..slúžia na zmenu chémie v mozgu. Sú riešením, ale len dočasným a v konečnom dôsledku ťa zabijú a nič si nepochopil, absolútne nič. Čiže premrhaný jeden ľudský život. :o) A to by bola škoda.
A spústa jedničiek...bez dobrej rady sa nedá vykročiť nikam, zostaneš len stáť na mieste. Nie je to žiadna galaktická kokotina, keď ti niekto povie, začni makať na sebe..len asi treba občas upresniť, čo a kto je to *ja*.

poxpom

zapis sa na nejaky kurz mozno jazykovy zacnes sa ucit rozsiri sa ti obzor mozno stretnes podobnych ludi a stuone ti sebavedomie a vonka ist pracavat?!

sponka

a ešte niečo,na jednej strane chceš mať dobre vzťahy s ľuďmi a na strane druhej nadavaš im do apatickych idiotov.Takže sebavedomie maš.To že veľa ľudi skončilo vysoku školu a robia podradnu robotu,na to nemysliš?

RNG

Kto si nevie vazit sam seba, toho si no mozu vazit ani ini. Takze tvoj problem zacina u teba vnutri. Ak si myslis, ze si nedokonaly, tak sa vylepsuj. Na to je vzdelanie, naberanie skusenostim a podobne.
A je to dlha cesta, casto celozivotna.
Vazenie a ocenenie ludi si treba zasluzit, neprichadza samo od seba.

Ani alkohol, ani drogy ti to nedaju, to si mozes byt isty

sponka

Každemu dobija baterky to ,keď ho ľudia chvalia.Ja ťa chvalim už len preto že si otvoreny a vieš sa podeliť o svoje starosti.Poznaš?že ti ľudia čo si sami zo seba uťahuju su najlepši spoločnici?Skus sa na život pozerať aj z ineho uhla.....