Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Súvisiaci obsah

Maoam

aha, druha alternativa bola asi praca v gastronomii...(hotel a Co.)

no mozno by si mohla fakt najst niekoho, kto by sa na SVK postaral, ak im treba financne pomoct, mozno by si mohla robit v AT a daco im poslat nejaku sumu kazdy mesiac, cojaviem, skus si to nejako zariadit...

ale musis hladiet aj na seba

Maoam

cau, ako to vyzera teraz s tym chorym clenom rodiny?
ak budes mat moznost, vrat sa do AT a najdi si opät pracu, zrejme si robila ako opatrovatelka, z toho co opisujes, to tak vyzera, mohla by si si mozno zariadit turnus 14 dni pracovat, 14 dni volna a ist domov na ten cas

robi to tak vela zien

mozno sa da najst alternativa starostlivosti o tu osobu na SVK, nemas inych pribuznych, ktori tam ziju a mohli by pomoct?

mozno by pomohlo to medzi riesenie - ako vyssie opisane

ale byt tebou, tak sa tam vratim a na ten cas, kym je to take vyostrene doma skusim tu moznost 2tyzdne-2tyzdne

velastastia

ahojte vsetci,dakujem za nazory..potesili ste ma...takze teraz na vase otazky...vratila som sa koli rod.problemom...ochorel mi niekto tazko z rodiny...tak som sa velmi zlakla ze by sa mohlo nieco stat a ja si to budem vycitat ze som nebola pri tom cloveku a nepomohla mu...inac zijem na Strednom SK kde je velmi velka nezamestnanost takze nemam sancu...a za 300 eur si neviem predstavit pracovat...dalsia vec som Introvert takze moc priatelov nemam...a vsetky spoluziacky a kamaratky su vydate alebo prec za hranicami...ani ma to tu nebavi sa s niekym stretavat pretoze nemam sa o com s tymi ludmi bavit...niesom namyslena ani nic podobne ale nebavi ma to tu...velmi som si zvikla na zahranicie...na tej pocit bezpecia,ze mam pracu ktora je super platena...ubytovanie aj strava zadarmo....kde ti toto daju na Slovensku?,mozes len snivat...neviem co mam robit ...ale dakujem za vase rady a nazory

zrubanystrom

Nevracaj sa na svk, zostan tam kde si alebo zmen miesto. Tu na svk je to coraz horsie, dobre urobili ludia ktori sa uz na svk nehodlaju vratit.

karolinka122

na tvojom mieste sa co najskor spakujem a idem spat, ked ta tu nic nedrzi a vydrzala si 9 rokov tam.. sa ti nedivim, ze si dostala depku..

Maoam

po 9tich rokoch?

fuu, tak to je doba, kedy sa clovek väcsinou uz rozhodol za hranicami ostat a vybudoval si zivot tam...

ok, no pocula som nedavno o navrate ludkov po tom istom case, ja osobne by som sa nevracala, ale to je kazdeho osobne rozhodnutie

skus obnovit tie stare kontakty a mozno fakt prides na to, ze to tam nevydrzis a spakujes sa naspät za hranice