Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko

Príspevok v téme: Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko
velastastia

ahojte.chcela by som vas poprosit o rady alebo pribehy vas ktory ste si toto zazili...pretoze ja som sa vratila po 9 rokoch zo zahranicia a nedokazem si zvyknut na SK zivot...mam stoho depresie a strach...ako keby som umrela...nemam pracu ani priatela a je mi velmi tazko...poprosim ludi ktory si toto zazili ako sa s tym vysporiadali....dakujem

Maoam

Slobodna: ak ma niekto priezvisko konciace sa na -ova, tak aj vela Nemcov si mysli, ze su ruskeho povodu...vazne

pritom Rusi maju uplne iny prizvuk a vyslovnost, aj Poliakov hned rozoznas, teda Poliaka s Rusom si nespleties

Maoam

0vecka: jj, maju fesakov :DDDD

a Holandania hovoriaci po nemecky maju zlaty prizvuk a podarenu vyslovnost

su velmi priatelski, teda tych, ktorych som mala moznost spoznat ja a vysavy vysoke, tam pod 185cm asi ziadny nebol a take vysportovane atleticke postavy vsetko, aj vyssie rocniky, som iba kukala, ale vo Finsku to same

embryo

Slobodna: bicykle sme si jeden den pozicali a pytal som sa recepcneho v hoteli, ci sa nekradu... tiez sa mi zdalo cudne, ze plno bicyklov bolo nezamknutych , dozvedel som sa zaujimavu informaciu :-)

10-15 rokov nazad boli v Amsterdame erarne bicykle, ktore nikomu nepatrili, ludia sa moholi na nich dopravit kam potrebovali, popularizaciou marihuany vsak zacalo mesto navstevovat stale viac turistov a bicykle, ktore nikomu nepatrili zacali miznut...

pri tom mnozstve bicyklov na uliciach, ked si ten svoj zamknes, je sanca miziva, ze ti zmizne :-) (slova recepcneho)

prave to je krasne na Bruggach, vela ludi o tom meste nepoculo, na uliciach je len zopar turistov, lahodna belgicka cokolada, pivo detto a to stredoveke centrum... :-)

Slobodna

Neviem, tak embryo nám hádam prezradí, či mu niekto šlohol bike alebo nie :) Ty si bola dávnejšie, ja som ešte nebola, len on je aktuálny panic z Holandska :)
Ja z holandčiny nemám veľkú hlavu, len všetko okolo opľuté :) to sa vskutku ťažko vyslovuje!
MultiLevel prečo z Ruska? :))

Maoam

no cim severnejsie sa ide, tym krajsi ludia :D, ale je to tak, ja som videla strasne vela krasnych zien v Helsinkach a par Holandaniek som uz zazrela takisto :D, no a celkovo hrozne zaberam na muzov - od severneho Nemecka, Holandska, Danska na sever :D

myslim domacich :D

je to otazka vkusu, ale napr. podla toho kde, aj v DE je uplne bezne, ze tu zeny chodia nezmachlene a na bicykloch, to je povinna vybava .... kopa ludi chodi tak do prace, na zel. staniciach su extra priestory na odparkovanie bicyklov :D, vo vlakoch su vozne pre cestujucich s bicyklami

ale aj vela peknych domacich Nemiek som uz videla, samozrejme ine typy ako slovanske zeny, ale maju cosi do seba

MultiLevel: pre mna si kazdy clovek, ktory sa uchytil v Norsku ci inde v Skandinavii zasluzi velky obdiv, najmä kvoli narocnosti ich rodnych jazykov, inak je ich mentalita a zivotna uroven uplne iny svet, mne sa v Norsku uchytila byvala spoluziacka, ktora na SVK bola dost zaznavana (outsider atd.), velmi som ju mala rada, na skole to dost flakala, jedine co jej slo, boli jazyky a kazdy sa straaasne cudoval, ked po skole sla do Norska a aj tam ostala a vybudovala si pekny zivot - ja jej to z celeho srdca prajem, ak niekomu, tak jej

uz medzicasom hovori samozrejme plynule po norsky, za co ju totalne obdivujem, zije tam nezmachlena :D, uprostred prirody, so super priatelom, ma uz velmi dobry job, aj skolu tam za sebou atd.

proste velmi ju obdivujem a tak aj kazdeho, kto sa dokazal tam uchytit a nemal vopred pripravene hniezdocko, ale vlastnymi silami musel vsetko odmakat

neviem, ale myslim, ze by som nebola schopna naucit sa ich jazyk, esteze v casti Holandska rozumeju nemecky :D

MultiLevel

Slobodna, s tym bikom to nie je naopak? :D Mne zas vraveli, ze vsetci tam maju jeden a ten isty typ biku, koniec koncov, aj som sa na nom vozila a ze ti ho nema kto preco kradnut, ked ma doma to iste :D ale tak to bolo pred cca 9 rokmi, veci sa mohli zmenit :D Mne holandanky neprisli az take pritazlive, a cernosi ma rovnako otravovali ako pise embryo. Niekolko raz do dna som pocuvala otazku, ci som z Ruska :D
To je super Slobodna, ze si uz zabrdla do jazyka :) Ja som mala zo zaciatku z norskeho jazyka dost velku hlavu, ale casom si clovek zvykne, pocuvala som vela ich radio, pomoze to trochu

Slobodna

Super embryo :) aj keď pochybujem, že mňa by lákali tie Holanďanky alebo tí černosi s pochutinami :) inak som sa dozvedela, že ten bicykel ti tam veľmi rýchlo niekto ukradne :)
Multilevel mám kúpený krásny holandský slovník a to ich chchchchch je vskutku čarovné :)
Bruggy nepoznám, idem si to pozrieť na nete.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Navrat zo zahranicia po dlhych rokoch na Slovensko - Fórum - ZDRAVIE.sk