100g orechov denne

Príspevok v téme: 100g orechov denne
lavazza11

Zaujímalo by ma, či vadí, že jedávam cca 100g + orechov denne (mix orechov - kešu, mandle, para, vlašské, lieskovce + tekvicové semiačka) - všetko natural, nijak upravené ani solené ani pražené. Sladkosti nejem žiadne a namiesto nich si doprajem orechy pretože ich milujem. Chcem sa spýtať, či to môže niečo spôsobit, nejaké zdravotné problémy, alebo či je možné že sa z takéhoto množstva priberá, a či z toho mám mať výčitky? Je tu niekto taký, kto tiež tak miluje orechy ako ja, a tiež ich toľko konzumuje? :)

pepa481

Je to normálne, ja tiež ako ty, také 3 mesiace jem denne 100gramy orechov, cvičím 5krát týždenne a jem do 50g sacharidov denne a presne ako ty aj ja ich milujem a nie ako oni píšu že sa z orechov priberá tak to nie pravda ja ich jem a nepriberám, vážim 44kg a som nízka mám 150cm a denne zjem okolo 2000kcal často aj viac, takže jedz ich aj dalej

lavazza11

0vecka, jem normálne raňajky, desiatu, obed, olovrant, večeru a niekedy aj 2. večeru a pomedzi to aj 100g + orechov... nejem sladké a ani tučné jedlá, a málo sacharidov.... a vážim cca 50kg + - 1kg

lombardo1981

Alebo má taký rýchly metabolizmus, že obrazne môže zjesť dva slony denne a na váhe sa to neodrazí. :-D

0vecka

2 lavazza11 a preco by mala byt z teba veleryba po 500kCal??? neviem kolko vazis ale v pohode zmaknes 2000....ak mas normalny obed a normalne ranajky a nejes sladkosti alebo tucne veci tak si uplne v norme co sa kalorii tyka

lombardo1981

Ja síce nie som veľký zástanca brutal zdravej stravy a nezmyselného počítania kJ, ale porovnávať napríklad 800kJ z bravčovej masti a kokosového oleja je absurdné.
Ak človek vyslovene nepotrebuje znižovať hmotnosť, ale ide mu len o udržiavanie, tak to nie len o matematike. Metabolizmus je nesmierne prispôsobivý, a ak telo vie, že sa "nemá čoho báť", s energiou plytvá jedna radosť. Takže občasné energetické prehrešky nerobia problémy.
Najväčšia blbosť, ktorú ženy či dievčatá robia, že zbytočne držia diéty typu "denne zjem iba 7000 kJ". To množstvo energie bohate stačí na bežné fungovanie bez znižovania hmotnosti. No pochybujem, že to pokrýva celkový denný výdaj. A ak je negatívna bilancia dhodobá, metabolizmus sa samozrejme spomalí. Pretože telo má potrebu chrániť sa.

Fleur-de-lis

Ovecka, podľa mňa je rozdiel z čoho tie kalórié sú. Ak sú z jedla ťažko stráviteľného, alebo takého čo neobsahuje nič výživné, alebo čo veľmi dvihne cukor a následne inzulín...
A je rozdiel, keď sa človek stravuje zdravo, a telo je v dobrom stave, tak aj lepšie trávi atď...
Nie je to len o matematike. Na to je telo príliš komplikované.
Môže si niekto prísne počítať kalórie, byť chudý a cítiť sa naprd. A niekto možno príjme viac kalórií, ale je v lepšej zdravotnej forme, lebo tie kalórié prijíma z lepších jedál a je tiež chudý a cíti sa dobre...
Ja si dám radšej 500 kalórií z orechov než zo sladkostí. Tých 500 kalórií podľa mňa nie je to isté. Vlastne mi je jedno čo má koľko kalórií :) Dôležitejšie sú mi iné aspekty daného jedla. A samozrejme pestrá strava. Nebudem jesť celý deň len orechy...

0vecka

2 Fleur-de-lis je to presne iba o kaloriach (prijem/vydaj) a este hormonoch no mozno nejake to % hore dole spravi typ stravy a nacasovanie ale z 500kCal nespravis napr 300 len tym ze su to orechy a nie bravcova mast