Necítim city, lásku, ani vášeň či už k priateľke alebo rodine

Príspevok v téme: Necítim city, lásku, ani vášeň či už k priateľke alebo rodine
Marek_

Čo dodať... Mám 28, a v 27 sa začal môj prvý vzťah, dovtedy som bol v pohode vyrovnaný človek, no vo vzťahu to prišlo, zistil som hromadu mojich psychických problémov, moja priateľka má 17 a tiež riešila veľa problémov počas vzťahu, zameriaval som sa na to jej s tým pomáhať, nevnímal som čo sa pri tom deje so mnou. Sme spolu vyše pol roka a ja som si začal uvedomovať, že situácia je veľmi zlá, že ju asi neľúbim. Moje predstavy o láske boli vždy také že pre priateľku urobím úplne všetko, a nič nebude dôležitejšie, no nie je to tak, necítim to, čo ma malo v tomto hnať aby sa to splnilo. Napriek tomu ju mám veľmi rád a na veci čo sme zažili spomínam s úsmevom a smútkom z toho žeby som mal na to zabudnúť lebo už nebudeme spolu.

Toto môže byť zapríčinené mojim stavom, nemám priateľov ani nikoho, v práci som už skoro rok a stále tam poriadne s nikým nevychádzam a ani nechcem, som tam ako duch. Všetkých odmietam, nezaujímajú ma. Rodina mi lezie na nervy a viem ku nej byť hnusný a nie veľmi jej pomáhať kým nemusím. Odísť od nej čo najďalej by som si želal, cítim ako ma to tu pripravuje o úplne všetku energiu. Chodím ako živá mŕtvola, žiaden úsmev, žiadne robenie hlúposti zo srandy, vtipkovanie, proste sa neprejavujem, som totálne maximálne uzavretý aby nikto nespozoroval nejakú náladu na mne, a len ma ignorovali. Pritom moja myseľ funguje na 110%, milión veci čo by som chcel vysloviť, lenže nemám odvahu sa vyjadriť, realizovať...

Tak isto to je v posteli, je to dievča čo už vyžaduje všetko čo k vzťahu patrí, a ja toho nie som schopný. Predstavoval som si to aj viac krát, aj po tom túžim, ale keď som jej zoči voči, všetko je to preč, nedokážem sa na to odhodlať, nedokážem nič robiť z vlastnej vôle, pretože vášeň ma v tom nechala absolútne samého, a tak nemám nič čo by ma viedlo, čo by mi vnuklo myšlienku že teraz chcem priateľku chytiť tu a tu. Nie je to tam, nepočujem žiadne hlasy, a tak jedine čo môžem robiť, je robiť tie veci bez akéhokoľvek potešenia, a to ja v živote nespravím.

Napadlo ma veľa veci čo by som mohol skúsiť, psychológa, lieky, masáže, alkohol aby som sa dostal zo svojej hlavy a nebol ja. Celý život bola mama na mňa veľmi prísna, dominantná, zlá, mal som priveľký rešpekt, a to možno spôsobilo, že mám priveľký rešpekt voči dievčatám, som pri nich extrémne opatrný, bojím sa im ublížiť a všetko...

Boli ste už niekto v takej situácii? Ako ste ju vyriešili?

Baba33

take poznam,mam podobnee pocity obcas aj ja ale este ho lubim aj ked niekedpochybujem.viac komunykuj chod prechadzku,chodte navstivit kamosov.neviem ako sa stravujes ale ovocie zelenina a tak zdrave veci ti pomozu a este lubovnik bodkaty.daj si rano za hrncek a po nejakych dnoch by mal zabrat mal by si byt kludnejsi.nehadz flintu do zita,casom bude lepsie :-)

Agnes998

Nie som psychiater a nemozem urcovat ziadne diagnozy ale podla toho co pises je pravdepodobne, ze trpis nejakou poruchou osobnosti, mal by si zajst za psychologom alebo psychiatrom aby ti pomohol sa v sebe zorientovat. Ale nastuduj si zatial aspon schizoidnu poruchu osobnosti, mnohe z nej na teba pasuje.

Marek_

uz ziadny dalsi nazor? :/ nechdem opistat partnerku ked vidim tal velku pravdepodobnost chybu len vo mne, akoby vo mne nikdy neexistovala vasen. nie len teraz

ĽubkaĽubina

Podľa mňa máš nevyhovujúcu partnerku hoci na začiatku ste boli vysmtay a šťastný to sú tie začiatky ťa možno vytrhla zo stereotypu ale časom to opadlo uvedomil si sa,že ju neľúbiš a teraz si s ňou hoci by si ju už mal poslať k vode možno z ľútosti,vychovanosti,nevieš možno ani prečo si to neurobil na prvý vzťah to bol dobrý -3- rozbeh treba ísť ďalej.Niečo veselšie nespútanejšie a hlavne nezáväznejšie.No a na ukľudnenie odporúčam piť ľubovník bodkovaný mne zaberá dobre žiadne tabletky to by si bol iba oťapený a spal.Podľa mňa tvoje telo nefunguje ako má preto máš aj depresívne správanie.Všetko zo všetkým súvisí ,keď to podceníš nemáš chuť na nič a nevieš čo tu vlastne robiš...ak ťa to poteši sme dvaja :)

ĽubkaĽubina

...sorry za preklepy...tie maličkosti hm :) ja to riešim tak isto mala som dosť veľa mužov pekných a neviem,akých ale stačilo si všimnúť krivé zuby,tenké lýtka,špinavé tričko a nemala som záujem v mojom prípade tam musel byť draiv a museli sme mať niečo spoločné ,naj život či záujmy..keď ťa baba neoslní tak jasné ,že to nemá šancu máš depresie žiješ inak ako ostatný máš svoje pravidlá si utiahnutý musí byť tá baba inakšia ako klasické milučke babíky musí byť tvoje druhé ja a to doslovne!!!

ĽubkaĽubina

Ahoj.Ja to poznám.Správam sa ako ty hoci,keď som bolam ladšia bola som trochu smelšia veselšia hoci bol tam určitý stupeň odmeranosti a ostýchavosti.Časom ma veľa ľudí sklamalo uvedomila som si,ako to bolí a prestala som ľudom dôverovať stiahla som sa maximálne nebaví ma nič nemám žiadny zmysel života,žiadne plány , striedam prácu,žiadna ma nebaví,som sama,zlyhala som vo viacerých vzťahoch,teraz sa bojím ísť do ďaľšieho.Ja som mala veľmi prísneho otca,veľmi nás s bratom bil aj mamku ,neskôr opustil...Depresie ,depresie,depresie....Hrozné.Chce to zdravý vzduch ,pohyb,zeleninu ovocie,piť bylinky.Musíš sám nájsť spôsob ako sa usmiať hoci je to tažké človek sa nezmení hneď.Skús niečo takéto:zmeň prostredie, namaľuj si izbu teplými farbami opticky ju zväčši prestavaj si nábytok zmeň svoje pracovisko ,kúp si kaktusy ,urob si smiešnu koláž s fotiek,zmeň strih a kvalitu oblečenia vzdušnejšie,kúp si psa,jedz veľa banánov a ovocia,skús si sám navariť z youtube čínu alebo pizzu nájdi ľudí,ktorý s týmto žijú a idú vpred je to na dlho .Musíš zmeniť psychiku vôkol seba trochu farieb tvorivosti a veselosti , blaznovstvá a ty naštartuješ.Možno pomôže ak zmeníš vzťah z maminou daj jej najavo,že máš problém aj vďaka nej vášmu vzťahu..asi tam bude ten háčik...Ja ako nás oco opustil a bol ku mne zlá mám blbý vzťah y mužmi najprv som si vyžadovala ich pozornosť ale to vedie len do postele a nič viac nebavil ma sex ale vôbec náš vzťah je mŕtvy ale snažila som sa rozveseliť svoju myseľ a dušu a zaberá to :))... buchtabuchta@pobox.sk....

Sejla

No mal by si žiť viac v prítomnosti a realite, než vo svojich snoch. Príliž sa upínaš na svoje predstavy o tom, ako by mali veci byť.

Marek_

a ešte by som dodal, že nedokážem milovať bezvýhradne, ona áno, lebo si ju nezaslúžim a aj tak ma ľúbi. Aj to je asi spôsobené niečim vyššie spomenutému. Aj nie veľmi dôležité detaily, ktoré sa mi nepáčia, dokážu spôsobiť že v mojich očiach daná osoba klesne, a zo záujmu ubúda. Nie som taký... nemalo by to tu byt