Euthyrox mi škodí

llek

No hlavne Euthyrox ci L-thyroxin, to uz su len zarobky. A co pripady pacientov s tazkou hypotyreozou az vo forme myxedemu, co museli byt hospitalizovani v kritickom stave, ked na odporucenie predstavitela alternativnej mediciny vysadili lieky. Ono nie je hypotyreoza ako hypotyreoza, su pacienti, ktori skutocne nemozu substitucnu liecbu vysadit. Iste su aj hranicne pripady, kde subtitucia nie je potrebna, alebo sa riadi tazkostami pacienta. Najma mlade zeny, ak chcu otehotniet a su na substitucnej liecbe, by nemali experimentovat, ale mali by sa riadit odporucaniami svojich endokrinologov

RNG

Pravy L-tyroxin z inej firny nemusi byt to iste, ako ina chemicka nahrazka hormonu T4 pod menom euthyrox.
Tvrdia sice, ze je chemicky rovnaka, ale nie bioidenticka. Naviac je to len neucinny hormon stitnej zlazy, lebo ucinny je T-3 na co sa musi T-4 zmenit pomocou enzymu obsahujuceho selen.
Ak chces dostat oba tie hormony aj ine latky, co stitna zlaza potrebuje, mozes brat vymrazene vytazky stitnej zlazy, pod menom Raw thyroid, freeze dried.
Inac vacsine styaci si doplnat jod a selen, ktorych mame v potravce dnes primalo a este nas o jod obreraju chlor, fluor, a brom, ktorych je v nasom prostredi a potrave coraz viac a dnes uz mnoho lekarov toto doplnovanie prevadza a odporuca.

kop11problem

Ja som si v lekárni pokúpil kadejaké doplnky a nič mi to nepomohlo. Antidepresíva na prírodnej báze - nulový efekt. (Depakine chrono - okamžitý účinok).
Na podporu myslenia (prírodné) - nulový efekt. (Lucetam - okamžitý efekt).
Na spanie (prírodné) - nulový efekt. (Sanval - okamžitý efekt).
Ak nie je niečo poriadna chémia, tak je to podľa mňa len volovina a vyhodené peniaze.
Pravda je vo hviezdach:-)

RNG

Ovecka, "lekarska obec" ako ,ty nazyvas sucasny lekarsky monopol je ovladana zaujmami lekarskeho priemyslu, do coho patri farmacia, poistovne nemocnice a tiez vyrobcovia medickych zariadeni. Tito vsetci v dnesnom svete sa riadia do znacnej miery financnymi zaujmami, takze potlacaju vsetko a neuznavaju, oficialne, co by im znizili prijmy. Samozrejme velka vacsina ludi takejto obludnosti nechce verit, ale ja osobne na sebe a svohjej rozdine to mame uz vyse 20 rokov jasne dokazane a preto sem pisem rady od lekarov, riadne vystudovanych, ktori pouzivaju ine metody, ako ta "lekarska obec" a maju s nimi velke uspechy.
Ale kedze su ich vysledky potlacane v skolach, literature, televizi dokonca pomaly aj na internete, tak si povazujem za povinnost ich aspon sem uvadzat, lebo si myslim, ze LUDIA MAJU PRAVO SLOBODNE SI VYBRAT a nie byt kontrolovani monopolom, ktory ma v rukach aj komunikacie, aj politikov aj ekonomiu celeho sveta.

Jasny dokaz, ze asi na tych doplnkoch nieco je davaju samotni lekaril ked v USA hoci doplnky sa odvazi predpisovat len asi 1.5% lekarov, vyse 90% lekarov ich kupuje pre seba a svoju rodinu sukromne.Mnohi potajomky, dokonca mam zopar kamaratov, lekarov, ktori si objednali rozne doplnky pre seba cez mna, abu nahodou sa "lekarska obec" ani len nedozvedela, ze sami pouzivaju doplnky. Nuz je to velmi smutne....

antoaneta

keď som brala euthyrox mala som také bušenie srdca, že som nemohla ani zaspať. Lekárka mi vymenila euthyrox za L-thyroxin (je to to isté len od firmy Berlin Chemie)a od vtedy nemám absolútne žiaden problém, a to beriem 150 mg

0vecka

2 pajtuska RNG hovori informacie ktore su v priamom rozpore toho co hovori lekarska obec... a podla mna je to uplny nezmysel niekedy...

pajtuska

To mi je sok od toho pribrat.ako aj to mi je sok ze jod brat namiesto toho mne endokrinolog striktne zakazal a toho roku v jan mi povedal ze mi naadibeuthyrox ze v dosledku toho ze som brala ten jod tak som si odeala stitnu zlazu trocha znizila no myslim dost tak teraz beriem zo 100mg polku denne.to som nikdy nepicula ze sa z toho pribera ako ani to ze busi srdce vobec nic som absolutne v pohode a kramy mam normalne ako predtym ziadna predcasna menopauza ziadne bolestui hlavy ako a mi to t jekto snazi nahoviritvlej ziadne vobec nic libido a hirmony su v poriadku.

jajaja295

Inco
skusala si doplnat jod? ja som najskor brala tekvicovy olej s jodom, ale kedze stoji 50€, tak som presla na ryby olej s jodom, ktory stoji do 20€, balenie 250ml, vydrzi cca 2 mesiace...k tomu berem aj selen a magnezium a na kontrolu k endokrinologovi idem v juli, cize momentalne ti neviem povedat, ci mam vysledky v poriadku, ale ked som tam bola v zime a brala som kazdy druhy den 25mg euthyrox + olej + selen, tak som bola ok

0vecka

ja beriem 50 a nepozorujem absolutne nic tak prve tri dni som mal pocit ze som unaveny ale potom uz nie je mozne ze som si to len vsugeroval alebo to malo inu pricinu