Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výpadky pamäti

Príspevok v téme: Výpadky pamäti
asuaa

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať- už dlhšiu dobu mám problémy s výpadkami. Veľmi často sa mi stáva, že sa s niekym rozprávam a pokiaľ mi stihne druhý človek odpovedať, zabudnem o čom sme sa bavili. Stáva sa aj, že chcem niečo urobiť a dokým prídem na dané miesto, zabudnem čo som chcela. Dôležité veci si musím aj písať. Samozrejme, každému sa to stáva, ale mne v posledných mesiacoch veľmi často a v minulosti sa to nedialo. Beriem silné lieky- hlavne antiepileptiká, antidepresíva a antipsychotiká.

tmv

Pre RNG : obdivujem Vasu pamat na rozne tie nazvy diagnoz, doplnkov.., preto ma zaujima, ci uzivate nejake doplnky, aj na pamat. Srdecna vdaka.

asuaa

A ďakujem za radu a prajem aj vám skoré vyriešenie problémov. Len neviem, či mám zavolať pre istotu doktorke, alebo to odsunúť na najbližsie stretnuje, keď si pôjdem po lieky.

asuaa

No ja beriem antipsychotiká kvôli počiatočnej schizofrénií, ktorá sa mi bohužiaľ zhoršuje, tak vysadenie neprichádza do úvahy. Mám taktiež aj nálaz na EEG. Prekonzultujem tto s lekárom, pretože mám veľa zdravotných problémov a to hlavne kvôli liekom. Taktiež trpím ťažkými depresiame, bolo aj pár pokusov o samovraždu a môj, ako ho nazývajú rodičia, imaginárny kamarát mi v tom len škodí. Len výpadkami pamäti trpím asi už 4 mesiace.

healt99

Hmm...aj ja mam velke problemy s pamatou a ziadny lekar mi nedokaze poradit...trpim tym uz od polovice februara a je to jedno velke trapenie...ja mam uz take problemy ze si nepamatam predchadzajuci den :'( :'(

LMarika

Vypadky pamati mozu suvisiet aj s intoxikaciou, ktora mohla byt pricinou nespravne diagnostikovanej psychozy, ci nebodaj schizofrenie. Hlavne si vsimni, ako tvoje telo reaguje na rozne potraviny, ci ta nezvykne po jedle prehnat, ci nemavas nafuknute brucho prilis casto, pripadne obcas silnu bolest hlavy spojenu s vracanim, a podobne. Pripadne caste nadchy a herpesy a akne. Clovek nikdy nevie, na aku pliagu v jedle, ci vo vzduchu je alergicky a potom koncia u psychiatrov aj ludia, ktori tam nemaju co hladat. Navstiv imunoalergologa a dermatologa a nie psychiatra, ak mas nejaky problem. Spustacom moze byt cokolvek: zmena prostredia (prestahovanie sa z panelaku do rodinneho domu pod azbestovu strechu, zmena stravovacich navykov, napriklad castejsie chodenie po restauraciach a po fast-foodoch, konzumacia stravy bohatej na tazke kovy ako napriklad kadmium: kakao, hriby, slnecnicove a tekvicove jadierka... prestahovanie sa za pracou niekam, kde su v ovzdusi premnozene spory plesni, napr. severne Taliansko, juzne Rakusko... ). To by platilo pre pripad, ze si vypadkami pamati trpela uz predtym, ako si prvykrat navstivila psychiatra. Ak sa ti to ale zacalo stavat az potom, tak v tom pripade je to dosledok uzivania tych antipsychotik a antidepresiv a poradila by som ti ich vysadit a skusit, ci sa po ich vysadeni pamat zlepsi. Antiepileptika ale nevysadzuj, ak mas epilepsiu. Drzim palce, nech sa ti problem co najskor vyriesi.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Výpadky pamäti - Fórum - ZDRAVIE.sk