Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rakovina štítnej žľazy (papilárny karcinóm)

Príspevok v téme: Rakovina štítnej žľazy (papilárny karcinóm)
Thomeso

Dobrý deň,
mám 16 rokov a asi pred 2 týždňami som bol na operácii štítnej žľazy(šž),mala to byť operácia, pri ktorej mi mali vybrať ľavý lalok šž, pretože sa na ňom mal nachádzať solitárny uzlík.No vyklulo sa to , že tento solitárny uzlík bol papilárny karcinóm (diferencovaný nádor) , zistili mi ho chvalabohu v začiatočnom štádiu , čiže prognózy na vyliečenie sú priaznivé. Čo sa týka biopsie , podľa vlastnej skúsenosti to nie je veľmi spoľahlivá metóda , pretože nemusia sa presne trafiť do tej časti nádoru kde sú aktívne rakovinové bunky a tak to môžu považovať ako tukový nádor alebo ako bennígny nádor, čiže nie zhubný. To čo sa tam nachádza vedia zistiť len keď vás laidsky : otvoria. Urobí sa rýchla hystológia, korá rozhodne čo tam vlastne máte. Asi 14 dní po operáciu prídu vášmu doktorovi výsledky z riadnej hystológii a tam sa to buď potvrdí alebo nájde niečo nové. Chvalabohu u mňa sa to len potvrdilo. Preto keď tam už niečo máte tak odporúčam neváhať ale zisťovať čo najrýchlejšie o čo ide. Momentálne ma čaká liečba rádiojódom , pri ktorej by sa mali zničiť zvyšné rakovinové bunky alebo metastázy. Nie je vylúčitelná ďalšia operácia na ich odstránenie. Ale dúfam , že to dopadne dobre. MA NIEKTO PROSIM VAS SKUSENOSTI S TOUTO LIECBOU ? ak áno bol by som veľmi rád keby ste sa so mnou o nich podelili. Zatial viem , že sa mi podá kapsula s rádioaktívnym jódom a budem hospitalizovaný 5 až 7 dní. viem že pri tejto liečbe tzv. zvyšné bunky vychytávajú jód , ktorý sa na nich naviaže a ničí ich , potom sa robí osvetlovanie alebo fotografovanie liečenej časti a tam sa zisťuje či sa tento jod na bunky nadviazal. Ak ich neodstráni on tak je potrebný ďalší chirurgický zákrok. Taktiež viem o diete ktorá je pred toutou terapiou. Za vaše skúsenosti a názory Vám vrele ďakujem :)

RNG

Radiojodom ti odpalia stitnu zlazu a zamoria cele telo. Natolko, ze vyzarovanim mozes poskodit aj zdravie inych ludi naokolo. A co tvoje vlastnezdraviwe, ked to mas priamo v sebe?!?
A len malo ludi nevie, ze radiacia/ziarenie sposobuje rakoviny a napriek tomu sa jej lekari nestrania...Nepochopitelne!!!

Giuseppe

Ahoj Thomeso,

liečbu rádiojódom som absolvoval pred necelým mesiacom.
Dôležité je:
1. Pred liečbou dodržať diétu, t.j. vylúčiť (resp. výrazne obmedziť!!!) jód zo stravy.
2. Počas liečby budeš pár dní v totálnej izolácii (žiadne návštevy, žiadne vychádzky mimo oddelenia). Zavrú sa dvere potiahnuté vrstvou olova a budeš cca 3 dni na izbe.
3. Keďže budeš vyžarovať rádioaktívne žiarenie, po prepustení z nemocnice budeš mať pár týždňov (uvádza sa, že minimálne 2-3, ale presne Ti to povedia) špeciálny režim. - Budeš si musieť držať odstup od iných ľudí - minimálne 2 metre od dospelých, úplne vylúčiť kontakt a návštevy detí a tehotných žien; nenavštevovať verejné priestranstvá (obchodné domy, kiná, divadlá,...); zvýšené hygienické opatrenia; šatstvo budeš musieť najprv nechať vyžiariť a oprať až cca po 20 dňoch a pod.
4. Po prepustení z nemocnice už pravdepodobne nebudeš mať bezjódovú diétu, no pravdepodobne Ti odporučia nepoužívať dezinfekčné prípravky na báze jódu a zvážiť podanie kontrastnej látky pri CT vyšetrení.
To je tak v skratke. Niečo nájdeš na internete (poväčšine v angličtine). Ak by si mal konkrétne otázky, môžeme to prebrať. - Prípadne daj kontakt na seba (e-mail, skype). Drž sa!

RNG

Rozhodnutie, co budete robit so svojim zdravim/chorobami je na vas, ja sem len uvadzam informacie, co bezne lekarsky monopol potlaca.
Lebo pevne verim v slobodu informacii a nie cenzuru. Myslim si, ze ludia maju pravo vediet co najviac, aby mohli slobodne robit svoje rozhodnutia a nie nechat ich robit niekomu inemu.

waaau

Predpokladam, ze Thomeso ako neplnolety je nastastie v opatere odicov, ktori rozhoduju o jeho liecbe a do Mexika sa nechystaju.

RNG

Nuz rozne nemocnice napr v Mexiku maju tymi alternativnymi metodami lepsie vysledky, ako bezni onkologovia, v priemere.
Problem je len sa dostat k tym vsetkym alternativnym prostriedkom v spravnych davkach a kombinaciach, najma ked ti v tom monopolna medicina hadze do cesty prekazky a prenasleduje lekarov, co sa odvazia odklonit od naucenych postupov.

beata789

Thomeso, papilarny karcinom je dobre liecitelny druh rakoviny.
Nestracaj cas liecitelmi, RNG, bylinakmi z pralesa ani informovanou vodou.
Drz sa.

Martina210

Thomeso
Vela veci ma zaujima.Preto by som chcela vediet, ake si mal priznaky: kasel, bolest, no neviem co este.Pred tym ako ti to zistili, dakujem za odpoved a drz sa, velmi vela pozitivnej energie, pretoze ta napomaha najviac.A este ked ti mozem poradit kup si : MARHULOVE JADIERKA Z DIVYCH MARHUL, musia byt horke.A jec kazdy den po 15-20 ks.Sak si daj do googlu a vsetko najdes o tom.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rakovina štítnej žľazy (papilárny karcinóm) - Fórum - ZDRAVIE.sk