Otazka na tych co sa vyznaju v medicine

Príspevok v téme: Otazka na tych co sa vyznaju v medicine
vecineznala

Dobry den, rada by som ziskala vedomost o tom, ako to je s vysetrenim krvi na pritomnost roznych virusov, bakterii, markerov, atd. Ak sa vysetruje krv na dane ukazovatele, ci su pritomne v tele pacienta prihliada sa nato kolko ma pacient vahu? Alebo to nema vplyv nato? Mam na mysli, ci v laboratoriach, kde sa krv vysetruje je nutne poznat pacientovu vahu? Napr. na urcite mnozstvo odobratej krvi sa zistuje napr. CRP alebo reumatoidny faktor. Ak je pacient nizsiej vahy ako by mal byt na svoju vysku nemoze potom byt skresleny vysledok, ktory ukaze ze vzorka krvi ja na vysetrovany marker negativna? Mozno si poviete preco sa pytam. Pytam sa lebo mala som niekolko krat odobratu krv na tieto vysetrenia CRP, antireumatoidny faktor, ASLO, boreliozy, antiHBV a antiHBC, BWR a vsetko bolo nastastie negativne. Lenze chrobak pochybnosti vo mne je, ze co ak sa v laboratoriach neprizera na vahu ale vsetky vysetrenia sa beru ako u normalne vaziaceho dospeleho pacienta. Neviem ako sa to vysetruje, preto sa pytam tych ktori sa v tejto oblasti venuju a su znali aby mi to vysvetlili ci moze nizsia vaha u dospeleho pacienta skreslit vysledok. Alebo su tieto vysetrenia vahou neovplyvnovane.
Dakujem

ni-ka

pokial viem tak vaha sa berie do uvahy pri urcitych vysetreniach mocu...ak by bol udaj o vahe potrebny aj pri tychto vysetreniach tak by sa ta na to urcite opytali...
ale vsetky vysetrenia z krvi co si uviedla mi robili aj bez informacii o vahe :-)