Sebapozorovanie

Príspevok v téme: Sebapozorovanie
Clashy

Ahojte, mam 16 a uz dlhsiu dobu ma trapi taky problem. Som veriaci a zacalo to tym ze pred par rokmi som sa zacal zaoberat hriechmi, kazdu blbost som si myslel ze mam hriech a ked som to hovorieval knazovi na spovedi tak mi vzdy povedal nezaoberaj sa sebou a rozvijaj vztahy s druhimi ludmi(kamaratmi atd.).Lenze moc mi to neslo a to sebapozorovanie sa stupnovalo. Zacal som si namyslavat vselikaje blbosti, bludy, aj jemu som to hovoril vzdy mi povedal nezaoberaj sa sebou a potom to preslo. Ale zase vzdy doslo nieco nove.A teraz som v takom stave ze takmer furt mi nieco ide hlavou ,rozmyslam a dokazem si (myslim ze je to z toho sebazaoberania) nieco ako namyslet vrazedne myslienky alebo tak a bojim sa ci niekomu neublizim.Nestretli sa niecim podobnym?Dik

redka

skus toho psychologa, psychiatra, trosku menej byt za compom, trochu viac casu travit vonku, s kamosmi, vytvarat vztahy a zbierat zazitky aj mimo tej pocitacovej reality... ale naozaj nieco urob, ak mas pocit, ze ti prepne... ono mozno si myslis, ze mas nad tym kontrolu, ale nikdy nevies... plne su noviny "zlatych" dobrych chalanov chalanov, ktori si pozabijali rodiny, kamosov, cudzich ludi... alebo si niekedy v buducnosti das poharik (tym ta nenavadzam) a tvoja sebakontrola pojde do haja a tvoja agresivita pojde von a zrazu sa ocitnes v base za zabitie cloveka... moze dojst aj k tomu, ze prestanes vnimat rozdiel medzi tou skutocnou a virtualnou realitou, budes realny zivot zit, ako v tej hre...

bonbon

poriadnu blbost ti povedal knaz nezaoberaj sa sebou ale vztahmi s inymi ludmi.Prv sa treba so sebou zaoberat a potom nemas co hovorit svoje problemy knazovi on ich neviriesi ved nic ine nerobia len karty hraju do bordelov chodia a bloblbuju ludi vecamivjtorym ani sami neveria.Na yo aby si mal dobre vztahy s inymi ludmi mysis mat prv sam so sebou.Ale dobre ti radia navstiv psychiatra ak mas niutkave myslienky cim skor dnes uz vela lydi navstevuje psychiatra.

zewa

Je to jasna OCD. Nehraj tie hry preboha, ak ti to nerobi dobre! Ved aspon trosku zdraveho rozumu. Chod ku psychiatrovi, predpise ti lieky, utlmi to tie nutkave myslienky. Inak neviem o cloveku, ktory by tie nutkave myslienky aj zrealizoval. Ale viem, ze to je neprijemne a ze sa bojis.

Clashy

ale tak myslim ze tu moc agresivita vyvolana hrami nehra taku rolu (niekedy mozno)skor ide o to ze tie myslienky mi vzniknu pri tych hrach lebo sa zacnem bat ze mi z toho hrabne

Slobodna

Je vedecky dokázané reálny nárast agresivity na základe videohier alebo sledovania TV. Tak prečo s tým neprestaneš keď vieš, že to na teba negatívne vplýva?

Clashy

Diki. Aspon viem na com som. Este jedna otazka. Mohol by clovek niekomu ozaj ublizit? Mne to prichadza najcastejsie pri videohrach(strielacky, bojovky atd.). Bojim sa ze mi z toho hrabne a ublizim niekomu a prichadzaju tie nutkave myslienky tak neviem ci by som ozaj niekomu ublizil. Dik za radu.

Slobodna

Neustále zaoberanie sa sebou, resp. nutkavé myšlienky akéhokoľvek druhu - Obsedanto-kompulzívna porucha. Netýraj sa ďalej sám, psychiater ti dokáže pomôcť.