Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celodenná starostlivosť o člena rodiny a Iná práca

Príspevok v téme: Celodenná starostlivosť o člena rodiny a Iná práca
xenixa123

Ahojte , chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť s celodennou starostlivosťou o člena rodiny ( napr.starého rodiča) a potreboval by pracovať aspoň na 4.hodiny denne (dohoda) ? Je to možné ? Ak áno treba to hlásiť na oddelení UPSVAR kde sa vybavoval opatrovateľský príspevok ? za odpovede dopredu veľmi ďakujem

xenixa123

úplne s tebou súhlasím a myslím, že to neplatí len tam, ale na podobných miestach tiež, človek aby sa bál aj si niečo vybaviť, :)tak ešte raz ďakujem a pekný večer prajem

kikarika1

nemáš zač :) a len sa kľudne pýtaj, máš na to plné právo (oni si tam väčšinou myslia, že zjedli všetku múdrosť sveta, ale správať sa podľa toho nevedia - česť výnimkám!)

xenixa123

Super veľmi pekne ti ďakujem , naozaj si mi pomohla , lebo sa ich už aj bojím pýtať na tom úrade. Ja som sa nalakala že bude z toho problém, keď občasne pôjdem na pár hodín do práce a plus teda je schválené celodenná starostlivosť že vlastne buď môžem robiť len jedno alebo druhé.

kikarika1

pokiaľ tak spravil zamestnávateľ, tak nikam nemusíš ísť, ale ja by som aj tak išla (spolieham sa len sama na seba)...istota je istota..prinajmenšom si to vybav telefonicky a aspoň ti potvrdia, že o tejto zmene už vedia :)

xenixa123

Ahoj , áno som UoZ , ale zrovna mi má prísť schválené rozhodnutie o opatrovateľskom príspevku s tým že, zamestnávateľ u ktorého budem pracovať k dnešnému dňu upovedomil úrady o dohode, že občasne budem chodiť vypomáhať.

kikarika1

v demokratickej spoločnosti je už možné (bohužiaľ) všetko ....ale teraz k veci :))) áno dá sa to, a áno treba o tom upovedomiť príslušný UPSVAR - každú zmenu treba nahlasovať (predpokladám, že si v evidencii UoZ)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Celodenná starostlivosť o člena rodiny a Iná práca - Fórum - ZDRAVIE.sk