Jeho rodina ma ničí

Príspevok v téme: Jeho rodina ma ničí
smutna22

Zdravím! Takže môj problém je jasný. Nemám moc rada niektorých ludí z jeho rodiny, resp. mám voči nim výhrady, ktoré ma doslova ničia a dokonca začínajú vyvolávať aj hádky medzi mnou a priateľom :(
Je tu niekto kto má podobný probléM? ako sa to dá s nimi prosím vydržať? a celé to uniesť?

Problémom je jeho mama, pretože je to veľmi rázna žena a hlavne príliš uprimna :(. Priateľ mi stále hovorí, že ona má ma velmi rada, ale mne sa to nezdá. Dokáže mi také veci povedať, ako povie vopred, že ona to zle nemyslí, ale povie to, a väčšinou ma to raní, až ma to velmi moc nahnevá, a potom to vyčítam priatelovi že mi také veci je schopná povedať...Ale on si samozrejme svoju maminu vždy ochráni, a povie, že ona to tak isto nemyslela...čiže zas som najhoršia ja :(. Tak ale dajme tomu no, to sa väčšinou nejakej kamoške s týmto čo mi povedala zas vysťažujem, a som kludna...ale je horší problém, a to je bratova priatelka...

Ona je môj uplny opak. Fiflany, neučí sa, len sa fláka a mína priatelove peniaze na kozmetiku, alkohol, diskoteky, on jej to hlupak všetko toleruje...ja pre toho môjho by som zniesla aj modré z neba a viac menej žiadna spatná väzba, a viac na mne šetrí, hoc sa snažím byť sebestačná, nie ako ona, mam pracu a školu, ona ledva školu a flákanie stíhala :( no také strašne nespravodlivé mi to príde, a som na nu alergicka až...

Až po nejakom tom roku som si s nou začala písať sem tam na nete (bývajú dalej od nás, ale priatel zvykne chodiť domov na víkendy). No a priatelovi sa moc nepáčilo a nezdalo že sme takéto kamarátky zrazu. My dokonca povedal, že prečo sa s nou snažím byť kamaratka, ked ona ma za chrbtom ohovara...potom mi povedal, čo mu povedala na môj výzor, malé prsia, ked som u nich nebola...špina škaredá :( a pritom teraz ako mam prazdniny, znova mi narástli, len som proste mala stresy cez školu...ale to ona nemôže poznať...tak som sa nahnevala a skončila písmenkovanie s nou...

Ani jeho kamaráti ju nemajú radi, nechápu čo on na nej vidí, prečo ju tak sponzoruje a ona mu ešte robí potom žiarlivostné scény...raz sme sa tak stretli s tou partiou a ja a priatel, ja som len počúvala, a oni hned začali strašne ju ohovárať, hrozne moc, až mi jej luto bolo, ako ju nikto v tej partii nemá rád, a najvačsia sranda bola, že aj priatel sa k nim pridal, nič pekne na nu nepovedal...

no a potom to prišlo, parkrát som ho prichytila ako sa k nej v zdrobneninách prihovára, tak moc premilo, a pritom jeho brat sa so mnou nikdy tak nerozpráva, ja sa musím snažiť...a tento moj priatel dobre že do zadku jej nevlezie...a potom mi nato povie, že tak čo už, je to bratova priatelka, čo má robiť...alebo že nebude tam sedieť predsa vedla nej ticho...jejda, ludia pomoc, mne toto tak moc moc moc FALOŠNÉ príde, ale strašne moc, doslova ma to ničí, ked to vidím a počujem, a potom ma to stále zožiera ked si na nu spomeniem...našťastie ja k nim domov už tak moc nechodím, takže aspoň nevidím, aký je ten môj priatel zrazu falošný...ma to ničí už ked si to len teraz predstavím :(

a zvykneme sa kvoli tomuto práve aj hádať :( on sa hned urazí, že mu poviem, že je falošný...vôbec si to proste nechce priznať, že ja som v práve :(

a ešte taká posledná vec. Hnevá ma, že to dievča, čo len teraz zmaturovalo, a predáva, a cengá peniaze od svojho priatela, doma nič nespraví, nevarí mu, nepečie, no nič nevie to dievča, to každý povie, gélové nechty po zem, diskotéky, kecanie o ničom, to je jej....no a mne ide komentovať prsia a pritom to bola len dočasna forma ich malá, keď ona strašne moc teraz pribrala, však aj priatel povedal, že vyzerá jak pra.a...stehná, brucho, lica, podbradok, no des, a to je mladšia aj o 4 roky odo mna, a ja tak nevyzerám, ja cvičím a nejako vyzerám, a nemám také sebavedomie ohovarat druhych ako má ona :(...(no dobre, teraz som aj ja ju poohovarala riadne, ale to len tu anonymne, lebo už neviem čo dalej, už som dokonca bola v stave, že či toto nebude až taký velky problem,, že to už nebudem zvládať s priatelom...)

Moc ma to trápi, ja viem, druhý by len mávol rukou, uvedomil si, aké má on hodnoty a cenu a aké ona...ale mne sa to proste nedá, už i tak mam nizke sebavedomie...a ešte som typ spravodlivého človeka, a nemam rada takéto...

Prosím poradte mi, ako s týmto mám bojovať, čo mám robiť?...Mňa to totiž tak trápi, dusím to v sebe a potom v tú najnevhodnejšiu chvílu vybuchnem na priateľa a potom je hadka :(...a pritom tuším posledny polrok sa kvoli ničomu inému nehádame, len kvoli rodine

lilyiankaa

prídeš mi buď hrozne mladá alebo veľmi nevyzretá osoba ..riešiš totálne kraviny, nič z tho čo si napísala nie j e žiadny problém, to len ty robíš z komára somára ..... neuviedla si príklad, ako ťa vie priateľova matka uraziť a to, že je bratova priateľka falošná, no čo, to je snáď jej problém .a nechápem načo ju riešiš, nevarí, nepečie, a???? čo ti na tom vadí, veď je to snáď jej vec ... že jej priateľ dáva na kozmetiku, chlast a pod.? ich vec, nie tvoja!

soffa

co2 sa tyka tvojho 2 problemu,bratova frajerka,ju by som neriesila,vacsina ohovara preto aby zakryla svoje nedostatky,.ale problem je podla mna priatelova mama,nemala by sa do teba starat,byt drza(to je jedno ze je razna,ved ty si dospela,a nie nejaky zasran).mala by ta respektovat taka aka si ved ani ona nie je dokonala,a nehovoris jej to!tvoj priatel by mal mame vysvetlit,alebo "dorazne"naznacit,ze co je moc to je moc.mal by sa ta zastat,ale on to ocividne nerobi.Z toh vyplyva ze mama mu je a vzdy bude prvorada,.Najprv bude vzdy po jej az potom po tvojom.takze zmen frajera ak sa nezmeni,nie je nic horsie ako mamickini maznacikovia;-((

smutna22

nooo dobre teda, zrejme máte pravdu, zbytočne ju riešim, aká je...

Ale mne i tak vadí, že priateľ sa k nej falošne správa, keď je s ňou, a pritom potom ju pekne poohovára za chrbtom, keď je s jeho kamošmi, čo ju neznášajú. A on si aj prizná, že to robí len pre svojho brata, aby s ním nemal kvoli nej zlé vzťahy...síce aj toto má svoju logiku...och joj, ja som len túžila konečne po normálnych vzťahoch v rodine, úprimných

Emily opat

Smutna22, ked ti vadi spravanie sa priatelovej mamy, tak si to vybav s nou. Povedz jej co ti prekaza a nerob priatelovi sceny.

Ako pises, si nesebavedoma preto ziarlis na priatelku priatelovho brata. Ziarlis, lebo tvoj priatel sa k nej pekne sprava, ziarlis lebo ona mina peniaze svojho priatela a ten tvoj na tebe setri.
Precitaj si ako ju opisujes, len na nu kydas, nic pozitivne.
Co teba do toho ci ona vari, ake ma nechty a ako sa uci?
Vobec ti neverim, ze ti bolo luto, ked sa o nej ta partia vyjadrovala negativne. Stavim sa, ze si bola naopak velmi spokojna.
Neries co o tebe povedala ci nepovedala, staraj sa o seba.

Prezyvka55

To je dobre ze ti cez prazdniny rastu prsia, este zopar prazdnin a mozno budes mat Ecka.

No a teraz vazne, tvoj jediny problem je ze vela riesis druhych ludi.
Mne napriklad je uplne jedno kto ma ma rad a kto ma nema rad. Absolutne neriesim co kto o mne hovori a ani ma to nezaujima s 90% ludmi ani nemam zaujem mat kamaratsky vztah.
Mam svoj zivot svoje idei svoje ciele a ostatne veci a ludia ma nezaujimaju.
Kto je so mnou za dobre ten je zadobre kto za zle ten za zle ale to je kazdeho problem, urcite by som nechcel nic menit.
Takisto dalsi rozdiel je ze ja myslim na neprietelov tak 0.0000000001% svojho casu, lepsie povedane nemyslim na nich.
Aj moj ranny prd ma vyssiu hodnotu ako myslienka na cloveka ktoreho nemusim :D
A je mi to v podstate ukradnute zboznujem svojich kamaratov, svoju priatelku rodinu atd a ostatny su mi ukradnuty nepotrebujem ich k zivotu a ani nepotrebujem k zivotu aby ma mali ludia radi. Vobec nemam potrebu byt u niekoho oblubeny.
A ty tiez nepotrebujes jeho rodinu k tvojmu zivotu, takze ich mozes mat vies kde...