Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedokážem myslieť na nič iné

Príspevok v téme: Nedokážem myslieť na nič iné
|AnonyM|

Nedokážem myslieť na nič iné... od novembra 2013 ma bolí žalúdok(bez ohľadu na stravu vždy rovnako), v januári 2014 mi zistili helikobaktera, reflux žlče až do pažeráka kde mi ho rozleptáva. Na pažerákovom zvierači mi zistili 2mm intestinalnej metaplazie (črevná sliznica), z ktorej može vzniknúť rakovina.
Nedokážem myslieť na nič iné vždy myslím len na to že to može byť horšie. Nebavia ma už ani moje záľuby ktoré som rád vykonaával. Keď som vonku s kamarátmy vždy myslím len nato ako mi bolo snimi fajn keď ma nič netrápilo. Keď si prezerám fotky tak vždy pomyslím len nato ako mi bolo vtedy super, že som bol zdravý... Mám len 17 rokov a všetky moje sny a predstavy o živote sa strácajú len v tom že čo bude na ďalšej kontrole u gastroenterologa.
Už fakt neviem ako myslieť pozitívne, vždy si poviem že sú aj horšie prípady ale myslím len nato že čo bude ďalej.

|AnonyM|

Ako preto nechem zatazovat rodinu lebo moja mam asi ani nevie že čo z toho može vzniknúť... doktorka nám o tom nič podrobnejšie nehovorila... ale ja som si to vygooglil tak viem čo može byť ďalej. A nechem moju mamu strašiť s tým. Má dosť svojích starostí.

zewa

Mozno psychologa by si do toho mohol zatiahnut. Podla mna by ti dobre padlo, keby si mal aspon nejakeho sprievodcu pocas tychto tazkych dni. Ked uz nechces rodinu "zatazovat", co je podla mna hlupost lebo nikto by nemal niest problemy sam a zdoverenie sa prinasa obom stranam vela, skus teda toho, kto pracuje s ludmi a ich problemami stale. Si prilis mlady, aby si bol v tomto sam. Necudujem sa tvojim myslienkam. Je to prirodzene, no nie je skoda, ze ti takto utekaju dni, ktore by mozno mohli byt tymi najkrajsimi spomienkami v zivote? Nezostavaj s tym sam. Skus napisat na ipcko.sk, pomozu ti najst aj psychologa, alebo ti aspon poradia. Drzim palce!

emalea

chápem, ale mal by si sa zveriť mame...ak máte dobré vzťahy, určite tým nič nepokazíš...objíme ťa, pochopí, utíši tvoje nutkavé myšlienky...najbližšia rodina by mala držať pokope...skús to...ja som tiež mama, postupovala by som voči svojim deťom rovnako...

|AnonyM|

Tak či to vedia rodičia... otca nemám a moju mamu a brata nechcem do toho zaťahovať. Som typ človeka, ktorý nechce nikoho otravovať "zbytočnosťami"
A to príslovi si zoberiem k srdcu :)
Ďakujem Vám.

karolinka122

poznas prislovie POSTRETLO MA ,COHO SOM SA NAJVIAC BAL ? Tak si zacni predstavovat, ze si uplne zdravy, stale si to predstavuj, ake je to super byt zdravy vo svojom zdravom tele, ked si sam, takto medituj, doslova si to vnucuj do mysle, ze tvoje telo je zdrave, funguje ako ma a nevpustaj myslienky na chorobu, funguje to, uvidis sam.

emalea

ahoj...neviem prečo zatiaľ nikto neodpovedal,tak to skúsim ja...
och chalanisko! také niečo si nesmieš prispustiť!! že čo keď...a čo by bolo keby bolo...vieš koľko je chorých ľudí, majú výsledky rôznych odberov na hrane /aj na hrane života/ a oni...žijú...stále žijú...tvoja diagnoza: ono sa to vôbec NIKDY nemusí zvrhnúť do stavu, ktorého sa obávaš!! si mladý, nesmieš si život pokaziť denno-dennými pochmúrnymi myšlienka, skús ho žiť naplno!! ak Ti nepomôže vlastná hlava a rozum, neskôr vyhladaj aspoň odbornú pomoc, vykecáš sa u psychológa...a čo na to všetko hovoria rodičia? vedia o tom, že ťa to trápi???
držím palce v prekonaní tejto pre teba zlej kapitoly života!!
P.S.: aj známa moje známej prekonala pred 2 rokmi rakovinu hrubého čreva, operacia, chemo...všetko dopadlo dobre, chodí na pravidlené kontroly, a tiež má hrozný strach, či sa to znova neobjaví!! ale musí s tým bojovať!!

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedokážem myslieť na nič iné - Fórum - ZDRAVIE.sk