Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Keď mi niekto povie „si pekná“, neberiem ho vážne

Príspevok v téme: Keď mi niekto povie „si pekná“, neberiem ho vážne
Zewa

Ahojte.
Veľa ľudí teraz hovorí, aby sme sa neporovnávali s vyretušovanými ženami z časopisov – ok, veď to ani nerobím.
Môj problém spočíva v tom, že všade naokolo kam sa pozriem mi pripadajú baby krajšie ako som ja. A niektoré z nich vyzerajú celkom ako tie z časopisov.

Svojím výzorom vytŕčam z davu, ale neviem či v tom pozitívnom zmysle slova. Niektorým (veľmi málo ľudom) sa páčim, ale niektorí mi môj výzor dávajú doslova vyžrať.

Bola som veľmi šikanovaná a bitá zo strany brata, keď som bola menšia. Rodičom som to nechcela hovoriť.

Keď som bola na druhom stupni na základke tak mi neviem ani z čoho stúplo sebavedomie a bola som so sebou ok. Lietavala som po diskotékach, mala som aj frajera (kt. mi potom mama zatrhla :D ). Možno som bola šťastná aj preto, lebo pribudla do našej rodiny nová osôbka – moja malá sestra.

Teraz som na gympli, už budem maturantka, ale nie som so sebou spokojná ako kedysi. Keď sa aj pozriem na tie staršie fotky, tak si poviem, že som tam bola pekná, ale neviem, čo sa potom s mojou tvárou a vlasmi stalo.

Starám sa o seba a snažím sa byť prirodzená, ale mám pocit, že sa neviem sa vyrovnať ostatným.

Moja mama ma pochváli čo sa týka výzoru a výsledkov vo vzdelaní, či prácou doma asi raz za uhorský rok, a pri tom výzore je to max. oblečenie. Otec žije v zahraničí, rodičia sú rozvedení, lebo otec mamu sústavne podvádzal, preto keď mi on zalichotí k výzoru, viem, že ostatné ženy chválil len preto, aby sa s nimi mohol vyspať – jemu na výzore moc nezáleží. Nedokážem ho brať vážne.

Mimochodom brat odcestoval po maturite za ním a máme taký vzťah, že keď príde sem na mesiac, tak prehodíme dokopy 3 vety aj to len v takých súrnych prípadoch.

Okrem toho ma začal znovu dosť intenzívne šikanovať jeden spolužiak, kt. si ale robí posmech v triede z každého, no zo mňa najviac. Nenávidí ma – takto mi to povedal do očí. No pritom som mu nič nespravila, presne ako bratovi som nič zlé nespravila. Neviem, prečo niekto dokáže nenávidieť bez príčiny.

Navyše teta, kt. som chodí pomerne často, vždy povie, aká je moja sestra krásna, ako je najkrajšia z nás 3, najviac vydarená a mňa len kritizuje. Mama sa vždy nad tým len súhlasne pousmeje.

Do školy chodím s „kamarátkou“ kt. poznám už od detstva. Ale ona ma nemá rada, len sa tak tvári, lebo sa jej to hodí. Napr. ja mám plné pery a pripadajú mi veľké, chcela by som mať úzke ako väčšina báb. No poznám ešte jednu babu, kt. ich má tiež plné. Minule sme ju stretli a táto moja „kamarátka“ povedala: „Bola by pekná, len ma veľké pery, preto je škaredá.“
A vedela som, že ona neútočí na ňu, ale na mňa, lebo dobre vie, že aj ja mám.

Túžim len zapadnúť. Prečo nemôžem byť šedá myška alebo priemer? Nemať výrazné črty?
Pre toto všetko, nedokážem ľudom veriť, že to myslia úprimne, keď sa náhodou stane, že mi niekto povie „si pekná“.

Čítajte viac

majka1234

ahoj Zewa, poviem ti narovinu co si myslim, mavala som podobny problem... si urcite krasna..ide len o to, ze krasa je velmi subjektivna vec a kazdemu sa paci nieco ine..kazdy na tebe vidi nieco ine, co oceni...a niekto mozno nic.. a niekto vsetko :) sama som prisla na to ze napr mojich 178 cm sa zrovna kazdemu chlapcovi nepaci, a ze vadia moje mensie kozy atd atd.. a co, kaslat na nich... :) podla mna by si mala pokracovat v tom, ze sa snazis byt prirodzena, ci uz vyzorom ale aj spravanim..na nic sa nehrat a hlavne nebyt v spravani dalsou ovcou v dave, ktora musi nasledovat niekoho nad nou aby sa mohla len pohnut.. :) chapem ta, ze mozno/urcite si uz nieco prezila, co ti dalo dole sebavedomie, ale prave preto by si sa mala snait ukazat to tym ludom! a nabrat zdrave sebavedomie... udrziavanim sa, sportom...drzim ti palce :)

lombardo1981

Ak by si ma poznal, tak by si vedel, že sa doslova skrývam za rozgajdané tričká a široké gate. Tak o 2 až 3 čísla väčšie. Takže na urážku som nevidela dôvod. :-D
Som rada, že sme sa v niečo zhodili. Obaja sa iba snažíme predostierať svoje skúsenosti. Len s tým rozdielom, že ich neprezentujem ako nemennú dogmu. A to je práve dôvod, prečo som aj na teba zareagovala.

Dilin0

lombardo1981, jasne ze urazena :) ..ale ty si to chcela a nič proti tebe len vravim ako to je a ano hovorim z vlastnych skusenosti

Fleur-de-lis

s takým zdravým sebavedomím a sebaprijatím má najviac čo dočinenia asi otec. Keď tam chýbal správny prístup, dievčatá ostávajú neisté a sebauistenie hľadajú inde - v kráse, uznaní, pozornosti, prehnanej "inakosti" a podobne.

Teba táto vec trápi zrejme preto, lebo cez svoj výzor hľadáš sebaprijatie, pocit, že si ok, dosť dobrá a podobne...

Niekedy mám chuť navrieskať na staršiu generáciu, že aký svet pripravila tej mladšej. Ale oni sami asi tiež nedostali najlepší príklad.

Veľa vecí nie je ako má byť. Samozrejme, že sú ľudia silne atakovaný podmienkami ako majú vyzerať aby boli dosť dobrí. Veď všade, kde sa pozrieme sú umelo vytvorené fotografie "dokonalosti" a človek po tom začne túžiť a porovnávať sa s tým. A udržať si v tomto prostredí zdravý rozum a nadhľad je niekedy fakt náročné.
A najmä pre mladých, ktorí ešte stále hľadajú svoju identitu a svoje miesto.

Mrzí ma, že sa tvoja rodina nezachovala tak ako si to zaslúžiš. Mali tu byť pre teba, mali ti dať príklad toho čo je naozaj správne a dôležité, mali ti dať lásky a povzbudenie k tomu, aby si sa stala zdravým sebavedomím človekom, ktorý pozná svoju hodnotu. Nie, dokonalá nie si, to nie je nikto, ale hodnota, ktorú máš ako človek nijak nesúvisí s dokonalosťou a chybami... A toto poznanie ti mali dávať rodičia od mala.
Pomaly si dospelá a veľa vecí si budeš musieť vybojovať sama - teda zistiť čo má význam, čo je dôležité, čo je správne, kde je pravda, kto si, kto sú ostatní, ako žiť zodpovedný život, ako sa rozhodovať - prijať fakt, že každý čin má svoj následok, a prijať za to zodpovednosť a naučiť sa rozhodovať múdro a nie na základe primitívnych emócií (tým nemyslím, že emócie sú zlé, často pomôžu pri rozhodovaní, ale často urobia aj opak, ak im prenecháme velenie).

Ja som vďačná aj za chyby, ktoré spravili moji rodičia či iní dospelí v mojom živote. Ich chyby mi pomohli pochopiť aká byť chcem a aká nie, a na čo si dávať pozor. Samozrejme, že boli aj obdobia, keď som sa hnevala a ľutovala, no to nikam nevedie.

Názor ostatných nie je pre mňa prvoradý. Názor človeka svedčí o ňom, nie o mne. Ak mi niekto povie, že som pekná, hovorí to niečo o jeho vkuse, nie o tom, či som naozaj pekná. A podobne... Aká som vie len Boh, a Jeho sa na to aj pýtam. On mi pomohol s mnohými bolesťami, neistotami, dáva mi to, čo mi svet nedal. V Ňom mám istotu, pokoj, radosť a hlavne vďaka nemu spoznávam pravdu, ktorá mi dáva úžasnú slobodu.
Ja osobne si myslím, že neveriaci majú ťažšiu cestu uzdravenia.

Hľadaj pravdu a skús sa nesústrediť na seba. Niekedy nám z našich neistôt a smútku pomôže jednoducho to, že sa zameriame na lásku k iným. Nie tak, že na seba zabudneš, ale proste nájsť rovnováhu v tom nakoľko sa sústredím na seba a nakoľko na iných.

Dlhý príspevok, neviem či ti niečo dal, ale je to proste komplexná téma a riešenie nie je také jednoduché. Život nie je jednoduchý, ale vie byť krásny :)

lombardo1981

Ó, aká u chlapa nevídaná dokonalosť. Ak by všetci boli takí ako ty, tak by ma v živote obišlo nejaké to "obťažovanie s úspešným zakončením", "obťažovanie s pokusom o úspešné zakončenie" a prachsprosté obťažovanie. Len tú tvoju dokonalosť zráža na nulu fakt, že nedokážeš spájať súvislosti. Dôkazom je tvoja márna snaha o pochopenie X prekvapenia.
Ale teraz vážne. Naozaj máš pocit, že tvoj úzkoprsý postoj k životu ti prinesie niečo dobré? Nepoznám ťa, ale podľa postov usudzujem, že patríš medzi ľudí, ktorí bez problémov svoje zlyhania zvalia na druhého. Si nevyzretá osobnosť. Možno je to spôsobené tvojim vekom, možno skúsenosťami. To posudzovať nebudem. Nedokážem sa zbaviť pocitu, že žiarliš... a to na čokoľvek. Uvedom si, že život nie je len čierno-biely.
Apropo, aj generalizovanie sa dá považovať za povrchné.

Dilin0

ake prekvapenie .ja sa nepovazujem za ten "povrchny" typ cloveka ktory sudi z jednej fotky alebo jedneho stretka...ale len tak medzinami len sa potvrdilo to co som pisal

lombardo1981

Ale veď ja som sa na chlapa ani nikdy nehrala. :-D Len podaktorí zabúdajú, že nick môže byť aj mätúci.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Keď mi niekto povie „si pekná“, neberiem ho vážne - Fórum - ZDRAVIE.sk