Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Detstvo, Dospelosť a Rodina

Príspevok v téme: Detstvo, Dospelosť a Rodina
Michal0671

Už dlhšiu dobu pozorujem že sa so mnou niečo deje. V krátkosti: Čím som starší tým sa cítim ako nejaká kópia.
Ako malý/mladý: 5 až 14 rokov som sa cítil užasne vnímal som absolútne všetko keď sme išli do lesa cítil som vôňu stromov, keď sme navštívili nejaké nové miesto na dedine rovnako znova ten pocit radosti/záujmu z nového miesta ktoré som ešte nevidel a nejako ma zaujalo..
Ale keď som dospieval každý jeden pocit radosti z niečoho postupne ustupoval (mám za to že to môže byť spôsobené práve tým dospievaním)

Neviem či niekto z vás vie o akom pocite tu hovorím pretože určite nie každý z vás mal šťastné detstvo.

Ja našťastie môžem povedať že som mal jedno z najkrajších rodina fungovala všetko išlo ako ma so súrodencami každý deň vonku, na Jána sme robili oheň cez leto hrádze, hrali futbal, v zime lyžovali (deti v okolí celkovo), s vlakom 22km na strednú školu a späť toto som vnímal tak intenzívne (tie veci čo sme vo vlaku zažili to bolo niečo). Nakoniec majú svoje vlastné životy odsťahovali sa všetko skončilo.

TV na konci 90 rokoch a začiatku 2000 zopár dobrý seriálov ktoré sme žrali
A celkovo čo si tak poslabšie pamätám ten koniec 90 rokov, naozaj čo som vtedy zažíval za stavy, to bola neopísateľná každodenná radosť ktorú vám nedokážu dať žiadne materiálne veci na svete.

Chcem žiť v minulosti lebo v prítomnosti sa nedokážem z ničoho tešiť a jedinú radosť som prežil v minulosti.
Spomeňte si na obdobie keď ste boli ešte dieťaťom plný radosti z objavovania nových vecí, no ako išiel čas tak to postupne zmizlo (aspoň u mňa).
Je to dosť deprimujúce, hlavne keď viete ako dobre ste sa cítili a ako sa cítite teraz, hľadáte dôvod čo sa stalo, prečo to tak je.
Osobne som prišiel na 3:
1: Iná doba
2: Dospievanie
3: Rozpad rodiny

Ä o hudbe ani nehovorí to je kapitola sama o sebe také intenzívne. snažím sa počúvať tu hudbu ktorú sme počúvali vtedy aby som našiel ten stratený pocit (čo sa pri prvých 2 pesničkách aj podarilo) ale potom znova to zmizlo prečo.
Nepočúvam to len preto lebo som na tom vyrastal a tie pesničky sa mi zafixovali v hlave, ale aj preto že sme to počúvali spolu so súrodencami a stvárali pri tom neuveriteľné veci.

Niečo v tom detstve bude "zakódované" to som si istý

anjelik *

No nejak sme sa asi minuli v pochopení. Pojem študovať som nemyslela ako byť súčasťou nejakého vzdelávacieho procesu, ale vo význame poznávať a chápať. Neviem ti to už asi inak priblížiť. Že prečo je nutné spoznávať tento svet, ľudí, seba. To, čo musíš u seba zmeniť, je spôsob myslenia. Jasné, že keď ty sa rovnako cítiš, keď sedíš na gauči a rovnako ako keď šlapeš túru, tak je asi zrejmé, že problém nebude v aktivite, ale v tvojich myšlienkach.
Ten dokument..no náhody sa nedejú, tomu snáď veríš aj ty..ja sama som tou, čo sa svojim spôsobom podieľa na vzdelávaní detí a to tých najmenších. :o) A tak som aj rozumela, čo chce ten pán povedať. Preto nie, nie je to konšpirácia. Sama mám svoj názor na systém vzdelávania u nás a nie je nijak lichotivý. Ale to nebolo predmetom tvojho problému. :o)

Michal0671

Cvičiť máš pre to, aby si sa lepšie cítil a aby si podporil telo
Denne chodím 22km po prírode, absolútne každý deň okrem Nedele.
Neviem, ale nejako sa necítim lepšie.
Cítim sa tak ako keby som sedel doma je to u mňa úplne rovnaký pocit.

Mimochodom prečo som nedoštudoval tento človek bude o tom vedieť povedať určite viac, má viac skúsenosti v obore ("dúfam" že aj to/jeho označíš nálepkou konšpirátor/konšpirácia)
www.youtube.com

anjelik *

OMG!! :o))
Študovať máš pre to, aby si veciam rozumel a chápal ich, študovať máš to, čo ťa privedie k poznaniu seba samého a nie k vymysleniu niečoho, na čom zbohatneš. To za prvé.
Cvičiť máš pre to, aby si sa lepšie cítil a aby si podporil telo a to následne podporí teba. To za druhé.
Za tretie, neviem, ale myslím, že tebe som už raz radila, len to bol iný nick. Tiež všemudrlant, ale ani zaboha porozmýšľať, čo presne mu píšem. Tiež všade konšpirácie..ako heeej, sú a niekoho to môže dokonca zaujímať, ale nikam ťa to neposunie, len s tým zabiješ nudu.
Čo tak iné knihy? Mello, Ruiz, Millman?

Michal0671

Pozrel som stovky hodín dokumentov ako: Sirius
Thrive
Megarituál 9/11
Culture in Decline
Zeitgeist: Moving Forward
UFO-The-Greatest-Story-Ever-Denied-[Part1/2/3)
Disclosure Project
Raj alebo Zabudnutie Paradise or Oblivion + CZ titulky
Jacque Fresco, David Icke, Peter Joseph, Valter Weith
Z ktorých som samozrejme neveril všetkému čo hovorili, ale niektoré myšlienky boli naozaj hlboké.
A z nich som sa dozvedel jedno študovať sa neoplatí, vymyslieť nejakú inovatívnu vec ktorá by uľahčila ľuďom život, nemáš šancu to pretlačiť cez to masívne lobby všade po svete
Príklad Tesla motors v Amerike prijali legislatívu ktorá ruší nabíjacie stanice pre tieto autá a nechali len zopár po celých spojených štátoch. Už si ten zákon presne nepamätám, ale bolo tam aj niečo o 8 rokoch väzenia ohľadne nabíjania toho auta.
Nehovoriac o tom že ťa môžu zavrieť, tvoje vynálezy zničiť.
Športovať? Futbal = veľké machinácie s peniazmi.
Cyklistika minimálne prvá 15 pretekárov dopuje

anjelik *

Tak videjko ma pobavilo. Čiže zase raz budem za zlú a nechápavú a bezcitnú. :o))
Pozri Miško, proti takýmto stavom ty musíš niečo postaviť, inak ťa to dostane a skočíš. :o) Alebo už niečo iné si vymyslíš. To jediné, čo vieš proti tomu postaviť je pochopenie. A to musíš budovať. To si totiž doteraz nerobil, inak by si nemal túžbu sa vracať do minulosti a minulosť, spomienky na detstvo, by neboli tvojou jedinou istotou a dá sa povedať aj radosťou. Nič ti nebráni študovať, čítať, hľadať nové a nové informácie, skladať ich, porovnávať, dedukovať a cítiť radosť, keď to celé do seba zapadne a začne to fungovať. Je jedno čo. Tento svet, tvoj život, to je len taký mini príbeh, jeden zo 7 mld príbehov, čo sa tu odohráva, tak prečo neurobiť niečo pre to, aby to bol príbeh krásny, zábavný a príjemný? Ja nejak nikdy neradím pomáhať druhým, panebože, to už by len dopadlo veľakrát, ten, komu máš pomôcť, si ty sám. Až potom môžeš pomáhať druhým. Ja neviem, čo ty rád robíš, očividne sa zamýšľaš, nuž tak ak nevieš nájsť žiadny zaujímavý seriál, tak skús Sherlocka. :o) Či už britského alebo amerického. Je toho naozaj veľa, čo sa dá ešte obsiahnuť, tak začni. Bolo by škoda premrhať zvyšok života v hentakých nepríčetných stavoch, aké boli na tej tvojej animácii, či ako by som to nazvala. To už radšej Šmolkov pozeraj, ak chceš niečo kreslené. ;o)))

Michal0671

Gfu, neviem či si uvedomuješ keď máš takéto stavy 6 rokov či sa vôbec dám druhému človeku pomôcť.
Dnes sa nepomáha druhým ale na problémoch druhých sa zarába. Vytvárajú sa problémy aby sa na nich zarobilo.
Mohol som robiť takú robotu kde by som zarobil neuveriteľne veľké peniaze, problém bol v tom že by som druhým ľuďom zničil život.
Ani netušíš KOĽKO ľudí toto robí len aby zarobili peniaze, len aby prežili a to že druhému tým zničia život ich nezaujíma.
Anjelik: Ďakujem za odpoveď, tých vecí je viac. Práve to že som dospel a uvedomil som si aký je svet (ľudia v ňom) to ma deprimuje.

anjelik *

Miško, aj keď veľmi dobre rozumiem, čo popisuješ, nie som si celkom istá, či sa mi podarí ti to dostatočne zrozumiteľne popísať, v čom a s čím máš problém. Vlastne je to niečo, s čím sa stretne a stretol každý. Ako dieťa, narodené, máš jednak spojenie s vlastným svetom, tým cháp so všetkým, čo si pochopil a zažil za celý svoj vývin a jednak máš k dispozícii svoj mozog a vedomie ako čistý, nepopísaný list. Nemáš ešte žiadne obmedzujúce spomienky na to, ako sa máš správať, akým máš byť a tak si *čistý* a bezstarostný. Neplytváš vlastnou energiou na riešenie zbytočností, s akými sa potýkajú dospelí. Lenže, keďže si nemal žiadne návody a rady, ako postupovať, tak s tým, ako si zbieral a ukladal vždy nové a nové zážitky a spomienky, do každej jednej sa ukladala tvoja vlastná sila, lebo tvoril si ich ty. No a v určitom momente si *skončil*. Proste si vyčerpal všetko, čo si mal, postupne si stratil tú detskú bezstarostnosť, rozdelil si svoju silu do x spomienok a neostala už žiadna na to, aby si sa dokázal znovu pre niečo nadchnúť a z niečoho tešiť. Stal si sa dospelým a zodpovedným. :o)
Takže, ak s tým chceš niečo urobiť, aby si nepadal ďalej, musíš začať znovu tvoriť vlastnú silu, vlastnú životnú energiu, aby si znovu žil a znovu sa tešil. To sa deje získavaním nových spomienok, ale už nielen zážitkových, zmyslových, ale skôr takých, ktoré majú aj nejakú tú výpovednú hodnotu..o tom, kto si, ako reaguješ, prečo tak reaguješ..čiže veci viac *duchovne* zamerané. Lebo ako si asi správne pochopil, nič materiálne ťa uspokojiť nedokáže. Stretávaj sa s ľuďmi, športuj, počúvaj hudbu, choď do prírody. To dieťa v tebe stále žije, len ho treba podporiť a už viac neunavovať zbytočnými prudkými emocionálnymi výlevmi, náladami ako hnev, nenávisť, smútok, ale ani prílišná radosť. Tento svet je len taký krásny a podnetný, akým si ty sám. Ani jedno z vymenovaného nie je príčinou, prečo sa cítiš taký vyhoretý. Si to ty sám a fakt, že si sa možno príliš venoval zažívaniu a málo pochopeniu. Lebo iba pochopenie a nadobudnuté poznanie je to, čo ťa podporí. Ono sa to dosť ťažko dá vysvetliť na takomto priestore, akým je táto stránka, ale snáď som ti to aspoň trochu priblížila. :o) A naznačila, ako vykročiť ďalej, akým smerom. Je tu predsa tak veľa toho, čo si ešte nevidel, nečítal a nepochopil. Minulosť je fajn, detstvo bolo fajn, ale si tu a teraz, tak neprestávaj žiť a tvoriť v sebe niečo aj pre budúcnosť. Pretože si to len a len ty sám, kto ťa dokáže podržať, kto si musí v sebe vytvoriť odpovede na otázky, ako sa mám pokúsiť myslieť, ako je lepšie pre mňa, aby som sa cítil, čo pre to musím urobiť. Ako dieťa si to vedel, ako dospelý to musíš znovu v sebe vybudovať. :o)

gfu

zacni pomahat druhym ludom a prestan sa zaoberat nezmyslamy o sebe a len ja a zase ja a moje pocity ...pomoz niekomuvedla teba ....

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Detstvo, Dospelosť a Rodina - Fórum - ZDRAVIE.sk