Panicka porucha

Príspevok v téme: Panicka porucha
milosPP

Ahojte.chcem sa svami podelit o moje zazitky. Prvykrat sa mi objavili priznaky na dovolenke v turecku s priatelkou. Najprv to zacalo obycajnymi hnackami. Ale z tych som dostal taku paniku ze som vobec nejedol.bolo stale horsie a horsie.stale som chcel len lezat na izbe ale aj vtedy som mal neuveritelny strach a hlavne hrcu v krku.po dvoch dnoch ma priatelka prehovorila nech ideme do delfinaria.velmi zly napad.celu cestu v autobuse som mal pocit ze budem vracat.ked sme prisli tam bolo tam milion ludi a vtedy to prislo naozaj .. zachvat ako ss patri.bolo mi zle.tocila hlava.mdloby.bal som sa ze tam zomriem.ze sa zblaznim.zavolali mi zachranku.nastastie v nemocnici bola slovenska.sestricka. tam mi zmerala tlak a vravela ze mam vysoky tlak.dali mi infuzku.bolo trosku lepsie ale iba na chvilu.potom zas.stale infuzky dva dni v kuse. Potom uz doktorka vravela ze je to o psychike.myslel som si jo to urcite ja som neni ziadny psychopat. Prepustili ma.po prichode na hotel som dostal taky zachvat ze som ani nevedel o sebe pomaly.priatelka nevedela co somnou. Chybalo par dni do konca dovokenky.nic som skoro nejedol.totalne vysileny.prisiel som na slovensko a opadlo dost zo mna.po par dnoch vsetko v poriadku. Pomaly rok po tom.z nicoho nic. Slaba chripka.bral som paralen. A zrazu bum znova zachvat.z nicoho nic.nechapal som tomu.myslel som ze sa zblaznim.pocit strachu.co sa deje preco.kam mam ist a pod. S priatelkou sme isli na pohotovost.uz som si ale pomaly zacal uvedomovat ze to naozaj asiMam Psychickeho razu. Ako tak som to vysvetlil na pohotovosti.zavolali psychiatricku.citil som ss hrozne.je to naozaj divny pocit.jej som to rozpraval a vravela ze je to panicka porucha.pichli mi diazepam.citil som sa ako sfetovany ale strach presiel a hodinu som sa dokazal najest.snazil som sa proti tomu bojovat.isiel som teda psychiatricke podla obvodu.ta mi to potvrdila a dala mi neurol.dva dni nato co som bol v celku v pohode mi diagnostikovali pasovy opar.a snim tym pafom dalsie zachvaty.nikdy predtym som ss chorob nebal a teraz ako keby som umieral pri kazdej.prvych 5 dni bolo hroznych.nic som nejedol.bolo mi zle.potom som isiel na kontrolu a ze opar sa mi vybornw preliecil.hned bolo aj mne lepsie.zacal som jest.mal som dobru naladu.zacal som znova hrat futbal.preslo par dni a znova.zachvat.nechut do jedla.a to je natom najhorsie.schudol som od diagnoatikovania pp asi 8 kil a som z toho na nervy a to mi este vic privolava strach co somnou bude.ak niekto viete poradit dakujemmam

plavka122

Ja trpim panickou poru hou stredne ťažkého stupňa už 3 roky užívam miraklide 10mg citim sa po nom fajn.Ataky sa sem tam objavia niekedy take že ma odrovnaju na 3 dni a niekedy len pridu a odídu.Mne veľmi pomaha ked citim že to na mna ide,niečím sa zamestnat upratovat,piect proste niečo čo ma zabaví.Dlhu dobu som užívala aj magnezium ktore mi tiež pomohlo a neposlednom rade aj psychologička ktora mi ukazala ako dychať

Tmko

Ahojte, mam podobny problem, vlaste uplne identicky ako pise milos a trpim tym s prestavkami 9 rokov. Raz som v pohode, zaujimave prave vtedy ked je vela roboty a ako opadne stres a mam zrazu cas na oddych je to späť Našťastie mam zlateho manžela, len neviem dokedy to chudak vydrží.

expert

Milý RNG, k tvojim pseudointerpretaciam sa uz nebudem vyjadrovať. Za tie roky si uz mohol byt promovany lekár. Nie tu trepat ludom takéto krajiny, tvoje diagnostiky a pod. PP patrí do ruk dobrého psychiatra, v remisii choroby vyuzit účinok antidepresiv, nastaviť pravidelný pohyb/sport a po vhodnej dobe pomaly vysadiť AD. Je zastup manazerov, co sa vratili vylieceni z PP a ostatných uzkostnych poruch k narocnym poziciam bez relapsov choroby a bez liekov.

RNG

Expert, myslim, ze by si si mal konecne uvedomit, ze [potravinove doplnky su schvaslovane timom lekarov na to urcenych tj takych ktorych poovazuju za dfostatocne dobrych odbornikov, kde pri doplnkoch je kriterium neskodnost a nezavadnost, podobne ako aj pri jedlach. Pri farmaceutickych liwekoch je to najma peri patentovanycyh, ktore sa dovtredy v pruirode nikde nenachadzali zalezitost zamorenia tela niecim s cim sa telo dovtedy nesteretlo a zvacsa nestaci ani jeden pribalovy listok na to, aby sa tam popiusali vsetky mozne skodlive postranne ucinky dovtedy pozorovane.
Jednoducha statistika ti povie obraz jasne napr v USA je smrt ako nasledok predpisovych liwekov uz na tretom mieste, hned za cievnymi chorobami a rakovinami, aj je to okolo 700 000 ludi za rok, kdezto smrt na potravinove doplnky bola minuly rok v 2 pripadoch, aj to je este stale otazne, lebo sa to poriadne nepresetrilo. A v oboch pripadoch sa jednalo o absurdne predavkovanie
Nuz na predavkovanie sa da zomriet aj z uplne bezpecnych potravin, staci zjest 60 gramov obycajnej soli alebo vypit 4 litre vody ako to urobila zo stavky jedna hlupana, co to spravila za 2 minuty a o 6 hodin lekari v nemoznici konstatovali smrt. Totiz odpadla, narazila si hlavu a na pohotovosti robili vsetko mozne, rozne scany na mozog a neskontrolovali chemiu krvi takze zomrela na zlyhanie nervoveho systemu, hyponatremiu....

ZBi

Ahojte, mam 35,ale vek pri pp asi rozhodujuci nie je. Moja skusenost je z pred dvoch rokov.Nedelna pohoda vonku na zahrade a ja som sa zrazu nemohla nadychnut, pichanie v hrudi,strasna bolest medzi lopatkami, triaska a velky strach, ze infarkt.Na pohotovosti mi dali injekciu - daky oblbovak, bo ako som prisla domov bola som uplne mimo, len spat a spat.Avsak obdobie potom bolo nieco hrozne. Lutostivost, placlivost a strach, ze zomriem ma prenasledovali stale. Na nete som co to pocitala a tak som sa objednala ku psychiatricke a pp bola potvrdena. Dala mi lieky, ktore som uzivala asi pol roka. Boli dost navykove, bo ked som ich vysadila, mala som velakrat pocit, ze to bez nich nejde. Ale pp je v podstate cela o psychike, takze som zacala pit caj z lubovnika bodkovaného. Najskôr kazdy vecer, potom kazdy druhy vecer a postupom casu som ho vysadila.
Teraz, ked je toho v praci vela, a zazivam viacej stresu, varim si caj z kamiliek, i ten velmi pomaha. Zaroven som zacala sportovat, korcule, beh a prechadzky na cerstvom vzduchu - minimalne hodinu denne. Velmi to pomaha a cloveka posilni.
V dnesna doba je velmi tazka na psychiku kazdeho jedneho z nas a tí menej silní podlahnu natlaku a boj je potom tazky. Je to velmi namahave vsetko to zvladnut, ale da sa to !!!

mascha

ja tiež pochybujem o stanovenej liečbe,
na začiatku boli predsa hnačky...dochádza tu k stretu názorov tak ja by som sa teda zastala mienky od RNG...chudák milos

expert

Ja by som nereagoval, ak by RNG nereagoval na mna. To by som bol naozaj opatrny v tvrdeni, ze doplnky vyzivy su neskodne, alebo neskodnejsie ako klasické lieciva. Chemia, farmakologia je rovnako prírodná veda. Nejaký extrakt moze byt rovnako netolerovany, ako molekula paroxetinu.