Blbé obdobie ktoré trvá už veľmi dlho

Príspevok v téme: Blbé obdobie ktoré trvá už veľmi dlho
k4r4melk4

Ahojte... Rozmýšľala som či sem napísať alebo nie... No za pokus to stojí a možno sa mi aj trošku uľaví...

Mám o mesiac 24 rokov, som slobodná/sama, bez práce a bez "priateľov"... - dobré však?

Boli časy keď som mala všetko... priateľa, kopec kamarátok a aj bolo do čoho pichnúť...

Neviem či je to osud a všetko máme vopred súdené a naše cesty v živote sú pevne stanovené a skúsenosti ktoré nám život pritrafí nás majú niečo naučiť.

Priateľa som mala dva roky .... no vykľul sa z neho majetnícky, extrémne žiarlivý, arogantný, nezodpovedný, sebecký majster sveta ktorý ma chcel vlastniť a on mohol všetko... ešte po rozchode mi robil trištvrte roka peklo. Bol starší keďže som bola vždy názoru že automaticky sú starší partneri rozumnejší, vedia čo chcú od života, vyspelejší po psychických stránkach a dá sa na nich spoľahnúť po všetkých stránkach a očakávate od nich partnera na mieste a zároveň priateľa ktorý vás bude chápať a vždy vás podrží... miesto psychického teroru a pomstychtivých vyhrážok a samých výčitiek...

Od vtedy som priateľa nemala, ani som nestretla nikoho potencionálneho a aj sa pravdupovediac nového vzťahu obávam po tejto dosť zlej skúsenosti.

Čo sa týka kamarátiek....časom som zistila že kamarátky to neboli nikdy a tiež som sa veľmi sklamala. Nie som typ človeka ktorý inklinuje intrigám takže sa neviem voči nim ani moc brániť.

Boli sme partia 4-roch báb z ktorých jedna mala zo mňa zrejme pocit že ju zatieňujem a asi sa cítila mnou ohrozená...Bol to typ dievčaťa čo háďže psie oči na každého, anjel v ľudskom tele a každý je milý pekný zlatý...
Ja som typ ktorý je dosť svojský, keď sa smejem - smejem sa na hlas, keď robím srandu - tak takmer zo všetkého vrátane samej seba a som trošku "hlučná". Môj štýl obliekania, chôdze-vystretý a vyjadrovania je svojský no je môj...každý sme originál no nie???
Tak toto stvorenie ktoré má problém sa pozerať ľuďom do očí a predstiera niečo čo v skutočnosti nieje si ma zobrala na paškál a keď som zistila čo všetko robí po za môj chrbát a akým zákerným spôsobom - "hlavne nenápadne" sa snaží poštvať proti mne ľudí z partie ma úplne zaskočilo a miesto toho aby som si to s ňou vybavila tvárou tvár - zo či vo či, na čo ona moc nieje, a ľahšie jej to ide od chrbta, len som sa obzrela a prerušila som zo sklamania aj z tých ostatných kočiek kontakty.
Teraz keď sa aj s niektorou stretnem na ulici, je to iba povrchné ahoj a prehodíme pár viet.

Čo sa týka práce, pracovala som v jednej spoločnosti rok, no zanikla a teraz som už vyše pol roka doma čo ma neskutočne ubíja a mám pocit že sa môj život už nejaký ten čas vôbec nehýbe - nežijem len prežívam zo dňa na deň a už som z toho úplne sklamaná, smutná, skleslá a cítim sa úplne zbytočná na tomto svete :-(

zewa

A vsetci boli stastni az do smrti, nie? :)
Takato idealizacia casov minulych...
Kazdopadne zijes teraz. Takze kde zacnes zajtra hladat robotu? :)

k4r4melk4

Pochádzam z Nitrianskeho kraja... a čí som pekná???
Neviem... normálna som ...
Pre každého je niečo iné pekné takže koľko ľudí toľko chutí..

Pre mňa by bola ideálna doba mojich rodičov pretože svet bol lepší ako teraz v mnohých veciach a vôbec by mi nevadilo ani dlhé státie v rade na banány :-P

Ľudia boli iný ako teraz, oveľa lepší aj vzťahy medzi nimi.. Viac si vážili samých seba a aj druhých, viac bolo vo svete úcty, tolerancie, čestnosti, poctivosti, lásky, rešpektu...

Aj prácu mal každý... Také nebolo že si niekto nevedel nájsť..

Teraz má človek problém nie si len nájsť vhodnú prácu ale ešte aj nájsť normálneho zamestnávateľa ktorý nieje "šmejd" a neskrachuje po pár mesiacoch a vám neostane dlžný niekoľko výplat napr...

Štát sa staral o rodiny, o rozvoj rodín.. Dostávali byty takmer za "pár korún" a mladomanželské pôžičky pre ľahší rozbeh do spoločného života taktiež..
Teraz obyčajný človek ani nemá šancu hlavne mladý sa osamostatniť a žiť si po vlastnom lebo ani nemá z čoho a ani nemá ísť kam..

Ja nie som stvorená pre takúto dobu ako je teraz ani pre vzťahy aké si tento život vyžaduje a akými sa riadi spoločnosť v tomto svete :-/

Pesimista

Uplne ti rozumiem ako sa mizerne musis citit. Som natom podobne, pozri moju temu. Mozno ze ty mas to stastie ze si pekna a ja skaredy. Takze ziadna sanca uspiet. Nikto ma nema rad. Som opusteny a sam ako tlk. Nic ma nebavi a stratil som uplne zmysel dalej dychat a rano vstat. Je mi tak mizerne ze to nedokazem ani opisat. Skusal som to zmenit ale vsetko vyslo na zmar. Nic sa mi zmenit nepodarilo a mnohe veci su este horsie ako boli. Ano mas pravdu bude to osud. Svoj osud mame dany a neviem preco ho niektori maju taki svinski a trpia cely zivot. Ini ho maju lahky ako pierko. Osud je svina nespravodliva. Komu sa darilo tomu sa bude stale. Ale kto mal smolu uz v destve ten bude vecny smoliar. Nech sa aj rozdrapy nic nezmeni. Radsej som mal umriet pri porode ako takto mizerne a bez lasky zit.