Problém! Ustálenie dioptrii?

Príspevok v téme: Problém! Ustálenie dioptrii?
Verrum

Takže, mám taký problém. Nosím dioptrie = ľavé oko -1,75 pravé oko 1,25. Prvý krát som mala dioptrie cca pred 1 rokom. Vtedy som mala ľavé oko -1,25 pravé oko 0,50. Po pol roku sa to nezhoršilo ani nezlepšilo, no po roku to vyzerá takto. Keďže si myslím že sa mi to dosť rýchlo zhoršuje, chcela by som ísť na laserovú operáciu...( NeoLASIK HD ) ...

kedže ešte dospievam tak by oč. lekárka povedala že to je tým... takže teraz mám do 18 – 19. Rokov čakať kým sa mi zrak ustáli!? Čo ak sami to zhorší tak, že nebudem môcť výsť z domu? Čo ak sa mi to bude strašne rýchlo zhoršovať!? Naozaj nechcem čakať do 18 rokov kedy môžem mať -8 dioptrií! Stále som ale nenašla na internete nič o tom, ale že vraj sa nemôžem daťoperovať keď sa mi to taktostále kolíše a nemám ustálení zrak.Tak čo mám robiť? :( Tak fajn možno sú to neni moc veľké dioptrie ale za rok abysato zhoršilo až takto? Poradťe mi prosím...

ni-ka

mne sa zhorsil zrak ked som mala 6 rokov,prudko som vyrastla...:-(
odvtedy kazdy rok zhorsenie o jednu dioptriu az do 12 rokov...:-( tiez som zvazovala laserovu operaciu a tiez mi doktorka povedala ze az po 18ke lebo zrak sa stale vyvija a musim ho mat aspon 2 roky na tej istej dioptrii...mimochodom to je aj podmienka k operacii...
ja som zacala v 12 nosit sosovky na radu lekarky a odvtedy sa mi zrak ustalil

RNG

Oci sa menia cely zivot. A laserova operacia sa neda robit viac nez 1 az 2 krat v zivote. Vobec, nepodcenuj ju, mnoho ludi na nu doplatilo
Cum menej do pocitaca a televizie, nebude sa ti zrak zhorsovat natolko.

Delinda

Ahoj mne sa zacal zhorsovat zrak od 11 rokov,na zaciatku som mala dioptrie take ako mas ty teraz... ja mam 22 rokov a teraz mam dioptrie vyse 3 ... zrak sa zhoril tym ze v skole si oci namahas (tak to povedal doktor). ja od 15 rokov nosim sosovky a som s nimi spokojna :)

Cokodorotka

Mila Verrum, skusim ti odpovedat:)
Moj syn ma dioptrie 2,75 a ma 15 rokov.Za tri roky sa mu zhorsilo o 1,00. Do 18-ho veku sa ti oko stale vyvija, preto sa laserová operacia oci nedoporucuje. Takisto planujem synovi do buducnosti tuto operaciu ale nebude to uderom 18-tich rokov, pockame, mozno aj trochu neskor, aby sa oko skutocne dobre dovyvijalo.Kratkozrakost je vrodena. Nemaj katastroficke scenare,ze nebudes vidiet ani na chodnik:) Neviem kolko mas rokov, zrak sa samozrejme moze zhorsovat ale nie az tak:)Tak hlavu hore:)