Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problemy s črevom

Príspevok v téme: Problemy s črevom
emha

zdravím , mám 26 rokov a posledný rok a pol mám problém s črevom. Problemy nastali po užívaní antibiotik, po ktorých ma začalo pichať v bruchu na lavej strane.(to pichanie nie je silne, take slabšie) stolicu mávam pravidelnu ale vačšinou iba ráno a to takú riedkejšiu. bol som na gastro viac krát aj na rektoskopii a aj kolonoskopii.vzali mi vzorku z čreva a zistili mi zapal. beriem protizapalove tabletky už vyše roka a stale mi nepomáhajú. teraz naposledy ked som bol u doktora tak mi povedal aby som skusil laktazan, či nemam intoleranciu laktozy. uživam tie tabletky ale zda sa mi že črevo je ešte citlivejšie na tom ako pred tym. skušal som už aj mlieko celkom vylučiť aj diety rozne som skúšal ale nič mi nepomáha.Mam sedave zamestnanie ale športujem skoro každý deň. Nemal niekto podobný problem? neviete ako sa toho zbaviť?

RNG

Zapaly su dosledky skodlivych mikrobov. Treba si napravit crevnu floru na probioticku(doplnok kvalitnych probiotik a kadodene doplnat mikrovlakniny na ich podporu), pripadne brat aj doplnky na travenie ako kyseliny a enzymy, lebo crevna flora sa cazto znici pri nedoastatku kyselin a samozrejme aj pouzitim antibiotik

Ivka 1

Emha napíšte mi na : zdravie14@gmail.com, nemôžem tu robiť nedovolenú reklamu .
"Život a smrť začína v hrubom čreve"
Pravdepodobne už o tomto výroku počuli , hoci sa to považuje za najhlbšie tajomstvo snáď celého sveta. Ťažkosti, ktoré s tým súvisia : syndróm dráždivého tráviaceho traktu, zápcha , plynatosť, zápal divertikulov a rakovina hrubého čreva ; toto rozhodne nie sú také témy, o ktorých by sme radi diskutovali. Pitvy často vykazujú , že hrubé črevo je z 80 % zanesené výkalmi , čo len potvrdzuje platnosť tohto výroku.
V práci a doma sme všetci vystavení tisíckam rôznych toxických a chemických látok, ktoré vdychujeme vzduchom, alebo prijímame do nášho organizmu jedlom, pitnou vodou a prípravkami farmaceutického priemyslu.
Najviac spotrebujeme oveľa viac cukru a synteticky upravených potravín ako kedykoľvek predtým a navyše si poškodzujeme zdravie rôznymi stimulačnými a ukludňujúcimi prípravkami. Toxicitu zvyšuje aj nedostatok pohybu a nedostatočný pitný režim.
Výskumy jednoznačne potvrdzujú, že náš organizmus nie je schopný neutralizovať všetky tie toxické a chemické látky, ktoré denne vdychujeme alebo prijímame spolu s vodou či potravou. Jednoducho sa hromadia v našich bunkách / obzvlášť v tukových bunkách /, v našich tkanivách , krvi , orgánoch / ako sú napr. tenké a hrubé črevo, mozog/ a ukladajú sa na neurčitú dobu , spôsobujúc rôzne choroby.
Dôvody na detoxikáciu :
- častá únava
- syndróm dráždivého traktu
- alergia na rôzne druhy jedla
- nedostatočné trávenie, kovová chuť v ústach
- nadváha, podráždenosť, náladovosť
- sťažené dýchanie
- silne zapáchajúca stolica
- časté nachladnutia, vracajúce sa bolesti hlavy
- chronická zápcha
- infekcia Candidy
Toxíny,ktoré z organizmu odstraňujeme sú :
- ťažké kovy – ortuť,olovo,cín, hliník, nikel atď.
- rádioaktívne látky – radón, urán, ktoré sú príčinou vážnych imunitných porúch
- konzervačné látky v potravinách a chemické látky, ktoré nevytvorila príroda ale človek
- antibiotiká – tiež aj v mäse zo zvierat z veľkochovov alebo aj v mliečnych výrobkoch
- lieky – drogy pomáhajúce pri bolestiach a pod.
- pesticídy používané v poľnohospodárstve
Detoxikácia je proces očisty organizmu od škodlivých látok a návrat všetkých telesných funkcií do normálu. Detoxikácia prebieha močom,stolicou,potením a dýchaním. Počas
Detoxikácie je možné , často ako vítaný vedľajší účinok znížiť hmotnosť.
Pri detoxikácií je potrebné zachovať logickú postupnosť:
- zabezpečiť organizmu dostatočný prísun potravín s vysokým obsahom vlákniny / ovocie, zelenina, strukoviny, obilniny ...../
- dodržať pitný režim / 0,2 – 0,4 lit/ 10 kg telesnej váhy /
-doplniť do organizmu špeciálne bakteriálne prípravky na očistu a správnu funkciu tenkého a hrubého čreva – aby sa uvoľnil „odpadový kanál „ - probiotika
Pri detoxikácií sa odporúčajú tieto potraviny a tekutiny :
Vláknina, olivový olej, jablkový extrakt, minerálne látky môžu byť pomocou pri detoxikácií.
Odporúča sa užívať antioxidanty ako doplnok diéty / vit. A, E, C a selén/, B – komplex / najmä B3, vápnik, horčík , zinok.
Na druhej strane v hrubom čreve je až 70 % imunitného systému . Ak je hrubé črevo zanesené , sú premnožené patogénne baktérie, nemôžu sa vstrebávať telu potrebné makroživiny a mikroživiny.
Takže základ je : prečistiť hrubé črevo , obnoviť zdravú mikroflóru a doplniť živiny do organizmu.

emha

Ivka1
prosím ťa a vedela by si mi niečo kvalitné odporučiť?
mam probiofix inum a bio vlakninu a pijem čerstvé jablčné šťavy.
kde by som kupil kvalitné aloe?
odporuč mi prosím najlepšie z tých vecí a vyskúšam.
zatial vďaka za rady

Ivka 1

Bolo by dobré piť kvalitné aloe + probiotiká + vláknina. Tento problém spôsobujú premnožené škodlivé baktérie v črevách - je potrebné dostať ich do rovnováhy so zdraviu prospešnými baktériami.

redka

Mozno by si mohol skusit testy na potravinove intolerancie... mozno mas po antibiotikach premnozenu kvasinku a nedostatok dobrych bakterii. Zisli by sa dobre probiotika a mikrovlakniny. A mozno by pomohlo na nejaky cas vylucit akukolvek muku.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problemy s črevom - Fórum - ZDRAVIE.sk