Da sa pracovat s Narcistickou poruchou osobnosti?

eva147

suhlasim s das:
"cim budes mudrejsi tym skor si uvedomis ze je lepsie namiesto arogancie radsej zavriet usta"

Ludia maju svoje dvody, preco konaju tak, ako konaju. Niet dovodu byt na druhych sprosty. Lebo to, co nabryzgas, to nevypoveda o nich, ale o tebe.

Je mi sympaticke tvoje rozhodnutie zmenit sa a drzim ti palce.

ASQV

Dakujem za reakcie

Ja by som sa chcel zmenit, lebo ja sam trpim, vyhladavam pozornost, potrebujem "obdivovatelov". Okrem toho ublizujem aj ostatnym a potom stracam ich priazen. A presviedcam sa ze mi to nevadi, ale vadi mi to. Stale sa potrebujem len predvadzat..A potom si uvedomujem ze nikto ma nema rad kvoli tomu aky skutocne som.

das

nizke sebavedomie - nuz studuj studuj studuj a sebavedomie stupne a cim budes mudrejsi tym skor si uvedomis ze namiesto arogancie radsej zavriet usta
- niekedy MLCAT JE ZLATO - netreba byt vztahovacny, vyvysovat sa nad druhymi /zvlast ked ten druhy je mudrejsi a milsi/ a rouhodne sa treba naucit rozdavat mily usmev a robit radost druhym - NIE SEBE - a potom najdes aj zmysel zivota
Zivot je o ludoch okolo NIE o sebe

Cindy353

on seba..
nemozem moc podrobnosti, lebo je to dost cerstve..

mam pocit ze okrem ineho nezvladol pocit vlastnej vynimocnosti, okolie povazoval za tupych hlupakov, ktori nic nechapu

on bol narcis ako vysity, aj fesak velky a super vzdelanie a prachy. ale mozno aj inu poruchu mal pridruzenu, aj ked ja som si nevsimla,len tak v ramci normy mal trochu paranoju. tak Ty sa neboj, kazdy pripad je iny

eva147

cindy, ako si ma ASQV davat pozor ?

(ak sa ti chce pisat, ten tvoj kamarat - zabil ho niekto?)

Suhlasim s nazorom, ze porucha sa neodstani ale mozno ju dostat pod kontrolu. Aby ASQV neskodil sebe ani druhym kretenskym spravanim.

Nina.

Tieto poruchy osobnosti sú neodstrániteľné. Pracovať sa s tým síce ako tak dá, ale úplne sa to zmeniť nedá, len to trochu zlepšiť a aj to je beh na dlhú trať. Najlepšie je sa s tým zmieriť a naučiť sa to ako tak ovládať aby to bolo v medziach únosnosti.

eva147

ozaj,ASQV, kolko mas rokov ?

Cim skor zacnes nma sebe pracovat, tym vacsie sance na uspech.
Myslim, ze najlepsi motiv by bol - byt odmietany. To by ta mohlo priviest k snahe skorigovat sa.
Aj cas a osobnostna zrelost mozu pomoct. Mozno viera, pokora.

Nedaj sa znechutit a rob, co mozes. Tebe aj tvojej psychologicke siiiilnooooo drzim palce.

Maoam

ASQV- to by si ty sam strasne ale strasne velmi musel chciet zmenit sa, analyzovat priciny a je to obrovsky boj sam so sebou

musel by si sa pripravit ale aj na to, ze by si tym, ze by si sa rozhodol pre zmenu, uz narazal aj na ludi, ktori by to neakceptovali,ale ti jasne ukazali tvoje hranice (to pomyselne 'danie na drzku', co sa da aj velmi slusnym sposobom ak je clovek asertivny a silny - neviem, ako by si tie situacie uniesol)

da sa - ale musel by si mat sakra motivaciu, tak vela stastia