Nie je všetko iba o peniazoch

Príspevok v téme: Nie je všetko iba o peniazoch
nikol321

Ahojte. Začala by som asi tým, že ja študujem a priateľ pracuje. Je medzi nami 6 ročný vekový rozdiel. Keďže ja nezarábam, ani nemám možnosť brigádovať, som závislá na rodičoch.Mám vreckové a keď si niečo chcem kúpiť, tak si na to musím dlho šetriť, čiže nemám peniaze na to, aby som mohla priateľovi kupovať neviem aké drahé dary. Čo ma mrzí, ale študovať budem ešte dlho a chodím na internát.On už pracuje, má stály príjem, nemá tisíce, ale má celkom slušný plat ako mladý človek. Keď sme spolu ešte nechodili,všetok svoj voľný čas strávil s kamarátmi, vozili sa kade-tade, boli spolu nonstop. Keď začal so mnou chodiť, všetko bolo v pohode, kamaráti boli radi, že niekoho má. Len začalo im to vadiť keď bol so mnou dlhšie, venoval mi viac času ako im a tie najdôležitejšie veci boli, že ich nevozil kde chceli a neplatil im už ich výlety. Dosť mi to dal aj jeho kamarát najavo. Ich partia sa rozpadla, ale ešte občas spolu vybehneme von (všetko platí môj partner, lebo oni ževraj nemajú nazvyš,tiež študujú). Ja som peniaze nebrala ako veľký problém, nikdy som od neho nechcela drahé dary ani nič podobné. Chcela som s ním iba raz za čas niekam vypadnúť von, do kina, na kúpalisko, proste niekde na výlet. Vždy keď som mala nejaký sviatok, tak som dostala dary, ktoré mu ja nemôžem z môjho vreckového vrátiť. Ale bola som rada, že mu na mne záleží a že sa o mňa stará. Mám kamarátku,ktorá má chlapca. Kamaarátia sa aj naši chlapci a my sa už tiež kamarátime nejaký ten rok. Je to dobrá kamoška, vždy som sa jej zdôverila, keď ma niečo trápilo, len tu prišiel kameň úrazu - znova peniaze. Ona nemá rada, keď jej chlap niečo kúpi, keď jej niečo zaplatí a podobne - obidvaja študujú. Keď niekde idú,tak si kamarátka platí sama a jej chalan si platí sám. Keď my niekde ideme s priateľom, väčšinou platí všetko on,ja sa činím inak, upratujem mu, niečo sem tam navarím, je u nás skoro každý víkend a proste starám sa oňho po iných stránkach ako je finančná. Ale nikto to nevie pochopiť. Najhoršie na tom je, že ma tej kamarátky chalan ohováral, aká som zlatokopka, že si nič nevážim, že si nevážim jeho. Pritom to tak vôbec nie je, nemáme to vo vzťahu ružové, posledné týždne (mesiace) neboli najlepšie, mala som problémy doma,so zdravím, všetko sa to na mňa rútilo, nemala som dobré obdobie, jasné, že to pocítil aj priateľ, keďže som nemala vôbec dobrú náladu, tak sme sa iba hádali,ale milujem ho a aj keď mu nemôžem dať veci po finančnej stránke,ale vždy sa snažím, aby mu pri mne nič nechýbalo po iných stránkach ako materiálnych.
Chcela by som počuť váš názor, ako je to vo vašich vzťahoch ohľadom financií, či si aj vy myslíte,že som zlatokopka,že je zlé, keď vám priateľ raz za čas niečo kúpi a podobne. Už som z toho zúfalá a neviem sa cez to preniesť ako na mňa útočia kvôli tomu, že si zaplatím kofolu z jeho peňazí.. Ďakujem.

Maoam

vies, oni vidia iba to, ze ti priatel plati tie veci, oni nevidia, co robis ty vsetko pre neho medzi 4 stenami, ci uz upratovanie, varenie, ako bezi vas vztah atd.

mozno by tvoj priatel mal tomu typkovi povedat svoj nazor a zavriet mu hubu

Maoam

ludia su strasne precitliveni na otazku ohladne financii ako takych

kde sa len pozries, v priatelstvach, vztahoch, rodinach...

ked ide o peniaze, ludia vzdy ukazu svoju pravu tvar

kedze vies, ako to vasom vztahu skutocne je a ze je to docasne - kedze studujes a raz dostudujes a tiez budes zarabat a tvoje priatel s tym, ako to mate medzi sebou zariadene, problem nema, tak ti mozu byt nazory inych - aj ked ta bolia - ukradnute

casto ide o nepochopenie, alebo bohapustu ZAVIST

nic viac

chapem, ze si sklamana, ale dolezite je iba to, co si o sebe myslis TY SAMA a kedze nie si zlatokopka, tak jednym uchom dnu, druhym von

a ak tie reci budu coraz blbsie, tvoj priatel k tomu tiez predsa moze otvorene zaujat stanovisko

ale zvykni si na to, ze ludia vedia byt velmi hnusni, zvlast ked ide o peniaze...

medula88

Ahoj.
Podľa môjho názoru by si sa mala v prvom rade porozprávať s priateľom, ako to vidí on, že ti bolo povedané, že si zlatokopka.... Dôležité je jeho vnímanie, jeho názor, na ostatných sa môžeš vykašlať...