OCD? Ja neviem...

Príspevok v téme: OCD? Ja neviem...
www00

ahojte.trpim OCD uz rok,ale uz to nemozem vydrzat,ten pocit strachu,pozerania sa na veci dokola,pocitanie,vnutorny hlas krory je velmi neprijemny,a najhorsie je uskost ako keby som niekoho zabila,pocit neuveritelnej lutosti a zaroven zlosti ..je to strasne,uz nedokazem dalej..ten pocit ako keby som mala niekoho zabit a uroby my to dobre,pocit ze vsetko zabyjem len tak a nebudem mat uz uskost...je to sialene,ovladam sa ale to ten pocit my to stale pripomina a hovory!!neviem presne ci to je OCD ale asi uz vo vizsom stadiu

Buna

OCD sa neda vyliecit , ale potlacit liekmi príznaky ..Nebranila by som sa liekom , niekedy sú ozaj nevyhnutne..Hlavne ked máš nizku hladinu serotoninu ...

Palino995

Ja mám tiež ocd beriem lieky a chodím aj na terapie...chodím do Martina do senium polikliniky super doktori..ale chcem už vysadiť lieky a prejsť na cbd olej prečítaj si niečo o ňom ...drž sa paa

helper12

Ahoj magucaja, tiež mám OCD a super si to vystihol ;) tiež to riešim takýmto spôsobom ;) ak by si chcel, mohli by sme si vymeniť skúsenosti...ale ideš na to veľmi dobre...:)to ma teší, úprimne...

magucaja

Poznam tieto stavy velmi dobre, od puberty som to maval čo ak niekomu ublizim a podobne, sam som nejako salamunsky prisiel k tomu ze som zobral nasho kocura a si povedal ak som sadista a naozaj chcem ublizit tak ho dokopem, ale jak som sa rozmachol, nedokazal som a vtedy som pocitil ulavu a vzdy ked prisla neistota tak som si na to spomenul. Ale potom na VS prisli trosku horsie veci (teda pre kazdeho je ten jeho problem najhorsi, vzdy ked som si myslel ze horsie nutkania a depky niesu som zistil ze stale sa cosi najde :D ) horsie veci toho razu ze som ich nedokazal nejako ani nie tak logicky ako empiricki odrazit. Napr ak mam pocit co ak mam spinave ruky, tak si ich hned zaspinim a hned v zarodku tento problem udusim, ale ked pride myslienka napr co ak som v sne, alebo ja nevem matrixe :D (kto to ma tak rozumie ze i uplne nelogicke fobie su pre cloveka mozne teda clovek tomu neveri ale ta znama veta \"CO AK\"ho stale vyvedie) a to sa neda nejako empiricky dokazat. Jo a na VS som siel za psychologickou a mal som take stastie ze som sa objednal k pani ktora 20 rokov pracovala na psychiatrii cize zenska s praxe (potom si otvorila vlasnu ordinaciu:) ) a ta hned povedala co mi je, poslala ma za psychiaterkou ktora sa specializuje na tieto uzkostne problemi dala mi lieky a je fajn. :) Niekedy pridu stavi ze opat to na mna pride (nic nove sa nerieis stale dookola to iste len proste clovek ma vtedy tak needolatelne nutkanie risit take veci ktorim neveri (ak by veril tak by sa netrapil)). Zistil som ze stavi prichadzaju vtedy ked clovek zlenivie alebo sa upne na jednu vec, ktora ho v dobrych casoch bavi zaujima a naplna ale pride bod kedy ho uz nedokaze naplnat duchovne a nema nijaku inu vec ktora by ho naplnala lebo vsetko cas zabrala jedna. U niekoh to moze byt praca do ktorej sa zasije, velmi ho to bavi ale pride stav vyhorenia kedy nejako ho to prestane bavit a zisti ze ziaden iny konicek nema, ziaden iny zmysel bytia a tak dostanu priestore blbe myslienky a nutkania. Teda tabletky neviliecia a neviriesia vsetko, treba sa i zapojit do toho a bojovat, spociatku je to ako velky obor, akor napr diplomovka kde si clovek povie fuha kde zacat ja to nezvaldnem, ale ked urobi jeden krok potom druhy tak zisti ze uz je v polke a odrazu je problem prec :)

www00

no a to je ta chyba co ja nechcem,neviem ci to je liecitelne,dufam ze je,ale chcem to nejak inak vyliecit..nie hned tymi liekmi..pocula som o lubovnikovy bodkovanom ze je priamo aj na OCD,skusim to,ale ten serotonin do toho mozgu sa da dat iba liekmy to viem..no jeto bieda.ani do kopca ani s kopca..

zewa

Niekedy pomaha zavalit sa povinnostami. Ale to sa neda dlho vydrzat. Lieky mi s OCD pomohli. Nemyslim, ze sa to da uplne vyliecit. Skor potlacit.