Mam rada samotu

sushi

Ahojte, no ja mam skoro taky isty problem. Do 14 - 15 rokov som chodila s kamaratmi von, aj pit a tak :D ale prichodom na strednu skolu sa to vsetko zmenilo ... nevedela som tam zapadnut do kolektivu pricom som nemala vobec v minulosti s tymto problem... predosli kamarati mali uz ine znamosti tak ja som nejako tak zostala sama.. teraz mam 20 rokov, stretavam sa s niekolkymi kamaratkami zo strednej, asi tak raz za 2 - 3 tyzdne. Inak byvam v dome takze cely den sa staram o psov, vencim tri krat do dna, a tak... Mne ten prechod na strednu pride ako dost prelomovy rok kedy som sa akoby zasekla, a teraz som vo vyhladavani novych vztahov dost hanbliva... tak , to je moja vlastna skusenost :D nechcite dopadnut ako ja :D caute

Blondy222222

AHojte, ja trávim voľný čas napr na internete, teraz keď je leto a som doma varím pre rodičov obed, upratujem domácnosť, chodím na prechádzky, učím sa len tak trochu po norsky, cvičím a tak.. aj ked dakedy by som chcela ist do spolocnosti, ale nemam sa o com nejak s ludmi rozpravat ..takze tak.

qwqwqq

loki7: ja som sa venoval sportu: bike, beh, turistika....
teraz mam pauzu, lebo som mal uraz, takze som z toho zufaly, ze vonku je nadherne pocasie a ja nemozem nic robit.

inac keby bol niekto zo skalice a chel skocit napr. na huby, tak sa ozvite: skalica664@azet.sk

loki7

Ahojte ľudia, ako sa máte? Ako potom travite volny cas?Tiež som na tom podobne napr. odtiaľto asi ako janka1106. Snazila som sa to zmenit, ale nejak nič sa nezmenilo. Uz sa s tým zmierit. ...

strangerka

Ahoj,
Ja tiež som dosť veľká samotárka a nebaví ma chodiť medzi ľudí, tak ti rozumiem. Asi je problém, že dnes je in byť extrovert. Na introvertov mám pocit že dívajú sa ľudia ako na čudákov.:)

Blondy222222

Fakt ďakujem za názory. Len problém je v tom, že ja sa nemám o čom s ľudmi baviť. Kedysik som taká nebola, mala som 12-15 rokov a chodila som na akcie aj sme pili a tak proste a potom nastal nejaký sek asi od 16-17 a proste už ma nebavia akcie typu ožieračky, aj keď ideme dakde posedieť so spolužiačkami ja som často ticho nemám čo povedať a niektorí si na to zvykli,ale dosť často sa ma vypytujú prečo som ticho alebo smutná, pri tom mne nič nie je , ja len proste nemám čo ľudom povedať tak si nejak užívam sama alebo s rodinou(mám 17rokov preto mi to príde čudné , že v 17 som samotárka)...možno to je pubertou (?) ..

das

ludia su rozni - dokonca su aj taki co su celozivotni samotari
ale kde je problem
ak nemas kamaratov kamaratky mozno bude chyba v Tebe - otazka nestazujes a vela, neskaces kazdemu do hovoru, nepoucujes, nemracis sa nonstop -ak ano skus to zmenit - zacni sa usmievat na kazdeho /aj na toho koho nemas v laske - odzbrojis ho/, ked s niekym rozpravas daj si zamok na usta a trpezlivo ho vypocuj a nikdy nepoucuj /skus to otocit - ja keby som bola v tej situacii asi mozno by som urobila asi toto a tak podobne/ a ludia Ta zacnu skor pocuvat, nikdy sa netvar ze si najmudrejsia /aj ked mozno si/, skus chodit castejsie /ano aj sama/ do kina, do divadla a nakoniec aj na dovolenky sa da - napriek tomu ze mam mnozstvo kamaratok a dlhorocnych, vzhladom k tomu ze su vydate alebo maju partnerov a ja som singl uz cele roky /od 35/ a je problem vytiahnut niekoho na dovolenku a na kulturu /milujem koncerty a divadlo/ a tak chodim skoro vsade sama a nerobi mi to problem - nestazujem sa - a aj na dovolenky chodim sama platim si jednotku a nikto nechce ist so mnou lebo chodim zasadne autobusom k moru do Grecka cca 20 h. A ti co to nezazili nevedia ake je to fajn uz pocas cesty sa so vsetkymi spoznat, porozpravat a zabavit - ale to musi byt clovek prijemny mily usmievavy a pocuvat a pocuvat
Napriklad mam z dovolenky kamaratku /je vydata s detmi, mladsia odo mna o 15 rokov - ja mam 62 r./ a napriek tomu rada ide raz za cas so mnou na nejaky koncert, zasli sme na obed a parkrat na kavu a dokonca mozno pojdeme spolu na dovolenku /jej muz zasadne nechodi k moru ale zenu pusti/

Riad sa nasledovnym - Svoj zial nedaj svetu znat, iba Ta vysmeje, ked sa nan usmejes aj on sa usmeje
Mas cely zivot pred sebou a obcasna samota je krasna ale nie na cely zivot
Takze o tom to je cele - mozno raz napises nejaku reakciu, ale dufam ze pozitivnu
Vela stastia

Peggy23

Ahoj,tiež som rada sama, mam pocit, že ma ludia otravuju a beru mi energiu, keď sa stale niečo vypytuju a ja nemam naladu. Možno je to tym, že som jedinačik a zvykla som si byt sama, ale niekedy sa rada podebatujem. Zaleži asi aj id psychiky, mne sa nechce stale niečo riešit a už vôbec nie problemy druhych. Som takto spokojna.

miki24

tak pokiaľ máš do 15 rokov tak problém byť to až tak nemusí, ale v pokročilejšom veku okolie niečo aj očakáva. inak zmeniť sa dá všetko len človek musí chcieť a pracovať na sebe. dá sa povedať, že do 22 rokoch som bol hrozný samotár, ale zlepšilo sa to v posledných 2 rokoch.