Astma

RNG

Stres je zabijak, treba ho znizit co najviac, lebo vedie k mnohym zdravotnym problemom Ako na to si mozete vygooglit pod mojim nickom a slovom stres, pripadne aj spanok, lebo tieto dva su uzko spojene.

RNG

Alergie su z neschopnosti tela spracovat a odstranit nejake zamorenia. Pre to treba brat enzymy, aby bolo telo schopne tie latky rozlozit
Na rozne vzdusne alergie su ucinne napr Quercitin(davka 3 x 600 mg) bromelain b boswelin a podobne.A samozrejme aj ine enzymy, vcitane napr serrapeptazy.

das

a este nieco - ja som dostavala zachvaty ked som sa rozculila - po roku so zachvatmi som si povedala, ze moje zdravie je mi milsie ako hlupost ostatnych okolo mna - prestala som pozerat spravy, prestala som kupovat noviny /pozeram si noviny Sme na internete a citam len to co ma zaujme/
prestala som sa rozculovat a naucila som sa starosti hadzat za hlavu a mam neskutocne spokojny zivot - som usmievavy optimista a chystam sa s astmou zit do stovky - takze ziadne rozculovanie - ubera to na zivote a zdravi

das

presne tak - alergicka reakcia je na nieco - najskor co si zjedla - ja som musela doma zrusit vsetky bylinkove caje a vobec co ma v sebe akekolvek bylinky /kvety - nie korene a listy/
pri akekolvek reakcie si to treba vsetko zapisat a sledovat co moze sposobovat reakciu - mam 22 rokov astmu ale fungujem uplne normalne - ked je pelova sezona /pre mna od zakvitnutia zlateho dazdu cca februar marec do odkvitnutia bazy, lipy, orgovanu cca koniec juna/ mam nonstop zatvorene okna, co najmenej sa pohybujem po vonku t.zn. do prace a z prace taxikom - ziaden autobus a zavriet sa doma - dokonca aj nakupy v tomto obdobi radsej riesim cez TESCO domov - v domacnosti moze problem robit perie - a to ked niekto povie ze treba zlikvidovat zaclony a koberce nie je to pravda - ked nie su zaclony viac prachu vleti do bytu cez otvorene okna, zaclony su dalsia zabrana, koberce treba, lebo ked nie su, potom sa na parketoch kudoli prach, ale ked je koberec tak to ostane na koberci a radsej treba mat poriadny vysavac - vysavanie do vody.
V nasej rodine je alergia na: pel, prach, perie, roztoce, ustipnutie hmyzom, na macky, cokoladu, syn nemoze med, je alergicky na C-vitamin - musi opatrne, orechy, pracie prasky a v podstate to uz ani neriesim co dalsie .
Takze rada : zistit co cloveku vadi /pisat si to clovek si nespomenie na vsetko u lekara/ - vylucit to zo zivota - mozno spomalit tempo zivota, vynechat pobyt v zafajcenych priestoroch a obchodnych centrach, jest co najviac vitaminov a rozhodne treba ist na testy, aby lekari zistili na co je clovek alergicky