Starnutie? Nie tak rychlo...

Príspevok v téme: Starnutie? Nie tak rychlo...
inge1974

Ahojte. Tento rok mam 40 a zacinam sa viac zaoberat problemom starnutia a zdraveho zivotneho stylu. Nemam na mysli plastiky a podobne. Skor zdrava strava, pohyb, A psychika, samozrejme. Ako ste to zvladli zeny? Ake boli vase pocity? Alebo tie co su mladsie, je 40 postrachom? V com to je, ze niekoho vnimame ako mladeho dlho a niekto rychlo zostarne?

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki
Bobi sim rad

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki

vebe

Preco sa bojite 40-tky? Kazdy kto sa narodil a dovtedy neochorel a nepominul sa, bude mat raz aj 40, 50, 60. No a, ved dozrievame a starneme vsetcia, tak preco sa to tak stale riesi. Kto chce mat dospele deti, musi sam zostarnut, je to neuprosny zakon prirody. Neda sa s tym nic robit, tak naco sa tym tolko ludia trapia. Vsetko je len v nasej hlave. Kto je spokojny, vyrovnany a citi sa naplneny, bude dobre vyzerat aj v 80tke, kto spokojny nie je, kto stale nieco riesi, kto je vystresovany napriklad zo 40tky, tomu nepomoze ani plastika, ani ziaden zazrak, bude ako vystresovana kopka nestastia. Ked chytite dopresiu zo 40-tky, co budete robit v 60-tke? Treba zit svoj zivot naplno, hybat sa, primerane sa stravovat, pracovat, naplnat zivot tak ako sa da a vsetko bude OK. Media raz riesia mladych, raz starych, raz zrelych, media budu vzdy nieco riesit, lebo ved z niecoho musia zit.Moj zivot sa neriadi mediami ani tym co nam ponukaju ci vnucuju. Zijem si ho tak, aby som bola spkojna.

inge1974

KgtfChapem Alka. len vlastne vsetci tak velavyznamne... a tento rok 40! Ja som stale aktivna a svet ma bavi. Ale vidim, ze uz su moje hranice zretelnejsie... Je to skor o vnutornom pocite ako o vzhlade ( vyzeram mladsie). Niekedy sa citim uz unavena, bez energie. Tak, ze ked ma volaju priatelia von si posediet, niekedy ma to obtazuje. Radsej som doma. Jednoducho, akoby som bola na nejakej hojdacke, raz plna elanu, inokedy mam pocit, ze mi nieco unika. Ze su veci, ktore som mozno presvihla... Ach jo, je to zlozite...;-)

inge1974

Chapem Alka. len vlastne vsetci tak velavyznamne... a tento rok 40! Ja som stale aktivna a svet ma bavi. Ale vidim, ze uz su moje hranice zretelnejsie... Je to skor o vnutornom pocite ako o vzhlade ( vyzeram mladsie). Niekedy sa citim uz unavena, bez energie. Tak, ze ked ma volaju priatelia von si posediet, niekedy ma to obtazuje. Radsej som doma. Jednoducho, akoby som bola na nejakej hojdacke, raz plna elanu, inokedy mam pocit, ze mi nieco unika. Ze su veci, ktore som mozno presvihla... Ach jo, je to zlozite...;-)

alkaA

Niekedy som sa aj ja veľmi bála starnutia, ale to záleží na človeku, záleží to od neho, rob to čo ťa baví, staraj sa o svoj zovňajšok aj vnútro. Možno preto sa človek bojí tak starnutia, hlavne preto ako to prezentujú média, ale treba sa upokojiť a nájsť seba, možno meditáciou, len sa uvolniť :) inak vedci stále pracujú na zastavení starnutia, ale povedzme si, stálo by to za to? Ja osobne si to neviem predstaviť.

inge1974

ahojte. Tak chcela by som byt na tom ako kkaffik. Fakt krasne napisane... ale fakt sa na to vnutorne naladit... Aj ma prekvapilo, ze toto nikto neriesi, iste to nie je naj problem, ale stredny vek asi pride na kazdeho... ono ja ked som mala 37 som bola na tom psychicky super, mala som 1 rocne babo doma a skoro dospelu slecnu. (lekari tvrdili, ze druhe dieta nabudeme mat) Ale ta40 ma fakt dostala. neviem preco. Viac citam temy na nete, vidim, ze to riesia aj moje zname. ked sme zili vo Francuzsku, tam je stredny vek chapany 50 rokov. Ale na Slovensku je to ine. Pre mnohych je hlavne zena v tomto veku jemne povedane opotrebovana. A to dnesne zeny vyzeraju v tomto veku skvele... Ale vdaka aspon za tieto dve reakcie.