Starnutie? Nie tak rychlo...

Príspevok v téme: Starnutie? Nie tak rychlo...
inge1974

Ahojte. Tento rok mam 40 a zacinam sa viac zaoberat problemom starnutia a zdraveho zivotneho stylu. Nemam na mysli plastiky a podobne. Skor zdrava strava, pohyb, A psychika, samozrejme. Ako ste to zvladli zeny? Ake boli vase pocity? Alebo tie co su mladsie, je 40 postrachom? V com to je, ze niekoho vnimame ako mladeho dlho a niekto rychlo zostarne?

Cindy353

ja mam zo starntutia velke obavy. mam pocit ze v 40tke zivot pre zenu konci. vsade je tolko peknych mladych dievcat, kto by sa uz pozeral na zenu v strednom veku, aj keby bola ktovieako pekne upravena.

zajdem asi k psychologovi :-( mam kratko pred 40

poznala som aj pani, ktora bola velmi pekna a velmi si zakladala na svojom vyzore. ked jej zistili po 40tke rakovinu, neliecila sa, napriek tomu ze mala dve deti.

kafe

co chces zvladnut? Proste normalka, ide sa dalej, to cislo s oznacenim vek, je cisto orientacne.
Videla som jednu profesorku na univerzite. Mala blizko k dochodku, kratke, presedivele, pekne upravene vlasy, vkusne oblecena, ziadne ze cela v ciernom, dychal z nej zivot. Proste krasna zena. Mladost je podla mna o tom, ako clovek neustale kraca dalej, uci, vyvija sa, je stastny, hravy, spontanny, zvedavy, otvoreny novym veciam.. to proste z toho cloveka citit, to neni len vidiet, ako napnutu tvar bez vrasok.
Ja mam 37. Do obdobia nastrocnych by som sa nechcela vratit, to bol des. V druhej dekade bolo kus lepsie ale stale chaos. Po 30-ke som sa konecne nasla, nadobudla nejaku istotu, nasla svoj styl a citila sa krasna. V stvrtej dekade planujem ze zaziarim naplno, to budem ina supa :) lejdy kazdym kuskom tela. Uz mam aj dovod, konecne uzasneho chlapa. V 50-ke sa este budem tak nenapadne potulovat po vrchole svojich moznosti a schopnosti. 60-80 roky zurocim svoje skusenosti a starnutie pre mna zacina az po 95-ke, ja sa tej staroby mozno ani nedozijem :D Mojim heslom je zit na plne gule tu a teraz. K tomu patri aj udrziavanie si nejakej kondicky, ucenie sa, som zivotom fascinovana, este chcem toho vela zazit a dosiahnut (lebo som doteraz toho vela nezazila:). Mala som chvilu, kedy som rozmyslala, ci by som sa vzhladom na vek a deti, nemala obliekat "normalnejsie", to jest vypustit kratke sukne a dotrhane rifle. Ale ked proste mam take krasne chrumkave nohy :D a dotrhane rifle.. to som proste ja. Nejdem sa hrat na nemastnu neslanu, ja som proste blazniva a paci sa mi to.
Ak sa pozries na 40-nika ocami 80-rocneho cloveka, este stale je to velmi mlady vek, kedy si clovek moze dovolit ak nie vsetko, tak dost vela, pokial sa o seba stara. 40-rocna zena ma oproti 20-tkam vyhody skusenosti, sebavedomia, harmonie v sebe, pohody, mala cas sa hladat a najst... proste vek je dost casto aj vyhoda. Aspon pre mna teda urcite :) Machrovat s maldym krasnym telom vie kazdy blbec. Ale udrzat si mladost.. cha! Take cosi treba naozaj zvladnut v nejakych zlatych strednych mantineloch. Ani sa mladosti krcovito drzat, ani sa neopustat.