L-carnitin (chudnutie)

odpovedam

korcula, necitaj konspiracie. aspartam nema vedlajsie ucinky, ziaden sa nepotvrdil. v tele sa rozpada na esencialnu aminokyselinu fenylalanin (bez neho clovek nemoze existovar, no telo si ho nevie vyrobit samo) a na metanol, pricom pri samotnom dychani sa ho vyprodukuje omnoho viac nez mas z aspartamu.

Co sa tyka karnitinu, sam o sebe tuk nespaluje, iba dodava energiu na pohyb. Nie na kazdeho ma ucinok. Ja osobne ho neodporucam, no kto chce, moze si vyskusat. Pri chudnuti je zakladna rovnica, ze vydaj kalorii musi prevysovat prijem kalorii. telu je jedno, ci energiu vydava z tukov alebo sacharidov. samozrejme, odporucam znizit sacharidy a pridat do stravy esencialne tuky, ktorych konzumuju slovaci tak zalostne malo. pritom su potrebne na spravne fungovanie hormonalnej sustavy.

Korčulka

Ahoj, treba pozerat na koncentraciu, cim viac mg/ml tym je silnejsi :) a v tychto produktoch casto byvaju umele sladidla. aspartam ako umele sladidlo ma viacero vedlajsich ucinkov, cize ja by som odporucila vybrat nejaky bez aspartamu..a tekuty :)