Nepochopiteľná láska

Príspevok v téme: Nepochopiteľná láska
Zvonodrozd

Zdravím vospolok. Stretol sa už niekto z vás s niečím podobným: mám v práci kolegyňu, do ktorej som sa zaľúbil...potiaľ by to bolo všetko v "norme"...ale neviem čo vlastne na nej vidím...nemáme spoločné záujmy, názory, pohľady na niektoré veci máme úplne iný názor...je fyzicky príťažlivá, ale nejde mi o sex. Keď na ňu myslím, nevidím sa s ňou v posteli...len mám strašnú chuť ju objať a už ju viac nepustiť...je to akoby som mal potrebu starať sa o ňu a chrániť ju...neviem čo s tým...sme natoľko rozdielny že na vzťah to nie je, navyše v jednom práve trčí...nie je to šťastný vzťah, je s ním len tak, asi strach zo samoty a neistoty, no aj tak by som bol veľmi nerád príčinou ich rozchodu ak by motyka vystrelila...a na záver otázka...Ako to ustáť, ako to predýchať ten ťaživý pocit na hrudi? Ako sa zmieriť s tým že ten vzťah by bol aj tak odsúdený na zánik?

ClaireDeLune

nemusi to byt preto, ze s nou travi vela casu. ja som to tiez zazila a dotycneho som stretavala len v skole, aj to som s nim nebola zrovna kamoska, takze sme netravili spolu ziaden cas. a tiez sa mi nechcelo s nim nic mat, lebo mi prisiel uplne iny, nieco mi aj vyslovene vadilo, este aj tri baby o nom basnili, ze ho chceli, tak to uz uplne by sa mi nechcelo :D a aj tak nejak bol mojmu srdcu blizky, od prveho dna ma nieco na nom zaujalo a neskor uz uplne ale ze vobec netusim ako :D a tiez som mala chut ho objat a tak

uz je to par rokov a sem-tam si nanho spomeniem, ze ktovie ako sa ma, ako zije, ale ani vtedy som si s nim nevedela/nechcela predstavit vztah tak teraz uz uplne tazko, ale nejaka ta nostalgia tam je, no
a to je asi tak vsetko. a ked to tolko rokov trva, tak len preto, lebo vas ten clovek este realne vobec nenastval :D len preto. keby ste spolu chodili a pakrat sa dobre pohadate a pojdete si uz na nervy, tak by ste si po rozchode na neho/ju nespominali a ked hej, tak nie len v dobrom a idealnom ;) a plus, tu clovek moze aj roky riesit, co by bolo keby, po realnom vztahu toto odpada. tolko k tym vysnivanym nikdy nedosiahnutym ludom, keby ste ich ziskali, tak by uz neboli vysnivani, skor ci neskor :)

audina

Travis s nou asi vela casu, tak si sa zahladel do nej. Stockolmsky sydrom plati na podobnom principe. Trosku odveci priklad, ale je to tak :D

mishtagea

cesty sú nevyspytateľné...možno akurát nejaká rozmýšľa takto o tebe , keď ťa vidí , že by ťa najradšej objala a už nepustila ;) ono ak to takto vidíš ešte pred vzťahom ,tak by tomu chýbala tá skutočná láska..kt. príde až po vyprchaní zaľúbenosti. Ale viem presne , čo prežívaš ja som na tom podobne len trošku v komplikovanejšom prevedení :D

Martinez

Tiež som zažil dačo podobné ale začalo to na strednej na prvý pohľad som sa do nej zaľúbil a bavil som sa s nou normálne i ked sme boli úplne rozdielny boli sympatie na obidvoch stranách ale mala vzťah. Prešlo už 8 rokov a vždy ked ju raz za čas stretnem mám ten pocit objať ju a mám ju v hlave niekoľko dní ale pochybujem, že to je stále obojstranné lebo sme úplne rozdielny. Zostáva mi iba dúfať aj tebe, že stretneš inú, ktorá ti pomotá hlavu. :(

siona

Úprimne zvonodrozd až ma zamrazilo, ked som si prečítala tvoju tému. Mala som dojem,.ze to pise moj kolega. Ale asi nebudeš on , všetko by sedelo.mám kolegu máme sa veľmi radi, ale nemáme nič spoločne, je medzi nami zvlastne puto, už som uvažovala presne o tom čo si pisal či dotoho ísť, ale som vo vzťahu ale nie stastna

Zvonodrozd

Ďakujem za povzbudivé slová Siona, ale mám 30 a už netúžim po experimentoch, ale po rodine. Budeme spolu, rok, dva a potom? Zistíme že sme fakt rozdielny a budem opäť zrelý do cvokhausu :) Už teraz to vidím blede, tak čo potom až vyprchá obojstranné opojenie z nového a nepoznaného? Možno to raz oľutujem a možno nie...Bohvie...ale nepovie:) Pekný deň

siona

Ja si osobne myslím, že človek by mal vyskúšať veci, nevies ako sa čo vyvinie? Asi máte niečo spoločne, inak by ta nebrala ani ako kamaráta a ty.by si sa nezalubil, či ked ona to.citi rovnako? Trávite spolu niekedy čas aj mimo práce?

Zvonodrozd

Pre kkaffik: Myslím že to nebude tento prípad, trochu odlišnosti je fajn, ale myslím že tento prípad bude už asi moc.
Pre lienocka2808: Jej náklonnosť vidím v kategórii len dobrý kamarát, ale kto už dnes rozumie ženám :)
Pre mishtagea: Asi na tom niečo bude.

Každopádne ďakujem za všetky rady a postrehy, po zvážení všetkých možných scenárov som sa rozhodol to nejako predýchať a nič nenaznačovať, do ničoho sa nepúšťať, nech by to už pokračovalo akokoľvek,stále by to skončilo zle pre oboch. A to mi za to nestojí. Nemám záujem o krátkodobú známosť Takže Vyderžáj pionér....Urááááá :)

kafe

ja si myslim, ze spolu mozu fungovat aj uplne rozdielny ludia, pokial maju jasno v tom, co znamenaju jeden pre druheho. V takomto vztahu rozdiely doplnaju co ten druhy nema, obohacuju, spestruju. Ak vo vztahu nechyba respekt, mozu uplne krasne a naplno fungovat. Len OBAJA potrebuju prijat toho druheho aj s odlisnostami. Nerobit kompromisy, ale raz sa prisposobit uplne jednemu a raz druhemu. A snazit sa objavit, co je mozno na nazore/zaujme toho druheho fajn. Pochopit iny uhol pohladu...
Okrem fyzickeho vzhladu, nazorov a zaujmov je tu este jeden neviditelny rozmer, ktory ludi na tom druhom pritahuje. Dusa.

lienocka2808

Ako sa správa ona k tebe? cítiš tam nejakú náklonnosť alebo je to stratené? Clovek to musi vediet ohodnotit a podla toho sa zariadit. Máte si čo povedat? Niekedy sa protiklady pritahujú viac akoby sa zdalo ;)