Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Opustam Slovensko aj najblizsich a trapi ma to

Príspevok v téme: Opustam Slovensko aj najblizsich a trapi ma to
Kanadanka

Caute! Mam 17 rokov a v nedelu odlietam do kanady. Idem tam ako výmenný student na rok. Stalo to nemale peniaze, mam uz vsetko vybavene, uz nemozem cuvnut. No zacinam mat depky. Budem tu mat sice priatela a rodinu ktori na mna budu s laskou spominat a cakat no mna zahrnaju obavy a smutok. Obavy z toho noveho, ze idem niekam kde to nepoznam atd... A smutok z najblizsich samozrejme, budu mi moc chybat. Len pre info(aby ste nepisali ze ved si sa nemala rozhodnut tam ist atd) vybavovalo sa to v decembri a vtedy som z toho bola nadsena a idem tam z umyslom si zdokonalit franinu. No cim sa moj termin odchodu blizi tym vacsie depky mam.

( domov ist odtial nemozem a ani nasi za mnou-nikto--podmienky agentur exchange)

pakopak

ono clovek malokde je spokojny, ak mu to doma leze na mozog chce vypadnut prec, a ked vypadne prec do ineho miesta zase sa citi strasne osamelo a nevie co robit a s kym sa porozpravat. Clovek je vecne nespokojny tvor, ukoji si jednu tuzbu a zanedlho sa ozve dalsia neukojena, a potom dalsia a dalsia. Vecne chce nieco ine ako ma.

vebe

Ty zazivas to, co je tak trochu podstatou vymennych pobytov, lebo to cele zdaleka nie je len o nauceni sa jazyka. To je zazit zivot v inej krajine s inymi ludmi v inej kulture. To ta donuti hladat cestu ako s tym vyjst a uzit si to, ako sa adaptovat a integrovat. Mozno sa ti to teraz nezda, ale ked to vsetko budes mat za sebou a vratis sa domov, spatne to budes hodnotit uplne inak ako teraz. Toto je nieco nove, ked sa vratis domov, tam bude vsetko take ako to uz poznas.
Ak ti mozem poradit, skus byt v kontakte a komunikovat hlavne s ludmi co su okolo teba, so spoluziakmi. Ked budes travit prilis vela casu komunikovanim s ludmi zo Slovenska, neposunies sa dalej a tvoja integracia bude tazsia. Je zle zit telom v Kanade a hlavou na Slovensku. Nerada spominam peniaze, ale ked sme mali predodjazdovy seminar pre rodicov, hovorili nam, ze "ved ste nezaplatili tolko penazi za to, aby vam vaše dieta kazdy den hodinu referovalo v slovencine co jedlo a co robilo v skole". To je hlboka pravda. Ty musis zit teraz hlavou aj telom zivot v Kanade, Slovensko si tu na teba pocka

Lea4562

Chápem tvoje depky, ale musíš si uvedomiť, že toto si každý dovoliť nemôže a buď vďačná za túto príležitosť :)napríklad ja mám 16 a nikdy som nebola v zahraničí alebo na dovolenke, lebo na to nemáme peniaze.

A ja

Každý prejde fázou,že mu všetko lezie na nervy,a najradšej by si sadol do detskej izby a už odtiaľ nevyliezol,ale ked to zvládne,tak sa už nikdy nebude musieť báť cestovať.Zistíš že si si zvykla a ked prídeš domov,tak skôr tu sa budeš cítiť cudzia.Je to dobrá skúsenosť,vydrž.Rodičia poslali do sveta dieťa a vráti sa im mladá žena.

Kanadanka

Vebe, ano ja mam internet ia preto lebo si tu platim pausal s internetom v mobile...oni internet nemaju

Sudo dakujem za pekne slova povzbudil si ma

sudo

Jáááj keby ja som mal takú možnosť ako ty čo by som za to dal :-) Keď som chodil do školy peniaze som na to nemal pochádzam Z chudobnej rodiny, a teraz keď sa živím sám tak nemám na to čas A nemôžem niekam cestovať len tak aby som z toho nemal zisk, ale chápem ťa lebo pre každého cestovanie jednoducho nie je. Neboj sa,vydrž A ak sa počas pobytu nič nezmení na tom že tam nie si šťastná, tak keď sa vrátiš aspoň si budeš viac vážiť to že si doma. Ale môže sa stať že sa vrátiš domov a nebudeš doma spokojná a budeš chcieť ísť späť. Niekedy to človeka tak pamätné že ani nevie kam patrí.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Opustam Slovensko aj najblizsich a trapi ma to - Fórum - ZDRAVIE.sk