Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nafúknuté brucho a únava

Príspevok v téme: Nafúknuté brucho a únava
nafuknuta

Ahojte, mám 16 a posledné dni/týždne ma trápi nafúknuté brucho, vyzerám ako tehotná (nie som). Tiež ma už veeeľmi dlho trápia vetry a som aj často malátna, unavená a bolia ma končatiny aj keď som najedená, oddýchnutá a spokojná. Neberiem žiadne lieky ani antikoncepciu ani nič a stravujem sa podľa mňa dobre. Je pravda že každý deň aspoň niečim zhreším (za zhrešenie počútam aj mliečne výrobky) ale jem strašne veľa ovocia, zeleninky, snažím sa obmedzovať mliečne produkty (ale každý druhý deň si niečo s mliekom dám, ak idem do detailov tak vlastne každý deň, teraz už je mlieko v hocičom), skoro stále si varím niečo dobré, ale zdravé, rawtičky alebo ovocné misy, domáce muesli, smoothies... Nevie niekto čo by mi mohlo byť? Mávala som pekné brucho, cvičím a dokonca v hornej časti brucha mám aj jemné tehličky, ale spodok je škaredý a nafúknutý akoby som bola tehotná alebo tučná, pritom furt makám a zdravo jem. Som zúfalá, pomôžte mi prosím niekto, makala som na postave dlhé mesiace, zdravo papám aby som bola zdravá a predsa vyzerá moje brucho hrozne a zjavne mám teda aj nejakú chorobu alebo čo :/ A nevládzem ani poriadne športovať aj keď by som mala mať kondičku, nevládzem sa ani hrať s deťmi, po polhodinke by som len spala. Ďakujem za každú radu :)

PreLepsieZdravie

Už som skúsil spustu vecí, mám problémy dlhodobejšie…ani lekári mi neporadili, stále som unavený, bez energie, mám alergiu na veľa vecí a i problémy s kožou, som z toho nešťastný . Tak môžete, aj vy niečo úplne iné skúsiť a uvidíte čo to s vami zrobí. Dokonca som bol i na vyšetrení na parazity – nič mi nenašli….neviem, či je to tým prípravkom alebo si to nahováram, ale naozaj musím povedať, že s ParazitEx je mi teraz po tom mesiaci lepšie. Mám viac energie cítim sa lepšie, zle sa to popisuje. Určite to skúsim znovu tak po pol roku a uvidím čo t spraví, čo naozaj zaučinkoval produkt, alebo to bolo len tak náhodou :-)

LMarika

A zo stresu nemoze byt nic, aspon podla mojho nazoru neexistuje taky telesny problem, ktory by mal pricinu v psychike. Existovat moze iba nedobry lekar, ktory pricinu bud nedokaze odhalit, alebo ju z lenivosti radsej ani nehlada a rovno odosiela kazdeho, kto k nemu s niecim telesnym pride, ku kamaratovi - psychiatrovi, aby mu nahnal pacientov. Ak nejaky lekar vyslovi podozrenie na zalezitost psychosomatickeho charakteru, PREC OD NEHO!!!

LMarika

Daj si urobit testy na potravinove intolerancie a na potravinove alergie. Skus si vygooglit lekara, ktory ti urobi z odberu krvi test na potravinove intolerancie s 220-timi potravinami. Laktoza a fruktoza ale nie su sucastou testu, tak si najdi aj dalsieho lekara, ktory ti urobi test na laktozu a fruktozu, lebo prave to su najcastejsie sa vyskytujuce zlozky stravy sposobujuce intolerancie. Potravinove alergie maju asi 3 percenta dospelych ludi, potravinovymi intoleranciami trpi asi 45 percent odhalenych pripadov, ale predpoklada sa, ze ich je ovela viac, nakolko su tu este neodhalene pripady. Takym neodhalenym pripadom som bola este donedavna aj ja, tiez som mala velmi vysoku plynatost a strasnu unavu, casto to byvali stavy nahlej unavy prichadzajuce hned po jedle. Plynatost tiez prichadzala hned po jedle, casto ma po jedle prehnalo. Niekedy prisla strasne silna bolest hlavy podobna migrene a do 4 hodin som sa povracala (asi tak raz za mesiac), no vacsinou to bola ta plynatost, pocit nafuknuteho brucha a bolesti brucha. Keby som sa nebola dala vysetrit na intolerancie, tak by som sa doteraz napchavala bezlaktozovym mliekom, ale test ukazal intoleranciu na kazein. Niekedy je tazke potravinu, ktora to sposobuje, odhalit, kedze pri intoleranciach moze prist reakcia do 72 hodin. Test mi velmi pomohol a odkedy som vylucila vsetky potraviny, na ktore mam intolerancie, citim sa ako znovuzrodena a nemam uz ziadnu unavu a ani plynatost. Existuju ludia, ktori cely zivot nevedia o tom, ze maju napriklad celiakiu a ukaze to az pitva po smrti, bodaj by to nebol tvoj pripad. Plynatost a unvau moze kludne sposobovat aj celiakia. Nemas nahodou trochu zvysenu kazivost zubov a krehke, lamave nechty? Tieto problemy tiez suvisia s potravinovymi intoleranciami.

nafuknuta

Ja som si práveže začala dávať pozor viac na jedlo a začala takto zdravšie jesť, predtým vlastne hocičo som do seba pratala, nezájem z čoho to bolo zložené, aké to bolo nezdravé. Ja som sa totiž posledne dosť zmenila v pohľade na jedlo, napríklad teraz keď vidím koláč z bieleho cukru, bielej múky, vajec, masla a podobného, rovno rozmýšľam aký to je hnus a predtým by som celý plech spratala.

redka

Skus si odsledovat, ci to nemas po vlockach. Ci mas ten pocit nafuknutia cely den a stale? Co sa zmenilo pred tymi dnami tyzdnami ked si si tu zmenu vsimla? Nebola si chora?

nafuknuta

Ozaj stresu nemám nejak výnimočne veľa, keď hej mne sa to prejavuje na menštruácií nie na trávení, aj keď môže sa začať, každopádne toto je v poriadku. Môj jedálniček? Na raňajky zmes ovocia alebo palacinky (banán s vajíčkom) to jedno vajíčko len a pol banánu, zasypem ovocím, možno muesli, možno jogurt, medzi dňom ujedám z ovocia alebo si dám kúsoček horkej čokolády, pijem medzi to čaj alebo vodu. Na obed ak je navarené niečo doma alebo si spravím zemiačiky ktoré obklopím horou zeleniny (reďkovky, paradajky, hocičo) alebo takéto niečo jednoduché a dobré a potom zvyšok dňa zas len zobem ovocie alebo zeleninu. Občas si spravím chlebík s lučinou a zas zeleninou keď mám chuť, niekedy muesli s mliekom alebo jogurtom alebo len ovocím, niekedy si spravím raw tortu alebo niektoré také tie rôzne koláčiky so základom banán a ovsené vločky a toto všetko hocikedy počas dňa zjem, jem vlastne skôr tak že zobem celý deň. A jem veľa jabĺk, milujem ich. Myslím, že mám dobrý jedálniček. Pijem veľa vody alebo zázvorový čaj alebo čaj z byliniek zo záhrady a celkom dosť sa hýbem a cvičím. Je jasné že často zhreším, som na oslave, robíme grilovačku, som mimo domu na nejakej udalosti, ale to je prirodzené a normálne.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nafúknuté brucho a únava - Fórum - ZDRAVIE.sk