Ako sa zbavit veci

Príspevok v téme: Ako sa zbavit veci
Majka1970

Ahojte. Mam jeden dost vazny problem. Cely zivot sa neviem zbavit roznych veci. Vyrastala som so starkymi, ktori mali nazor, ze nic netreba vyhodit a vsetko sa raz zide. Toto ma sprevadza cely zivot. Nic neviem vyhodit do smeti, odkladam veci, ktore sa raz zidu, saty, ktore mi svedcali, tricka, ktore sa zidu ked budeme malovat, spotrebice, ktore by sa nohli opravit, detske hracky, nie som schopna vycistit ani plochu pocitaca, vsetko zalohujem uz roky. Dom mam preplneny a vlastne stale travim cas upratovanim a hladanim miesta a sposobu na uskladnenie veci. Mam dost stres z neporiadku a neustale sa tymto zaoberam. Nie je to ako v telke, ze ludia maju bordel. Ja mam dokonale upratane. Ale za aku cenu? Myslim, ze sa z toho zblaznim. Vacsina veci ma pre mna nostalgicku hodnotu, spaja sa mi s milymi ludmi... V skriniach sa mi kopia veci a nemam si co obliect, o pivnici ani nehovorim. Este stale nas dom staci, ale dokedy? Velmi ma to vycerpava. Da sa tohto nejako zbavit? Alebo je to fakt porucha? Dakujem za reakcie.

Majka1970

Dievcata, ste uzasne. Uplne ste ma nakopli. Mate pravdu. Hlavne casopisy budem musiet rychlo zbalit. ja mam odlozene aj o byvani , prirode, ze co ak by potreboval maly do skoly nieco na projekt a podobne. Chystam sa aj na utierky, aj tak mam umyvacku a velmi ich nevyuzivam. Ale mam ich kvanta. Tie veci sa mam spytat na charitu, ci kam? my tu mame aj take zberne kontajnery po meste. Urcite sa tu bude lepsie dychat. Zbezne som poztela do casopisov... Boze, mam tu este take, ze Dieta a Mama a ja. ;-) zajtra vam zahlasim ako som to zvladla. Ale s vasou pomocou sa z tohto podla mna vyhrabem. Dnes som dcere dovolila upratat komoru. vyhodila 9 plastovych sackov niecoho (nedovolila mi sa tam pozriet :-)). ze ked zistim co mi chyba sama, tak to vyberie. Ani to nechcem vediet. Manzel uz s tym odbehol ku kontajnerom. Normalne sa tam lepsie dycha :-) Akoby ma to doteraz tazilo. Dakujem vam a drzte mi palce :-) :-)

salon

Majka bud moderna,Burdy vyhod,teraz vsetko najdes aj tak na nete.
Normalne bez pardonu sa vsetkeho nepotrebneho zbavuj.
Ozaj si nechaj iba take oblecenie,ktore nosis a je ti dobre,ostatne posun ludom chudobnym atd...
Papiere len dolezite si nechaj,ostatne sup do kosa :-)
Fakt mi ver,ze ti bude lepsie :-)

kablica

otazka utierok je individualna, zalezi, kolko ich vyuzijes pri vareni, vyhod vsak predrate, vystrapkane, zle save, z umelych vlakien, ak take mas a podobne.

kablica

Mozes zacat tym, co ti najviac zavadzia. priprav sa na to, ze ta bude lakat podrobne listovat tymi casopismi, lenze to by si listovala veeelmi dlho. Venuj jednemu casopisu maximalne pol az 1 minutu, viac nie. inak sa toho nezbavis.
ked sa ti bude zdat, ze to na teba pada, prestan, urob nieco ine ako triedenie, chod sa prejst, alebo si zasportuj, upec kolac, hocico odlisne od triedenia.
co sa tyka uterakov-vyhadz tie, co su vydrate, prilis sprate a drsne, pripadne nie su z prirodnych vlakien, alebo uteraky neoblubene, ktore tvoja rodina prilis nema v laske. Zbytocne nevyhadzuj veci kvalitne a nove, ak ich nemas uz tonu...

kablica

stare casopisy vyhod. ak podla tych burd sijes, tak si nejake nechaj s vecami, ktore budes sit. Ak podla nich nesijes, daj ich do zberu. Ak sa ti par z nich zda fajn a mas pocit, ze by ti velmi chybali, nechaj si ich, ale naozaj len par kusov, najviac 10. na sidliskach niekedy vykupuju papier za toaletny papier, tak sa ich zbav, alebo daj do separovaneho zberu.

Majka1970

Velka vdaka Kablica. Asi zacnem s tymi papiermi. stare casopisy, to by malo asi tiez zmiznut. pojdem podla tvojich rad. Ale co s takymi Burdami? kupovala som to zopar rokov. Vedela by si, pripadne samozrejme ktokolvek, kolko by malo byt veci na 4clennu rodinu? Myslim napr pocet uterako, utierok a podobne. Ja stale nieco kupujem a nevyhadzujem. :-) Zacnem po jednotlivych izbach, ci? Tesim sa, ze ste ma podporili. ;-)