Rozvod

Príspevok v téme: Rozvod
dajla

Chcem podať návrh na rozvod,že manžel sa nevie finančne a materálne postarať o rodinu...ale otázka znie,môže manžel do vyjadrenia napísať,že on sa rozvádza pre neveru?Nechcem na súde rozpitvávať neveru.Bude sa sudca skôr pridržiavať otázok ktoré som ja uvidela v návrhu?

Prezyvka55

No skor by som sa na tvojom mieste modlil aby si tvoj muz nenasiel trochu lepsieho pravnika lebo mu budes este ty zo svojej vyplaty platit po rozvode alimenty ;)

0vecka

no tak to tazko predsa ti dava viac ako 50% platu ... radsej to hod na ten zly priklad a spomen ze zijes s priatelom atd atd... tie peniaze fakt niesu ziaden argument

pravnik01

Nevymyslaj si, najma ak hrozi, ze ho niekto pozna a uvedie to na sude. Ak nechces, radsej povedz, ze ho neuvedies, no uplne naj by bolo, ak by bol prizvany aj on a povedal by, ze mate pomer, mate sa radi a planujete si spolocnu buducnost, ze ma rad tvoje deti, rozumie si s nimi a tak - toto by bol rozvod raz-dva. Sudca sa ma totiz z celospolocenskeho hladiska prihliadnuc na osobitnu ochranu celistvosti rodiny drzat zasady, ze ak je nejaka nadej na jej udrzanie, musi urobit vsetko pre to. Moze vas poslat do poradne, pripadne k psychologovi, moze poziadat socialku, aby zistila citove vazby deti a ako vas vnimaju a pod. a strasne sa to cele natiahne na niekolko pojednavani, co je pri rychlosti nasich sudov doslova zabijak.

dajla

Sudca sa pýta aj na meno priateľa?Môžem si vymyslieť,že mám priateľa z Bratislavy a plánujem s ním budúcnosť? Nebude chcieť sudca adresu môjho priateľa?...
Môj manžel je síce zamestnaný,ale zarába do 400e.Pri mne sa len priživuje ,mne dá 250e a ostatné si necháva.Ja sa starám o deti a všetko im platím.Nechápem ako zdravý chlap sa môže priživovať na žene...stále mi len hovorí-ty viac zarábaš,kúp toto,kúp tamto...aj tak najradšej by som bola najšťastnejšia vdova

0vecka

boze... fakt si myslim ze financie neuzna... skor by som povedal ze je dobrovolne nezamestnany ak je zamestnany a ze je zlym prikladom detom atd... ale to ze nenosi peniaze to fakt nieje dovod...inak tusim od teba moze pytat po rozvode vyzivne...

pravnik01

Manzelia maju vzajomnu vyzivovaciu povinnost, cize naozaj do toho financie nemiesaj, sudca to neuzna ako dovod. Povedz, ze k nemu uz nic necitis, ze vas vztah je hlboko rozvrateny (ak nezijete spolu, v jednej domacnosti, tak to uved) a ze ty si si nasla priatela (nie ze povies milenca!) s ktorym si planujes buducnost - a mas to v kapse. Bacha este na deti - ak bude pozadovat striedavu starostlivost a ty to nechces, tak si najmi naozaj vynikajuceho pravnika. Drzim palce.

dajla

no,tak môj manžel je jeden neschopný človek,ktorý sa pri mne len priživuje.Máme 2 deti a manžel mi prispieva 250e mesačne.Ja vediem celú domácnosť a platím všetky účty(nájomné,kredit do mob.,poistky,strava,internát,cestov.atď..)Zarábam omnoho viac ako on a jemu to len vyhovuje.Mám milenca,ale neviem do akej mieri bude sudca rýpať do toho...stačí len priznať neveru?že áno,bola neverná,mala som intim.pomer.Trvalo to pol roka.Stačilo by to?či?

pravnik01

Ze sa manzel nevie postarat financne o rodinu nie je dovodom na rozvod! V manzelstve ide o vztah a nie o peniaze. To sudca moze rovno povedat tebe, ze sa ani ty nevies postarat financne o rodinu.
Na sude sa skuma do akej miery je vztah rozvrateny z hladiska citov (laska, nevera), moralky (alkohol, nasilie), ale urcite sudca nebude skumat majetkove pomery a financne zabezpecenie, lebo tie tu nehraju ziadnu ulohu. Ak si si nasla schopneho milenca (dedukujem podla toho, ze nechces ty aby sa o nej hovorilo a chces sa dokonca vyhnut sudu svojou pritomnostou) a potrebujes sama pred sebou ostat cista, tak to sa ti nepodari. Radsej na ten sud chod osobne a povedz celu pravdu, lebo vas sudca nerozvedie a da vam moznost napravy vztahu, najma ak nepriznas neveru a bude sa to iba natahovat. Urcite ta budu chciet vypocut osobne s konfrontaciou, lebo ide o velmi citlivu zalezitost s dopadom na tvoj zivot a v tomto ta advokatka nemoze zastupovat.

genova

Tam na sude ta proti strana to jasne da najavo co vsetko si spravila a jeho pravnik to vsetko si da zistit ani nevies co vsetko....