Chorá korela (papagáj)

Príspevok v téme: Chorá korela (papagáj)
ja297

Susedia potrebujem poradit mame samicku korely uz cca 10rokov. V poslednej dobe nelieta, obkusava si perie, ma hnacku, iba spi a ani radostne nespieva. Boli sme u vet. 1x nam dala injekcie ktore sme jej davali do vody s tym ze ma nadchu po 10dnoch, sme sli na kontrolu s tym ze to neprestalo. Dala jej injekcie do kridiel s tym ze ma parazitov a mame jej davat prasok do vody, no stale je na tom rovnako. Zda sa mi ze z nas chce vymamit iba peniaze a vobec netusi co jej je. Preto niekto dajake rady? Naozaj sa o nu bojime...
Iba by som doplnila ze papat papa... Senegal, sepiovu kost, hlavkovy salat a to je vsetko, babicka jej nic ine nedava

Deria

K tej vet uz nechodte! Protiparazit.prostriedok sa dava na pokozku, napr.Ivomec a nie do kridla?!:=O Ako prisla na to, ze ma nadchu, ako ju vysetrila? Ked ste davali 10 dni liek, pravdepodobne antibiotika. Ked sa papuch casto cisti, ci si trha perie, neznamena, ze ma hned parazity. MOze to byt o.i. aj pecen. V tom pripade by boli AB a protiparaz. prostriedok na pecen este zataz. Maloktory vet sa vyzna vo vtactve, preto doporucujem co najskôr vyhladat odbornika, inac mozete o korelku rychlo prist. Napis, odkial si, mozno sa mi podri zistit, ktory je k vam najblizsie.
Nakolko korelka hnackuje uz dlhsi cas, je dehydrovana, co ju moze polozit. Urobis velmi dobre, ak jej das elektrolyty, informuj sa v lekarni. Neviem, pod akym nazvom su na SR, mozno ELOTRANS alebo ORALPÄDON. To uzivaju aj ludia, davkovanie/namiesanie ako pre ludi. Alebo das z toho prasku na spic noza do napajacky, predtým dobre zamiesat, nech korelka popija. Ako prva pomoc sa dava aj par kvapiek rovno do zobaka, ked je zle, kazdu pol hodinu, hodinu, podla potreby, avsak nie dlhsie ako 24 hod.
Ja som uz tak pomohla mojej andulke.
Inac v nudzi sa daju nejake elektrolyty vyrobit aj doma: na 1L vody (lepsi je cierny riedeny caj, riedeny 1:1) 4 PL hroznového cukru, (slaba) 1/2 KL soli a na spic noza prasok do peciva (moze byt aj bez). To su elektrolyty, ktore sa pri hnackach mozu dat aj psom, mackam, jezkom, ba aj detom.
Hned vylucte veskere salaty, ovocie, zeleninu. Ponúknite jej suchar, prip.varenu ryzu, ci vareny zemiak, cestovinu a samozrejme bez soli a vychladnute. Ked sa hnacka upravi, potom moze zas zeleninu, bylinky, travy, atd. Ale salat a hlavne hlavkovy je najviac postrekovany. Ja ho nedavam. Zato moji maju skoro denne vela travy aj s tymi semienkami,(tu miluju najviac!) pupavu, zabinec, zeleninu, bylinky a z ovocia len jablko. Predtym, nez im to dam, vsetko umyvam a osusim papierom.
Rozumiem dobre, korelka je babickina? Cim krmi? Senegal myslis taky ten klas? Ak ano, to je len pochutka, nie krmna zmes pre korelky. A sepia je mineral. Ak nedostava papuch riadnu zmes a len maskrty ako slnecnicu a pod., teda olejnate semena, casto na to doplati pecen. Netvrdim, ze to je pecen ale len jedna z moznosti.
Akej farby a konzistencie je ten trus,vodovy?