Jeho myšlienky na bývalú

Príspevok v téme: Jeho myšlienky na bývalú
Liles

Ahojte. Poprosím Vás o Vaše názory a skúsenosti s daným problémom. Budem vďačná za každú radu.
S priateľom som chodila skoro rok. Pridal si ma na sociálnej sieti s tým, že sme mali spoločného priateľa, zapáčil sa mi hneď, no v tom čase som bola namotaná na iného, tak som to brala tak, že by mohol byť akási záchrana z tohto "vzťahu", ktorý nemá zmysel. Už od začiatku si ma chcel veeeľmi získať, po pár správach sa ma opýtal, či ma môže volať "láska moja". Brala som to síce s rezervou, že sme sa ešte ani nevideli a on ma už chce takto menovať.Ale dobre sa to "počúvalo",veď viete...Robil v zahraničí, tak sme sa stretli až po mesiaci neustáleho písania si. Od začiatku som mala pocit, že je zaľúbený, ja som ale ešte tie pocity nemala. Ale ako som predpokladala, veľmi ľahko ma dostal z toho chalana predtým, pretože bol presne ako na mieru šitý pre mňa, či už názorovo, povahovo, ale aj výzorovo. Zaľúbila som sa asi ešte ako nikdy. Prvé naše stretnutie bolo ako z rozprávky a potom aj tie ďalšie a ďalšie. Obaja sme si hovorili, že sme sa konečne našli, že sme pre seba ideálni. Všetko bolo krásne, až pokým som nezistila, že stále myslí na bývalku. Nechápala som, prečo potom mne hovorí a hovoril také slová, že nikdy nikoho ešte nemiloval tak ako mňa, najviac na celom svete. A, keď som sa ho opýtala na ňu, tak mi len povedal, že sem-tam sa mu zjaví v mysli, ale že to sa nedá porovnať s tým ako myslí na mňa. Že proste mali 8ročný vzťah a nedá sa to tak ľahko vymazať, že sa s tým musím zmieriť a hotovo, ale že je s tým bývalým vzťahom vysporiadaný, lebo takú ženu ako je ona proste nechce. Že mu nevyhovovalo, že pije, fajčí a flirtuje s inými. No ja som z tých, čo jediné na čom mi najviac záleží je nehrať druhé husle, ale byť "tá prvá". Takže do vtedy to začalo, neustále upodozrievanie, či nepozeral ne jej profil na sieti a podobne. A hneď pri prvom uistení som sa uistila správne, bol na jej profile a pozeral si jej fotky. Možno pre niekoho primitívne a nezávažne, ale pre mňa to veľa znamená. Lebo veď predsa nie som naivná a nebudem s niekým, kto miluje bývalku. Začali sme kvôli tomu mať čoraz častejšie problémy. Vždy som mu vyčítala, že myslí na ňu a, že sa s tým jednoducho nezmierim. Potom začal s tým, že už na ňu nemyslí, že to zmizlo a podobné "kapusty do hlavy". Ale všímala som si jeho správanie, keď ju niekto spomenul, nemal pekného slova na ňu. Jeho rodine, ktorá s ňou dobre vychádzala povedal, že si nepraje, aby s ňou boli v kontakte, v nijakom. A ako výhovorku uviedol, že to kvôli mne, aby som sa ja netrápila. Ale mňa netrápilo, že jeho rodina ju má proste rada, bola u nich dlho, tak je to pochopiteľné. Mňa trápilo to, že k nej chová stále takú nenávisť. Veď keby bol za vodou, tak ho to predsa netrápi a je mu to ľahostajné a ona tiež. Takže tieto takéto podobné situácie sa párkrát zopakovali, párkrát som si pobalila veci a odišla od neho kvôli tomu a s tým, že ja na druhej lodi nikdy nebudem. No zas ma prehovoril, vrátila som sa, ale nemala som, už som to oľutovala. Nie som naivná, aspoň si to nemyslím. Len proste všetko okrem tohto problému(pre mňa veľkého) sme zažívali krásne chvíľky, bol pozorný, proste mi dával pocítiť lásku, žiarlil na mňa a mne to robilo dobre, lebo som cítila, že mu na mne záleží. No stalo sa to, že sa raz tak opil do nemoty, že mi splietal, že nemôže zabudnúť a začal plakať. Ja som sa ho pýtala načo nemôže zabudnúť a to už neodpovedal, bol z toho vysokého promile v krvi už riadne mimo. Ale ako aspoň trošku rozumnej žene mi došlo, že nemôže zabudnúť na ňu. Na druhý deň si to samozrejme nepamätal s tým, že miláčik, naozaj neviem, čo sa stalo a čo som ti hovoril. No miláčik nemiláčik, toto ja proste NEznesiem. Ja som aj cítila, že ma má rád, možno ľúbi, ale to mi nestačí, ja chcem byť tá jediná. :( Veľmi som sa v tom vzťahu snažila, aby sme boli šťastní a on tak isto. Ale toto nie. Stále hovorí o tom, že on je s tým vzťahom už vysporiadaný, že vie, že nechce takú ako je ona, že chce mňa. Ale proste láska je slepá. Ak je raz do nej taký zaľúbený, tak asi nikdy nebudem pre neho tá prvá a jediná aj, keď so mnou plánoval budúcnosť. Je mi toho veľmi ľúto, lebo som ho veľmi milovala a mám pocit, že málokto mi takto povahovo sadne. No musela som to ukončiť, lebo by som sa trápila každý boží deň a dookola by to bolo vždy to isté. Ja by som nachvíľu zabudla pre tie jeho pekné reči, že ľúbi mňa, ale po čase by som neodolala a zase by som mu pozerala do histórie počítača, či ju sledoval. Možno to celé nie je úplne normálne. Ale proste som raz taká. Všetko viem akceptovať, rešpektovať, keď som vo vzťahu a snažím sa, ale toto jediné prekusnúť neviem. Síce je pravda, že neviem, či mi hovorí pravdu, či klame, ale nechcem byť naivná. Mal s ňou dlhý vzťah a bola to veľká láska, takže myslím, že mám pravdu, že ja som len na druhej kolaji aj, keď on hovorí, že to tak nie je. No slová sú slová, ale dôkazy sú iné. Myslíte, že som urobila dobre a nebudem to už nikdy ľutovať, že som to takto riešila a odišla? On je teraz zdrvený z toho, lebo si myslí, že som si našla iného, tak od neho odchádzam. Ale to nie je pravda. No len on si teraz tiež vytvoril vlastný scénar v hlave, že som ho pekne povedané ojebala a ojebovala celý čas. Pričom to tak vôbec nie je. Moje srdce patrí stále iba jemu. On nechápe alebo nechce pochopiť moju situáciu a furt tvrdí dookola to isté, že on na ňu nemyslí a, že ju má na háku. Ale ja mu to proste neverím, lebo dôkazy sú iné. Ale jedno som si istá - sociálne siete sú rozvracač ako vzťahov, tak aj manželstiev. Myslím, že predtým takéto problémy nemali.

ariel121

Liles nie si sama a uplne ta chapem.
Tazko rozhodnut a najhorsie ze my na to doplatime lebo ich lubime. ale co ma kto v have/citoch nikdy nevies ked ides do vztahu :-(

sth

Myslim si, ze on len potrebuje este cas, aby na nu uplne zabudol. Po 4 rokoch sa podla mna uz nedaju dokopy.
Ale je to trochu nefer voci tebe, ze ide do vztahu s tebou ked sa este nedostal z rozchodu s nou.

zuzi74

Tiez nerozumiem niektorym prispevkom, ktore ju tu hned odsudili. Kto nezazije, nikdy nebude rozumiet tomu, co pise.
A ten skarabeuskin prispevok...vraj laska je len o nom. Snad o oboch nie? Rada by som videla, ako by si bola ty v pohode, keby mal tvoj priatel stale v hlave byvalu.
Nie Liles, nie ty sa mas ist liecit ale tvoj uz asi teda ex-priatel. Toto je typicka obrana z este nevylieceho byvaleho vztahu. Pokial ju nosi stale v srdci, je na nom, aby sa s tym sam vyrovnal. Nepisem o tom, aby ju uplne vymazal z hlavy ako jeho byvalu priatelku, ale o tom, ze ju nemoze uz viac milovat, ak chce ist do vztahu s inou zenou.

dokra

Citala som vsetko a ja by som urobila presne to iste..
Nechapem ako tu mozu pisat ludia ze si blba a ze si sama za to mozes a pod..
Je to do oci bijuce ze na nu nezabudol a ani nechce..Keby sa ona chcela vratit k nemu,verim v to ze by ta zamenil za nu.. 4 roky je dost dlha doba na to aby robil taketo ceremonie a este ked ma priatelku.
A v tom alkohole je pravda,vtedy naozaj zistis kto aky je/ake ma myslienky/ a co si kto mysli.. A ked sa to este opakuje..
Ja by som to nestrpela,aj keby som ho akokolvek lubila,nechcela by som byt s niekym kto ma na mysli byvalu..
Urobila si spravnu vec. Drzim palce :)

nikusinicka

ja ta chapem :) nuz, pokial ho naozaj lubis a aj on teba, mali by ste sa porozpravat, mozno je ten typ, co sa nerad rozprava, tak mu napis dlhy mail, spravu, preco si odisla, co ti vadi, co si myslis, ako sa kvoli tomu citis a mozno to pochopi..
ak to nepochopi, nie je ten pravy :)

Misery

Veľmi hlboko Ťa chápem a tieto isté pocity zažívam aj ja, preto sa viem vcítiť do Tvojej situácie. Rešpektovať spomienky priateľa na bývalú sa dá len ak nezasahujú do vzťahu a muž je s nimi vyrovnaný. Inak to fungovať nemôže. Zrejme si spravila rozchodom správne, predsa sa nedá večne súperiť s minulosťou a vzťah je o dvoch, žiadny trojuholník. Verím, že nájdeš muža pre ktorého budeš tá prvoradá, držím Ti palce :)

Liles

A mimochodom hovorí sa, že v alkohole je pravda a on, keď mal dosť vypité, tak mi sám povedal, že nemôže zabudnúť a večne plakal. Tak neviem, či len ja z toho robím taký problém, ale fakt by ste boli s niekým, kto má srdce aj pre inú? Lebo ja to nedokážem.Myšlienkami bol dosť často mimo a nie pri mne.Ja som sa inak veľmi snažila, vo všetkom mu vyhovieť, milovať ho tak, aby bol šťastný pri mne...ale evidentne ani to nepomáhalo.

Liles

Skarabeuska, ja beriem tvoj názor, ale myslím, že urážať niekoho koho ani nepoznáš a nechápeš všetky udalosti okolo toho vzťahu, je trošku neľudské. To moje "sliedenie" bolo odrazom toho jeho, pretože on robil to isté, pozeral správy, vyvolával s kým som, kde som, prečo som...až to bolo trošku chorobné a to netvrdím len ja, ale všetci, čo ho poznajú.Mňa tým jeho správaním ako keby nakazil a začala som robiť to isté.Až nato, že ja som zistila, že si ním nemôžem byť až taká istá,keď v podstate ľúbi okrem mňa ešte aj bývalú.Kto mi dá tu istotu, žeby ma kvôli nej neopustil, keby ho ona chcela naspäť.Nedá sa tu napísať všetko, ale nemôžeš ma odsudzovať, že som riadne blbá, keď nepoznáš iné okolnosti, aký je on a aká som v skutočnosti ja.