Bolesti Pankreasu - Chronicka pankreatitida

Príspevok v téme: Bolesti Pankreasu - Chronicka pankreatitida
majros

Dobry den,
chcem Vas poprosit o radu/koment/info ohladne probemu s pankreasom kedze uz zacinam byt zufaly.

Problemy zacali 11 mesiacov dozadu.Zacalo ma po jedle boliet v epigastriu a pod lavym rebrovym oblukom.Okrem toho sa mi zacala "kazit" stolica a to tak ze je riedsa, objemnejsia.Myslim ze to je dovod ze som schudol za 3 mesiace z 82kg na 75(meriam 185cm) cize som chudy. A tiez mavam vo vacsom mnozstve vetry.
Doktorka mi robila klasicke krvne testy, pecenove testy, USG(mierny sludge) a nasadila liecbu.Beriem Pangrol 20k.
Od zacatia problemov som zacal sa stravovat dietnejsie.od noveho roka som vylucil skoro uplne muku a mliecne vyrobky, snazim sa tiz vylucit rafinovany cukor.
Moja strava je vacsinou dietne maso, zelenina ci uz dusena alebo surova, zemiaky no a potom surove veci ako vela ovocia a od decembra 2013 kazde rano liter cerstvej vylisovanej stavy mrkva+cvikla.Vylucil som cierny caj, kavu , alkohol a predtym prilezitostne cigarety.
Po zacati liecby sa vaha trosku upravila siel som na 78-79 momentalne mam 75 cize moje minimum.Vsetko oblecenie je mi velke a to ho nosim par rokov, stratil som tukovu vrstvu a badam aj stratu svaloviny.
Som zufaly, pretoze tie bolesti sice nie su extra silne, su skor tupe ale velmi obtazuju a znizuju zivotny komfort.Poslednu dobu uz citim aj pichanie okolo pupka.Podla tychto priznakov to vyzera na chronicku pankreatitidu, co je z toho co som cital hrozna diagnoza.Cely zivot som bol zdravy aktualne problemy mi drvia aj psychiku.Mam 31 rokov, manzelku a malu dcerku.

neviem co mam robit dalej, doktorka mi zkontrolovala crevo aj zaludok (gastroskopia, kolonoskopia) a ostatne veci ako pisem vyssie a vidim ze to chce zahrat na psychicke problemy, ale tie ja naozaj nemam, resp. ak mam tak kvoli chorobe nie sposubujuce chorobu.
Ako pisem som uz zufaly kedze bez pangrolu mi je este horsie mam vacsie bolesti a velke vetry s pangrolom je to lepsie ale tiez nie ok.K tomu prognoza pankreatitidy je velmi zla (bolesti, malnutricia, cukrovka...)
Chcem sa spytat ci ma niekto podobne problemy, ako postupuje, ci sa to fakt neda vyliecit atd.

Dakujem.

M

RNG

Nazov chronicke a autoimunne pouzivaju lekari organizovanej mediciny ked nevedia ani opricinu ani ako to adresovat ucinne.
Ale to nie su na stastie vsetci lekaril na svete su rozne lekarske skoly/smery a ja osobne sa drzim toho smeru, ktory sa nazyva niekedy aj alternativny, kde riadne vystudovani lekari zapadnej mediciny pesedlali z chemickych farmaceutik na nliecenie stravou a potravinovymi doplnkami a mnohi maju fenomenalny uspech s tym, aj ked to organizovana medicina, monopol, sa snazi vsade potlacit a zatajit.

Este raz, travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov mikrovlaknin a probiotickej flory v crevach. Chybajuce treba doplnit, inac to vedie postupne k hromade, stovkam, roznych zdravotnych problemov.

doubledog

samozrejme, ze clovek pochudne a chyba mu nejaka zlozka stravy, ved mas slabe vstrebavanie.
a ano, podla mna je lepsie proste istu dobu dna nic nejest.
telo ma velke schopnosti regeneracie, len mu netreba prekazat.

diagnozu som nemal, ja lekarov nemam moc v oblube, moja dovera v ich schopnosti je nizka.

majros

Ahoj Doubledog,
tiez si z toho pochudol a citil ze chybaju mineraly ako napr magnesium ..?
Co sa tyka ocist tak som uz robil 2x sanku a o 2 tyzdne sa chystam na tu ocistu pecene s olejom a grep stavou....
Cize tebe pomohlo hladovanie? Ja si kazde rano robim 1L stavy mam to vynechat a radsej hladovat?
Bolo ti aj nieco diagnostikovane?

Dakujem.

doubledog

jasne, to poznam.
mne zabralo toto:

1. nechaj organy oddychnut, telo nemoze zaroven organy regenerovat a pouzivat.
kedze pankreas je zamerany na spracovanie potravy (btw. tipujem, ze mas zasiahnutu aj pecen), najjednoduchsie je to dosiahnut tak, ze istu dobu dna hladujes, najlepsie rano az dokym neucitis uplne prazdny zaludok a hlad. ja som vtedy uzival este stavu z aloe, vzdy rano trochu stavy a potom jest co najnejskor.

2. odporucam pouzit ocistne techniky, napr. ocistu pecene alebo aj creva. pouziva sa taky specificky postup s olejom, grepovou stavou a horkou solou. vygoogli si.

3. ked telo organy ocisti, je dobre ich niecim nastartovat, budu energeticky oslabene. na to su asi idealne tinktury (pripadne caje) z horkych bylin. mne dobre sadla jedna konkretna, tebe bude mozno vyhovovat nieco ine.

redka

neviem ci je 10 dni dostatocne dlha doba na zvysenie kyseliny... skus si este pohladat ako inac sa da zvysit jej produkcia prirodzenou cestou... mozno ti chybaju enzymy na stiepenie alebo latka ktora enzymy aktivuje.... ufff nepamatam si presne nazvy preto radim zabrusit do temy "otazky na RNG"

redka

rng je pan, ktory ma toho dost vela nacitaneho od roznych alternativnych lekarov a zameriava sa na liecbu a prevenciu ochoreni prostrednictvom potravinovych doplnkov... cize by ti vedel poradit co a ako s tvojim problemom... doplnky priamo nepredava, nie je to nejaky diler, len ti poradi co by mohlo pomoct... ci a kde si to kupis je uz na tebe...

majros

Samozrejme jem orechy, hlavne domace vlasske, alebo z obchodu pekanove, mandle... takisto som si daval kazde rano lyzicku omega - xx z aljaskej tresky... maslo nejem to je pravda... Co sa tyka kyseliny tak si davkujem 10 dni pred a po kazdom jedle 10 kvapiek hcl... ale nevidim ziadnu pozitivnu zmenu este den dva a necham to, resp zmenim na nejaky ocot. co je to RNG? som tu novyu :).... vseobecne mi nejde ani tak o stravu to si najdem co mam a co nemam jest ale skor o to potvrdit/vyvratit diagnozu a nejake kroky na eliminaciu negativnych prejavov a samozrejme skusenosti ludi s podobnymi problemami.Dakujem.

redka

este mi tma v tvojom jedalnicku chybaju zdrave tuky... take domace maslo, ci mast pri priprave jedla, rybi olej, omega 3, kokosovy olej, orechy a semienka...