Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Herpes na pere

Príspevok v téme: Herpes na pere
nixxi

Ahojte!
Nikdy som herpes nemala, moja mama ho mávala od malička, no ja nie, prvý krát som ho dostala asi pred mesiacom (mám 18 rokov) no nepripisovala som tomu veľkú vedu, nakoľko som použila lesk, ktorý používala starká ktorá v tú dobu mala herpes...

no a teraz sa mi zdá, že ho mám opäť..ešte len začína..tak by som sa chcela opýtať či je chyba niekde vo vnutri? alebo prečo vzniká herpes? hľadala som na nete informacie, ale tam je toho veľa

čo mi pomôže? vraj B komplex, paralen a Cecko...

prekvapuje ma, že ho mám keďže som stym nikdy problém nemala

nixxi

Dakujem vám obomm za reakcie.
RNG: Určite vyguglim

LMarika: das mi prosim na teba email? rada by som stebou niečo poriešila, totiž isté alergie mám (nedavno zistili alergiu na kravske mlieko) a pred pár dňami som pila kávu do ktorej mi naliali mlieko, nebolo ho veľa, ale možno to môže mať súvis aj s tým...

RNG

Virusy su stale okolo nas a mnozstvo aj v nas, cakajuce len na moment oslabenia, aby sa mohli prejavit. Preto odporucam dnes kazdemu si zvysovat viralnu imunitu,, pozri cez google pod mojim nickom na temu herpes.
Oslabenie tela znamena napr zle travenie, kde treba doplnit chybajuce, ako enzymy, kyseliny, mikrovlakniny a probiotika.
Moze to znamenat len momentalne oslabenie, ako prechladnutie(opar nazyvaju aj "zima na pere"),hladovka, potravinova nakaza aj ine mikrobialne nakazy, dokonca moze ich priniest aj miestne ochladenie=prievan.

LMarika

Ja som mavala herpesy od detstva, boli obdobia, kedy iba zriedkavo (4x za rok) a boli obdobia, kedy velmi casto (2 az 3x za mesiac). Alergologicka mi zvykla predpisat Isoprinosine. Je to dobry liek, ktory sice pomohol, ale len dovtedy, kym som ho brala. Neviem, ci ma zmysel dat toto vsetko do suvislosti s potravinami, ktore konzumujeme, ale najcastejsie som mavala herpes, ked som casto jedla potraviny, na ktore mam alergie a intolerancie, o ktorych som vtedy este nevedela a ked som velmi casto(v zahranici)jedla zohrievane polievky, alebo akukolvek varenu stravu, ktora stoji na sporaku napriklad 3 hodiny, ci jeden den v chladnicke. Dnes uz varenu stravu zjem iba hned po uvareni, ani za svet by som nedala do ust nieco, co stoji na sporaku 3 hodiny. Proste uvarit, zjest a zvysok vyhodit. Mam alergiu na plesne, neviem, ci by to aj s afla toxinmi mohlo suvisiet. Kazdopadne odkedy som vylucila zo stravy potraviny, na ktore mam intolerancie, alergie a jem vsetko iba cerstve, varenu stravu iba hned po uvareni, maso s co najneskorsim datumom spotreby (nikdy nekupim v obchode maso, ktore je v akcii iba preto, lebo ho treba spotrebovat uz v ten den), tak uz som herpes nemala a nepotrebujem nan ani lieky. Tolko moja skusenost. Este nieco - ak si napriklad alergicka na nikel, treba vylucit kakao, spenat a dalsie potraviny bohate na nikel, lebo nikel sa moze nachadzat aj v potravinach. To iste plati aj o alergiach na ostatne kovy. Je dobre brat liek, ktory pomoze, ale omnoho lepsie je spoznat pricinu problemu a odstranit ju. Daj sa vysetrit na alergie a intolerancie, to je moja rada. Nech sa zisti pricina telesna tam, kde je, lebo ak natrafis na nedobreho praktickeho lekara, tak ten ti nahuci do hlavy, ze herpes je psychickeho povodu a bude ta kade-tade po psychiatroch posielat. Ziaden telesny problem nemoze byt psychickeho povodu. Hladaj povod v alergii. Dobry alergolog ti pomoze. Testy na alergie ti moze urobit aj dermatolog, ak mas napriklad akne, alebo nejaky kozny problem. Ja vzdy, ked mozem, tak prakticku lekarku radsej obidem, navstivim alergologa, dermatologa, gastroenterologa, dietologa a milej praktickej pani doktorke uz potom prinesiem iba papier, na ktorom je cierne na bielom, aku mam diagnozu, lebo ona tiez vela toho nevie, len sprostosti trepat o psychickom povode tazkosti, pricom ale ja som stastna, spokojna so svojim zivotom a stres tiez nemam, takze asi tak. Nikdy som sa napriklad pred praktickou nestazovala na hnacky a vracanie, ani na plynatost a ked sa ma nato pytala, tak som odpovedala, ze take problemy nemam a radsej som si vygooglila mozne priciny tychto problemov, pobrala som sa za odbornymi lekarmi a uz su zrazu vsetky tieto problemy prec. Doverovat nespravnemu lekarovi (v mojom pripade mojej praktickej) by ale znamenalo, ze by som skoncila u nejakej jej kamaratky - psychiatricky, kde by sa mi pod vplvom obrovskeho mnozstva laktozovych psychiatrickych liekov, ktore ja vobec nepoterbujem, poskodil crevny system este viac a herpesu by som sa veru nezbavila. Zdravie si treba chranit, vyhybat sa alergenom, ako sa len da. Vsimaj si, ci ti niektore potraviny nesposobuju nadmernu plynatost, bolesti brucha, hoci aj mierne, ci ta neprezenie po jedle, ci ta po niektorych potravinach nesvrbia usi, nepalia pery s pocitom, ze ich mas strasne vysusene a nezmenili farbu na syto cervenu, ze sa ta ludia mozu opytat, ci ich mas namalovane, aj ked nemas (to bol moj problem, po ktorom nasledoval herpes, ale uz je prec). Pripadne obcas nejaka bolest hlavy podobna migrene, na ktoru ziadna tabletka nezaberie a pocit na vracanie, akonahle sa povracias, bolest hlavy razom pominie. Toto vsetko som mala aj ja. Zhorsene akne samozrejme, lebo akne po tridsiatke uz nema s pubertou nic spolocne, ale potravinova alergia ho zapcicinit moze. Stacilo mi vylucit zo stravy pre mna nevhodne potraviny a plet uz mam cistu. Citim sa ako znovuzrodena a ani nadchu uz nemavam. Drzim ti palce, aby si nasla tych spravnych lekarov, ktorym na zdravi pacienta zalezi viac ako na svojich vlastnych peniazoch. Informacie o roznych zdravotnych problemoch najdes skor na zahranicnych strankach - na slovenskych takmer nic. Stoji zato zamakat na anglictine a googlit radsej na anglickych a americkych strankach, ver tomu, je to tak!

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Herpes na pere - Fórum - ZDRAVIE.sk