Bojím sa, že nezvládnem tehotenstvo

Príspevok v téme: Bojím sa, že nezvládnem tehotenstvo
plná obavov

Ahojte, ešte nie som ani tehotná a už sa obávam, že tehotenstvo nezvládnem...mám totiž obsedantnú neurózu, OCD a momentálne som začala užívať lieky, kvôli čomu sme tehotenstvo s manželom museli odložiť, čo mi bolo veľmi ľúto...lieky užívam vyše mesiaca (5 týždňov), cítila som sa už celkom fajn a myslela som si, že sa to pohlo tým správnym smerom. Ale včera ma prepadla úzkosť a teraz premýšľam nad tým, že ak sa cítim takto precitlivelo počas užívania liekov, ako to zvládnem bez nich, ešte k tomu aj s pocitom, aby som neublížila plodu? Mávam totiž aj obdobia, kedy mám výrazné problémy so spánkom...vtedy mám obrovskú úzkosť z toho, že neviem spávať, čím sa dostanem do bludného kruhu a skončím na liekoch...tie napokon asi o mesiac vysadím a fungujem ďalej (stalo sa mi to asi 4x). Ako ja prežijem tých 9 mesiacoch, keď mi tak strašne bude záležať na tom malinkom, aby bolo v poriadku a budem sa snažiť, aby som úzkostné dni nejako predýchala?

Lulu2011

ano, na uzkost som brala antidepresiva, vysadila som, ked som cakala maleho, aj dr. to odporucala, proste som nehysakovala, ze nebudem bez liekov, moje dieta bolo pre mna prvorade, aby bolo zdrave, citala som si knizky o tehu, kupovala casopisy pre mamicky, nakupovala detske veci, pozerala pekne filmy, z prace som odisla a robila vsetko preto, aby som bola v pohode

plná obavov

tak áno, to je pravda...aj u mňa to tak bolo...až na OCD, ktorú mám už 15 rokov a vôbec som nevedela, o čo ide...a možno niekedy je nevedomosť oveľa lepšia...ak som správne porozumela, lieky si brala už aj pred tehotenstvom?

Lulu2011

vekom sa zhorsuje psychika, ted aspon mne, kedysi som vedela byt viac nad vecom, teraz vsetko rozpitvavam, bojim sa, analyzujem, je to na nic :D

Lulu2011

myslela som si, ja som otehotnela v 23 rokoch, tak som vsetko tak neriesila, uz mam po 30tke a veru uz som taka cela plna oobav, ze az, ale fakt ti vravim nemas sa coho bat, predsa nedovolis blbemu strachu ti skazit zivot, ja som stastna, ze mam svoje dieta, velmi prevelmi, tolko lasky ti da, to je normalne dalsi level lasky :)

plná obavov

no mám 29...a niekedy už premýšľam aj nad tým, či by som do toho tehotenstva mala ísť :( len mať deti, to bol môj celoživotný sen...bohužiaľ, ja si bežné veci, ako napr. svadbu, neviem užíva´t tak, ako zdraví ľudia

Lulu2011

plná obav - neviem kolko mas rokov, ale ja som tiez viac uzkostnejsia ako som bola kedysi, mozno prave pre nas s takymto zmyslanim je dobre vhupnut do tehotenstva, ze ani nevies ako, najskor sok a potom velka radost, ja som si fakt tehu uzila, ten posledny mesiac je na prd, lebo zene uz vsetko mozne je, ale psychicky fakt ok...a ked porodis...ten pocit lahkosti a vyplavenych endorfinov, ani na uzkost nepomyslis :)

Lulu2011

ja mam uzkostnu poruchu, brala som antidepresiva, v tehotenstve som nebrala, zvladla som to ok, dokonca vplyvom hormonov som sa citila dobre po porode isty cas, 9 mesiacov si myslim, ze som mala v poriadku ako kazda zena, isla som na PN z prace a v klude doma sa tesila z babatka v brusku