Chudnutie, cvičenie

Príspevok v téme: Chudnutie, cvičenie
Nefertiti

Ahojte, viem veľmi dobre, že je tu už veľa takých tém ohľadom chudnutia a tak.. No chcem sa vás aj tak opýtať .. Ako ste sa dokázali premôcť cvičiť, zdravo jesť? Aké športy ste robili, poprípade aký ste mali aj váš jedálniček? Za aký čas ste schudli nejaké to kilo, resp. z akej váhy ste chudli? Začalo vás baviť cvičenie? Viem, je tu veľa otázok, no bola by som vďačná keby ste mi tu niekto napísali :)

Blondy222222

ahoj, u mňa to začalo tak, že som proste pociťovala , že som hrozne lenivá, všetci naokolo cvičia alebo sa aspoň viac hýbu. Tak u mňa to začalo prechádzkami, potom neskôr som pridala pilates..činky.. a tak teraz cvičím hocičo, nemám žiaden cieľ schudnút alebo podobne ale proste si dobre zacvičiť, pretože ten pocit po cvičení je fakt na nezaplatenie, aj taká svalovica na druhý deň je super, aspoň vieš že si si riadne zacvičila :)
Musíš si nájsť také cviky čo ťa bavia a vypneš pri tom myseľ , proste sa odreaguješ.
A jedálniček, ak to nechceš nejak obmedzovať, tak aspoň pečivo jedz len doobeda (tony alebo kilá) aj na obed si dopraj sacharidy ale nie moc.. a obmedz sladkosti :)

enči552

Ver mi že ja som vždy bola tučná,už odmalička,sladkosti som zbožňovala a veľakrát som sa najedla až tak že mi bolo zle. Všetko sa ale razom zmenilo keď sa v našej rodine vyskytla cukrovka (konkrétne u súrodenca). Začali sme kupovať celozrnné,špaldové múky. Žiadne biele pečivo a sladkosti neprichádzali do úvahy. Ja som ani nijak špecificky cvičiť nezačala,pohybovala som sa tak ako predtým (prechádzky,občasný beh). Zaradila som si do jedálnička oveľa viacej zeleniny a jabĺk :). A kilá išli dole akoby samé (bez upotených, udychčaných hodín). Za 7 mesiacov som takto schudla 10 kíl. A držím si to (aj keď občas sladkému pokušeniu odolať neviem :) ale radšej potom vybehnem behať do parku alebo na bicykel ;)-

klik

Toto je úplne úbohé...Vieš v čom je problém, prečo neschudneš, prečo nakoniec prestaneš? Dôvod prečo začať cvičiť. Tvoj jediný dôvod je váha. Dám ti radu. Začni cvičiť pretože ťa to baví a váhu ber iba sekundárne. Ak bude váha primárny cieľ, časom si to cvičenie zhnusíš a ak sa k tomu pridá to, že do týždňa si neschudla 20 kg tak o to skorej. Jedálniček je potrebné zmeniť, ale určite nie radikálne obmedziť (hlavne tie vaše tony sladkostí vynechať). Treba jesť menej, častejšie a viac sa hýbať, pretože každý sval ktorý zväčší svoj objem spáli zároveň aj viac tuku. A na to aby si začala cvičiť nepotrebuješ drahé fitko a neskutočne veľa prístrojov. Postačí ti karimatka, fitlopta, možno tranpolínka a nejaké tenisky na beh. Ak odpočítam trampolínku tak sa zmestíš do 60 eur. Ak chce niekto cvičiť spôsob si nájde a nevypisuje ako začať cvičiť. Pripnem jeden článok a video: www.aktuality.sk

miki24

proste prišiel čas, kedy nespokojnosť so súčasným stavom bola priveľká a aj času na rozbehnutie niečoho takého bolo viac. osobne mal som klasickú zdravú stravu a popri sezónnych športov sa mi ako tak darilo. v zime som chodil plávať 2x za týždeň, zvyšné dni boli nejaké tie príjemné prechádzky a teraz v lete mám to ešte aktívnejšie (futbal, plávanie, basketbal) ako kedy čo sa podarí. výsledkom tohto, čo som sa teraz važil je nejakých 17 kíl dole oproti tomu, čo som začínal.

fitMonka

Ahoj, ja som sa premohla, ked ma raz stretol stary znami a mal nevhodnu poznamku na moju vahu. Urazilo ma to. Som si povedala dost, zacnem so sebou nieco robit. Zacala som behavat. Na zaciatku som to chcela vzdat, katastrofa, som odbehla 3 km a bola som hotova, ale casom to islo. Dost mi pomohol taky napoj pre sportovcov, rapidne sa mi zacala zlepsovat kondicka, viac sa mi chcelo, posobi aj na spalovanie tukov, je zdravy... Pozri si na facebooku- bhip slovensko . Vola sa Blue. Zacala som chodit aj do fitka pravidelne, obmedzila som tucne a sladke jedla. Schudla som za prvy mesiac asi 3 kila, dalsi este viac atd. Za pol roka som dala dole 25 kilo. Chudnut sa ma pomaly- zdravo, urcite kasli na rozne tabletky a extremne diety, tie ti mozu len poskodit zdravie a vacsinou s jojo efektom. Staci sa len premoct a pojde to. A ano zacalo ma to bavit, citim sa proste dobre takto