Chronicka bolest - opiaty?

Príspevok v téme: Chronicka bolest - opiaty?
cajka

Ahojte
Chcem sa spytat ci ma niekto skúsenosti a uzivanim opiatov dlhsie ako dva roky. Uzivala som Tramal 4 roky nakolko mam bolesti chrbtice. Ktoré ma obmedzuju v zivote. Bola som spokojnA avsak lekar usudil ze uz to berem dlho tak mi zamenil za Dhc. Nebolo to ono ale vydrzala som. Bolest stale mam no da sa to niekedy vydrzat. Niekedy nepomaha nic a preplacem cely den. Pred nedávnom mi nasadil Targin je na recepte s modrym pásikom. Mam z toho depresie.. Ako dlho to mozem uzivat aby som nebola zavisla? Bojim sa abstakov aj toho co potom bude ked mi nebude zaberat. ? Mam 37 rokov a zivot koli bolesti uz nie je ani zivot. Pricinu lekari nezistuju. Som zufala

llek

Opiáty sa dajú užívať aj dlhodobo, ale v prvom rade musí byť jasné, čo je príčinou bolestí. Vo veku 37 rokov by si sa nemala uspokojit s tym, ze pricina je nejasna a ine nezostava len analgetika. Neverim ze neboli robene vysetrenia chrbtice, MR alebo CT. len tak uzivat Tramal alebo DHC, co mi ani nepride optimalne pri klasickej bolesti chrbtice. opiáty sú účinné pri intenzívnej kostnej bolesti, ale ked sú príčinou degeneratívne zmeny, tak som skor. Takze najprv treba vediet preco ta vo veku 37 rokov boli takto neznesitelne chrbtica