Narazena noha - RTG?

Príspevok v téme: Narazena noha - RTG?
kony

Dobry den, asi pred dvomi tyzdnami som zakopla nohou o nohu postele. Prve dva dni ma bolel len malicek, ale neskor ma zacali pobolievat aj ostatne prsty a kost, ktora vedie k prostrednemu prstu na nohe, pricom som to mala v tej oblasti aj trochu napuchnute. Cele dva tyzdne mam nohu obviazanu obvazom a striedam heparoid a octanovu mast na to. Opuch je o nieco mensi, ale stale pritomny, ta kost k prstu ma stale boli, pricom sa mi zle chodi ak dlhsie sedim, ale potom to rozchodim a uz je to v podstate ok. Pri pohybe len prstov ma to neboli alebo len velmi slabo. Mam s tym ist k lekarovi? Na rtg?Je mozne, ze to bolo zlomene alebo si to mam takto doma len osetrovat a vydrzat? Dakujem za pomoc.

ni-ka

toto mal moj syn...zakopol o skrinu,prst mu opuchol a sfialovel...na pohotovosti mu spravili RTG a mal zlomenu kosticku na malicku...ukazali nam ako mu to mame viazat-v podstate sa malicek len fixuje o vedlajsi prst...nedava sa dlaha ani sadra ani nic...bolelo ho to asi mesiac, potom sme boli na kontrole a uz to mal zrastene...musel nosit len slapky a chodit opatrne a nejak tu nohu nezatazovat...