Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lupus? ANA pozitívne protilátky

Príspevok v téme: Lupus? ANA pozitívne protilátky
Nikuss22

Dobrý den,
bola som na celkovom gastroenterologickom vyšetrení, celkové vyšetrenie krvi, fibroskopia. Krv mám v poriadku, až na pozitívne protilátky ANA. Bolo mi povedané, že to znamená nejaké autoimunitné ochorenie, ktoré sa zatial neprejavilo. Dočítala som sa, že to môže byť lupus. Mám na tvári vyrážky, padajú mi vlasy a cítim sa stále unavená, aj ked spím 8 hodín. A to patrí do symptómov lupusa a samozrejme pozitívne ANA. Ostatné symtomy suvisiace s lupusom nemám.
Stretol sa niekto s týmto? Lebo o pol roka mám prísť na kontrolné odbery, inak nič viac.
Dakujem pekne

RNG

Su rozne infekcioe, ktore lekari slabo poznaju, maju velmi ubohe metody na ich zistovaniwe a mnohe z tychto znizuju imunitu natolko, ze sa nas chytaju rozne infekcie, ktore by inac zdravwe telo potlacilo. Komplex tychto infekcii a zamoreni sa moze zdat lekarom ako bezpricinne zapaly a utoky imunneho systemu na zdrave bunky.
Ale su lekari co maju na to inaksie nazory a je dostatok vyskumu, ktory dokazuje spojenie tzv "autoimunnych" z roznymi infekciami. Pozri napr na
cdn.intechopen.com
Takze znizovanie imunity len podpori tie infekcie a preto su tzv " autoimunne" podla lekarov neliecitelne a casom sa len zhorsuju.
Boj proti tym roznym infekciam(borelioza, chlamidie, L-formy mykoplazmy a rozne virusy) sa priaznivo ukazuje na roznych autoimunnych chorobach, vcitane "neliecitelneho" lupusu, artritid a inych

Nikuss22

Ahoj, mne to bolo náhodne zistené pri vyšetrení krvi na gastroenterologii. A pán doktor iba pozrel že máte až dve ++ pri týchto protilátkach, čo signalizuje nejaké autoimunitné ochorenie, ktoré môže u vás prepuknúť ale aj nemusí. A že to treba sledovať. Ak budem mať aj v januári pozitívne hodnoty, skúsim sa na to spýtať obvodného.

ni-ka

a robili ti aj testy na protilatky? Napr. anti-dsDNA, antiDNP, antiSM, LE test, C3 a C4? Zvysene hodnoty ukazuju na lupus...

Nikuss22

Ahojte, až teraz som sa konečne dostala k tejto téme. Žial nič sa nerieši, v januári idem znova na celkové vyšetrenie krvi. Moje problémy stále pretrvávajú, hlavne tá únava sa stupňuje, ale to môže byť spôsobené aj ročným obdobím.

ajuška441

No mám dlhodobý problém s častou únavou,s vypadávaním vlasov a akoby prestali rásť,beriem všelijaké vitamíny a vlasové vodičky,no nejako to nezaberá takmer tri roky a navyše sa mi po tvári a chrbte robia vyrážky ako v puberte,tie nie sú až také hrozné,ale na to,že mám 40rokov,tak by asi nemali byť.Takže poradiť by som chcela či niekto vie čo na to aj na vlasy aj na vyrážky aj čo s únavou. Ďakujem

ni-ka

ana protilatky vacsinou signalizuju nejake autoimunne ochorenie...ale to je len skriningovy test,dalej je to treba doriesit a urobit testy na dalsie antigeny aby sa zistilo o aky druh ochorenia ide...ana protilatky nemusia znamenat len lupus a niekedy su aj falosne pozitivne...

klasika

S "nejakým"autoimunitným ochorením skúsenosti nám.Dvaja moji blízky ľudia si tým prešli.Môžem sa spýtať ako to riešili.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.