Pulz

Príspevok v téme: Pulz
Andyyyy

Zdravim , mám 18 rokov . Telesnu váhu mám 84 kg . Venujem sa silovým športom. Jedná sa o tom že dnes som si meral pulz prístrojom na meranie tlaku. Prvé meranie som mal : 115 , o polhodinu druhe : 110 a tretie meranie tiez po polhodine od druheho bolo : 112 uderov za minutu v pokojnom stave. Chcem sa opýtať či je to normálne.V tych hodinach som nevykonaval ziadnu telesnu aktivitu. Dakujem.

lh95

daj potom vediet ako si dopadol to iste som mal aj ja prestal som cvičit vyysoky TK a vysoky pulz v klude aj 130/min daj vedeit ako si na tom :) ja mam 19 rokov

Andyyyy

Ach ... Tak to skusim niesom moc kamarat s kardiom :/ ale dakujem za radu :) bol som aj v kardiocentre ale nemali pre mna termin na vysetrenie. Ja som mal byt vysetreny uz zaciatkom juna ale nesiel som ale teraz som uz slubil ze pojdem lebo v sobotu to bolo fakt drsne . A v pondelok som mal 130

0vecka

2 0vecka podla mna moze byt ze si narastol ale netrenujes srdce... ak nechytas infarkty tak skus zacat s kariom tak polhodku aspon 3 x do tyzdna...

Andyyyy

Tlak som mal 145 alebo tak nejak sa mi zda ale nizsie to nebolo . A ano dakujem za radu v pondelok pojdem teda na kardiologiu.

quako

v kľude je to veľa,taký pulz je normálny iba u malých detí
čím máš vyšší tep,tým sa Ti srdce skôr opotrebuje
mal by si navštíviť s týmto problémom internistu,príp.kardiológa
pokiaľ máš aj vysoký TK,predpíše Ti betablokátory
keď máš TK v poriadku,iba vysoký pulz,predpíše Ti liek s úč.látkou ivabradín

0vecka

122 pri chodzi moze byt... meral sisi ten tep tak ze sisi v klude sadol tak na 10min a potom si si odmeral? ak hej tak mas dost vysoky...