Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych

Príspevok v téme: Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych
ceruzka123

Minule som bola v jednej kaviarni u nas v meste aj s priatelom a prisadla si ku nam taka pani v strednom veku. A zacala z nicoho nic rozpravat o tom, ze aku ma ona najkrajsiu dceru a porovnavala, co vsetko mam ja menej pekne ako jej dcera(tvar, oci, postavu atd.) Ako mi to bolo dost neprijemne ako to aj pred mojim priatelom rozpravala. A dost ma to v poslednej dobe trapi a zacinam mat z toho komplexy.
Ako na jednej strane si aj vravim, ze preco, ked je jej dcera taka dokonala neukazala jej fotku a radsej nech jej ju ini ludia pochvalia ako ona sama. Ja mam sama trochu problem so sebavedomim a proste toto mi fakt nepridalo. Ako nechapem preco ma niekto taku potrebu, ako nech sa tym sama potesi, ze aka je jej dcera od kazdeho krajsia ale preco potrebuje zacat takto porovnavat uplne neznameho cloveka?

LMarika

Ceruzka 123 - Ja si myslim, ze ak by si mala sebavedomie vysoke, a to uz bez ohladu nato, ci si od jej dcery krajsia, alebo nie, urcite by si dotycna pani nedovolila si k tebe co i len prisadnut, nie este navazat sa do teba. Mas proste smolu, ze patris medzi ludi s nizkym sebavedomim. Ludia s vysokym, alebo prehnane vysokym sebavedomim to maju v zivote omnoho lahsie. Naozaj. Do ludi s nizkym sebavedomim sa hned kazdy zacne navazat, kazdy ich hned zacne bez dovodu urazat a hlavne ich kazdy velmi, ale naozaj velmi podcenuje, co je to uplne, ale uplne najhorsie. Aj keby si mala vystudovane 3 vysoke skoly na cerveny diplom, sportove uspechy za sebou a kopu medaili, vitazstvo v sutazi Miss a cokolvek ine, IQ ako genius a fotograficku pamat, a tak dalej, ale tvoje sebavedomie bude nizde, neustale budes stretavat ludi, ktori sa budu do teba navazat a kym nestupne tvoje sebavedomie, alebo sa nezacnes na sebavedomu aspon hrat, tak nedosiahnes, aby si sa takehoto pristupu ludi k tebe zbavila. Ale ak nestretavas ludi, ktori by ti dopriali pochvalu a uznanie, vdaka comu sa sebavedomie zvysuje, tak je tazke ho zvysit. No ak ma clovek sebavedomie vysoke, ci dokonca prehnane vysoke, v skole bol najhorsi 3x prepadol, na sportovych kruzkoch tiez, IQ ma na urovni debila a zamestna sa napriklad niekde vo fabrike, kde pracuju aj ludia s maturitou, tak on a len on bude povyseny, a to uz za kratky cas po svojom nastupe, zatial, co ten najsikovnejsi, najinteligentnejsi a najusilovnejsi pracovnik, pokial ma sebavedomie nizke, nikdy povyseny nebude a kazdy ho bude len podcenovat, ponizovat, do oci mu hovorit, ze je hlupy a nesmely, taky a onaky (nepravdy a opak toho, akym v skutoenosti je) a sirit o nom intrigy. Tazko, velmi tazko dosahuju uspechy, karieru, povysenie ludia s nizkym sebavedomim. Mozno ta rodicia nikdy za nic nepochvalili, casto ta kritizovali, mozno aj neopravnene a ak sa takto spravaju rodicia, tak dieta uz pred nastupom do skoly, ci do skolky akoby podvedome ocakavalo, ze sa tak k nemu bude spravat kazdy, akoby ani neverilo, ze by sa niekto k nemu mohol spravat inak a cuduj sa svete, potom ho podcenuju aj ucitelia v skolke, v skole, spoluziaci a hoci by mal aj ciste jednotky a vitazstva na jazykovych a matematickych olympiadach, za najlepsieho ziaka budu povazovat toho, ktory ma sebavedomie vysoke, sice ciste jednotky, ale ziadne ucasti na olympiadach. Takemu potom zveruju rozne ulohy, ako triednu pokladnicu, alebo pomoc pri organizovani roznych akcii, vybavit salu na stuzkovu, fotografa, ist sa opytat tam a tam na to a ono, ale na cloveka s nizkym sebavedomim to nikto nezveri, hoci on by to zvladol lepsie. A preco? Lebo ho kazdy podcenuje, pozizuje, povazuje za nesmeleho hlupacika a tutmacika, ktory si pred cudzimi ludmi ani usta otvorit nevie a jedine on sam vie, ze to tak nie je, ale nedokaze dosiahnut, aby to uz konecne pochopili aj ini a nevie z tohto buludneho kruhu vystupit. Skus navstivit nejakeho psychologa, ale v ziadnom pripade neber tabletky na depresiu! Proste ho len popros o pomoc, aby ti pomohol zvysit si sebavedomie. Alebo sa pokus nejako si ho zvysit sama, pripadne sa na sebavedomu vonku pred ludmi aspon hraj, aj to pomoze. Ak mas okolo seba ludi, ktori ta dobre poznaju, dokazu ta pochvalit, dopriat ti uznanie, obklop sa nimi a stretavaj sa s nimi co najcastejsie. Tym ostatnym, ktori ta podcenuju a ponizuju, sa radsej zdaleka vyhni.

ceruzka123

no ano s tym zacala, ze ma tiez dceru asi v takom veku ako ja a potom to zacala ako priatelovi vraviet, ze aky by bol z jej dcery hotovy
a ja som sa pri tom citila tak dost zle akoby som ja bola nejako o nicom, ked to pri mne tak rozprava ako keby som bola vzduch a ako priatel povedal nieco v tom zmysle, ze by nebol hotovy, ze ja som pre neho najkrajsia zena aku kedy videl a vtedy ta stara spustila ake mam ja co vsetko oproti jej dcere skaredsie

Lulu2011

vobec sa nad tým netrap, mala si jej povedat, ze ked chce silou mocou niekoho najst svojej dcere, tak nech ide k inemu stolu, ako vobec prislo na rec o jej dcere, nieco v duchu aj ja mam take dievca doma ako vy? stare baby su niekedy otravne no :)

wtf?

a preco ste ju vobec pocuvali, nechali rozpravat? aby si ku mne sadla nejaka prepata, co mozno ziadnu dceru ani nema a ja ju neposlem kade lahsie a este sa ma jej zvasty dotknu do takej miery, ze o tom zalozim temu na fore a mam z toho sebavedomie na bode mrazu??? to kde sme?
to preco riesis taketo kraviny? ludia su fakt zvlastni..

ceruzka123

doubledog, ja som si nevsimla, ze by som niekoho ohovarala iba konstatujem svoje dojmy, ved nikto ta to nenuti citat