Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych

Príspevok v téme: Zeny, ktore prehnane chvalia svoje deti a zhadzuju pri tom inych
ceruzka123

Minule som bola v jednej kaviarni u nas v meste aj s priatelom a prisadla si ku nam taka pani v strednom veku. A zacala z nicoho nic rozpravat o tom, ze aku ma ona najkrajsiu dceru a porovnavala, co vsetko mam ja menej pekne ako jej dcera(tvar, oci, postavu atd.) Ako mi to bolo dost neprijemne ako to aj pred mojim priatelom rozpravala. A dost ma to v poslednej dobe trapi a zacinam mat z toho komplexy.
Ako na jednej strane si aj vravim, ze preco, ked je jej dcera taka dokonala neukazala jej fotku a radsej nech jej ju ini ludia pochvalia ako ona sama. Ja mam sama trochu problem so sebavedomim a proste toto mi fakt nepridalo. Ako nechapem preco ma niekto taku potrebu, ako nech sa tym sama potesi, ze aka je jej dcera od kazdeho krajsia ale preco potrebuje zacat takto porovnavat uplne neznameho cloveka?

Maoam

skoda, ze si sa jej neopytala, aky ma ona vlastne problem ;D

a mozno si sa na tu jej dcerusku podobala, asi si jej ju pripominala a z nejakeho jej vnutorneho dovodu mala potrebu tu svoju vyvysit ;D

nikdy nevies, ono kazdy clovek je istym sposobom slahnuty (psychicky), niekto viac, iny menej, dalsi iba troska, ale po svete beha tolko divnych ludi...

NERIES

ceruzka123

no ono prave ta pani nemala ziadnu fotku. a ako aj ma napadlo, ze keby ta jej dcera bola fakt taka neskutocna krasavica tak by jej ju asi dost chvalili jej znami, ktori by ju videli a nemala by za potreby takto trapne oslovovat cudzich ludi, ktori si ani nemozu vytvorit nazor, pretoze ju v zivote nevideli

MultiLevel

Ja napriklad rozumiem, ze take cosi musi byt neprijemne, ale urcite by som okamzite zmenila temu rozhovoru, a pokial by dalej pokracoval, tak minimalne by som sa na tom strasne smiala :D A zjavne ta pani tiez nie je nastastnejsia osoba na svete, inak by nemala potrebu takto rozpravat (urcite za tym nieco je) a teda by som ju skor lutovala a moc by som si z toho nerobila tazku hlavu

nemama

Hach toto poznám a s fotkami ťa neotravujú alebo rovno s celým albubom fotiek ako mňa niektoré. :-D Vytiahnú fotky z tašky a rozprávajú a rozprávajú a častokrát ani neviem kto je to tá ich dcéra alebo syn. Potrebujú sa chváliť lebo asi nemajú komu chuderi :-D Darmo im človek povie že nevie o kom je reč, im je to jedno.

Maoam

no pod krk ju zrovna chytit nemuseli, ale je pravda to, ze stacilo v zaciatku asertivne verbalne pani zastavit a aj ju kludne poziadat, aby si presadla inam, ci porovnavala ine dievciny s jej dcerou, ked uz ma taku nutkavu potrebu ;D

lingue

AKO SORRY ALE TOTO NECHAPEM.Uplne tazkym spôsobom Vas urazi cudzi clovek a vy ste submisivne ticho ,zakomplexujete sa a potom pisete na portal zdravie ako Vas to proste zobralo.
Ja by som tu staru p... tazko poslala niekam alebo by som jej rovno vrazila jednu s pakruky.To co ma znamenat vy si sedite s priatelom a stara pride a zacne p......?do Vas a porovnavat.Ked ste neboli schopna vy tak mal zakrocit Vas priatel a jednu jej ....Sa divide ze po Vas isla...ved tercom takýchto chorých su prave tiche a slusne osoby.Keby ste je chytila pod krk tak by si to hned rozmyslela

ceruzka123

ako trochu premyslam nad tym, ci to robi kazdemu a ci by to riesila aj keby tam sedelo nejake vyslovene skarede neupravene dievca, ci by si aj vtedy takto potrebovala zvysovat svoje ego...

kafe

ceruzka, vidis, nikdy si sa nepozastavila nad tym, ze ta ludia chvalia, ci preco maju potrebu ti hovorit svoje subjektivne dojmy o tom ako vyzeras. A ani pekne recicky druhych ti sebavedomie nevybudovali. Rovnako ako "zhadzovanie" ti nikdy nemoze ublizit, urazit ta, dat dole, pokial si TY SAMA vyrovnana a spokojna sama so sebou. Ale asi nie si. Sebavedomemu cloveku je uplne u prdeli, ci ho ludia chvalia alebo urazaju. S usmevom si vypocuje oboje, ked chce sa nad tym zamysli a ide dalej.
Spravanie pani, ktoru si stretla, je smiesne. Ale rovnako smiesne je to, ako ta zrazu traaaaapi, ze ocividne nie si krasna pre vsetkych a chytas z toho komplexi. Teba zarazilo, ako uboho sa pani spravala. Ano. Ale nie len ona. Ty tak isto. Preco ta dokaze vykyvat par poznamok na tvoj vzhlad? A co by si mohla spravit, aby si si bola vedoma svojej krasy a hodnoty bez ohladu na nazor okolia?

MultiLevel

Ceruzka, tato pani ti ziadne nizke sebavedomie zazracne "nepriniesla" do zivota. To nizke sebavedomie mas v sebe a preto ta to tak trapi. Cize neobvinuj ju...skus sa zamysliet sama nad sebou, ci je v pohode, ze si z toho az takto rozhodena. Sama pises, ze inak ta ludia chvalia. Ale v zivote stretnes roznych ludi a nebudes vzdy len chvalena. Rozdiel je vsak v tom, ako k danej situacii pristupis TY SAMA. Bud sa nad tym vsetkym vzdy pousmejes a nieco si z toho zoberies, alebo ta to zakazdym takto rozhodi....Vyber je na tebe