Ako sa zmierim s rozchodom

Príspevok v téme: Ako sa zmierim s rozchodom
Anonym2006

Bola som s priateľom skoro 5 rokov. Nikdy sme sa nerozišli aj kôli vážnym veciam. Mali sme problémy ale vždy sme sa opäť dali dokopy. V poslednej dobe mu začalo prepínať. Začal ma obviňovať s nevery, nadával mi aká som k...a a pod.
Rozišli sme sa, nedokážem sa s tým zmieriť, stále ho volám porozorávať sa, ale on nemá záujem, nechcem sa mu vtierať, prosím pomôžte mi, ako to mám zvládnuť, čo mám robiť :(
Stále mám zlé myšlienky.

salon

Vcera mi byvala priatelka mojho syna napisala,ze vnuka vidiet nebudem a aby sme zabudli,ze vobec existuje. Nech im dame pokoj,ze maly nas nepotrebuje.
Je to uplne chore,ja som jej nic neurobila dobre sme spolu vychadzali,len ona je uplne nasrdena na mojho syna z jeho nevery,co je pochopitelne,ale zachadza to uz daleko a moj syn je psychicky aj fyzicky zruteny z toho jak ho ona teraz tyra. Nadava mu cez smsky a posiela mu fotky s jej uz novym frajerom.
Ide nam hlavne o toho maleho,bude mat 8 mesiacov je zlaty krasny a chyba nam :-(
Na koho sa v prvom rade obratit,ked sa s nou neda dohodnut na stretavani sa s dietatom?
Dakujem za rady

salon

Ludia moji tak sa stalo to,co som nikdy nechcela :-(

Moj 23r.syn,ma 8mes.syna s teraz uz byvalou,ktora ho opustila pre jeho neveru,ano moj syn je debil 'podviedol'ju,ale tvrdi,ze to bolo vtedy,ked boli spolu rozideni dva mesiace,ked ho ona uz vtedy odkopla pre nejaku somarinu,moj syn u nej byval a ho vyhodila,no a on sa pocas tych dvoch mesiacov lutoval prosil,aby ho zobrala naspat,ale zo zufalstva sa vyspal s jednou babou,ktoru,ale pozna aj jeho byvala. Je pravda,ze pocas chodenia a zitia spolu ju nepodviedol,stalo sa to vtedy ked tie dva mesiace spolu neboli.
Ona je ale strasne nasrata a syna mu nechce davat. Najhorsie je,ze ja som ho mala cele tie mesiace pravidelne raz do tyzdna a tento tyzden ho nebudem uz mat a to vsetko len preto,ze ona je urazena a ponizena od mojho syna. Ja som z toho na nervy,lebo vnucik mi chyba :-(
Ona pisala mojmu synovi smsky,ze mu nebude syna davat a ze to da sud,nechce aby sa vidavali a nechce ani alimenty. Ona uz ma teraz noveho priatela,tak sa trosku zmenila. Ja s nou normalne komunikujem,teda hlavne si piseme,lebo ona len pise nie je moc na osobne rozhovory...
Moj syn mi dal dnes citat od nej spravy,mne bolo do placu az na zvracanie,lebo taky slovnik aky ona pouzila ste este asi necitali!
Vraj aby skapal,aby dostal epilepsiu,ze ho da do basy atd...ze zli ludia si nezasluzia zit atd...
Snazila som sa ju pochopit,aj som jej napisala,ze chapem jak sa zle citi,ale ze ma boli,ked napise,aby moj syn skapal...:-( na to nereagovala...
Ako ju presvedcit,aby jej syna davala mojmu synovi? Moj syn sa ho nevzda samozrejme,miluje ho aj ju a je psychicky na dne.
V pondelok pride ku mne ona aj s malym,aby som sa s nim pokochala,lebo nechce ze ked tu bude moj vnucik aby tu bol aj moj syn,lebo takto to bolo doteraz odkedy su rozideni co je uz dobrych par mesiacov...
Porozpravam sa s nou,aby bola rozumna a nebranila im byt spolu,ale ona je taka tvrdohlava ze az...
Dakujem za rady a povzbudenia :-)

Prezyvka55

Hmm a z coho vyplyva to ze sa o vas siria famy ze ste neverne? Nejako mi to nejde do hlavy. Lebo o dievcatach co trebars chodia raz do tyzdna na vytvarnu a raz do tyzdna do kostola sa to vacsinou nerozprava. Ak chapete kam tym narazam.
Verim ze ste verne ale neevokuje vase spravanie niekedy tu moznost ze by ste mohli byt neverne? Napr. caste chodenie na party, vela muzskej spolocnosti, obcasny flirt atd?

Maoam

m77 ma pravdu, ono tym, ze clovek prerusi kontakt, tak urobi vela sam pre seba - moze to zacat spracovavat

tym neustalym kontaktovanim, aj ked len obcasnym sa to neustalo nanovo jatri a zhorsuje

co sa pripadu Anonym-ky tyka, tak niet o com, neviem co vsetko sa tam stalo, ale u nej by som dala uplnu kontakt-stopku

m77

Ja som tým prešiel,odkopla ma priateľka,asi mesiac som sa jej vtieral,ked to nemalo zmysel tak som ju uplne vymazal zo života a teraz už vôbec ani neviem že existuje,trvalo mi rok a pol kým som sa s tým úplne zmieril.Uplne s ním zruš akýkolvek kontakt a pod.Viem bude to ťažké ale časom od neho odvykneš a neskôr ti bude lepšie.Veľa ludí tým prešlo tak držím palce.

Drobec88

anonym2006 - áno píšem mu, aj sme sa pred týždnom videli a mali taký fajn kamarátsky deň, nedávno sme si aj telefonovali ale včera mi zavolal on a obviňoval ma z nevery a že si viac nepraje kontakt...

maoam - nemôžem povedať že mi on ublížil nejako, to skôr ja jemu tým že som mu v niektorých veciach klamala a na základe aj maličkostí sa v ňom vypestovala veľká nedôvera a podozrievavosť...

ja skôr teraz bojujem sama so sebou ako sa z toho poučiť a zapracovať na sebe, to že som ho nikdy nepodviedla je jedna vec, ale to že tomu on neverí je moja chyba

Maoam

to najlepsie, co mozes teraz urobit, napriek bolesti, napriek tym silnym emociam je komplet sa odstrihnut

uplne, aj na mesiace

dostanes sa z pozicie prosikajucej za nim behajucej 'obete'

pritom zda sa, on ublizil tebe

pozbieraj zvysky hrdosti a komplet ukonci akykolvek kontakt z tvojej strany, aj akekolvek reakcie

je to prvy a najtazsi krok, ale moze byt uz len lepsie

a na zaver: uprimne, baby, ja chapem, ako sa citite, vsetko, vratane tej strasnej bezmocnosti, pocity nepravosti a krivdy - ale uprimne - chceli by ste s tymito chlapmi stravit roky zivota?

ako sa k vam spravali...od toho nic dobre necakajte

mozno, aj ked to teraz nevidite, skrz cerstve emocie a bolest, je to to najlepsie, co sa vam mohlo stat, ze dany magor odisiel