Prečo sa z nich stali také domáce puťky?

Príspevok v téme: Prečo sa z nich stali také domáce puťky?
nemama

V poslednej dobe(par mesiacov tomu) mi začínajú liezť na nervy bývalé spolužiačky, susedky a zopár kolegýň so svojími materskými a manželskými povinnosťami. Na fb nedávajú normálne statusy a komentáre len samé tortičky z krstín, zo svadieb, z osláv, recepty na koláče a jedlá,svoje tehotenské bruchá, fotky z porodnice, fotky svojích umazaných detí, ich prvé zuby, oslavy narodenín, infošky kedy sa postavilo na nohy prvykrát, keď si píšeme tak len stále decká riešia, ktorá zas čaká ďalšie, ktorá porodila a bla bla bla bla...
Už mi to leze pekne na nervy. Aj keď sa stretneme opäť riešia len deti a starosti s nimi. Normálne už nemám s kým sa porozprávať bez toho aby sa neriešili stupidnosti okolo domácnosti, deťoch a varení. Stále len škôlky, plienky, nočníky, kočiare, varenie, pečenie, šatôčky...
To prečo tak ženy zhlupnú na tej materskej dovolenke a stávajú sa z nich puťky domáce? Ja deti nemám a ani mať nechcem a nebudem mať. Ani priateľ ich nechce našťastie :-D A vôbec si neviem predstaviť žeby sa môj život točil len okolo domácností a decák. Strašne monotónny život a stereotyp je to. Normálne je s nimi nuda. Nedokážu sa o ničom inom baviť. Buď ohovárajú jednu druhú alebo domácnosti a deti riešia.
Musela som sa niekde vyrozprávať a dostať to zo seba von lebo priateľ sa len smeje že čo riešim stále :-D On má kamošov aj keď zopár z nich je ženatých ale bavia sa normálne ako za slobodna a ženy sa po svadbe a narodení decák menia na totálne zahlbené ženské slangovo povedané pri sporáku a plienkach. Uf ako dobre že mne toto nehrozí :-D

Blondula

karolinka.....a zabudla som napisat,ze si zvysuju ego tym,ako im vypisuju ze su kosti a sexy a podobne hovadiny,i ked chcu v skutocnosti napisat,ze vyzeraju jak predajna anca :D ale kazdeho vec,zase aby mi niekto nenadal :D ja si vobec nepripadam ako putka,u mna je samozrejmost,ze treba navarit,upratat a podobne veci....robila som to aj ako slobodna a bezdetna :D

Lulu2011

su aj putky aj neputky, take, co su stastne a aj krasne aj s milujucou rodinou :) oni ta tiez mozu vnimat ako babu, co nevie si najst chlapa s ktorým by chcela deti, alebo, ze ich mat nemozes, tazko no, mam kamaratku, co vyzera ako po 5 detoch, ale nema ani jedno, paci sa jej svoj zivot, deti nechce, vyzera spokojne, druha je krasna, deti este nema, cestuje po svete, ale podla mna raz bude mat :) takze urcite najdes v okruhu kamaratky, co deti nechcu, neplanuju, ale nemozes vycitat stastie tým, co si to zariadili ako chceli :)

Blondula

domace putky.....mne skor neskutocne lezu na nervy tie "verejne stetky",ktore nemaju nic na robote,len sa vytrcaju polohole s naspulenymi papulami a su schopne urobit za minutu 50 fotiek a dat ich na FB s tym,ze ktoru viacej "lajknu" :D radsej budem kukat na deti a spokojne zeny s rodinami ako na zeny s roznymi chlapmi....a nepiste mi,ze zavidim :D nezavidim :D aj ja mam po dietati postavicku ako lusk :D nikdy som sa nepretrcala a ani to nemam za potreby :D dieta som porodila v 30tke a za mladi som si uzila a pochodila kade tade az az :P

Dennis

Radím sa k tým outsiderom, ktorí sú stále slobodní a bezdetní, ale nepozerám sa na to s odporom, že moji rovesníci a rovesníčky zdieľajú na sociálnych sietiach príspevky o deťoch, rodičovstve a materstve. Jasné, mám kamošky, čo sú matkami a o ničom inom nevedia točiť, len o manželstve, deťoch a mám kamošky, čo sú matkami a túto vec spomenú maximálne okrajovo a riešime úplne iné veci. Je to dané tým, kto má aké koníčky a kto si vie nasetupovať život. Jednoducho sú ženy, ktoré nemajú koníčky a materstvo je jediná vec, ktorú v živote riešia. Na tvojom mieste by som sa tým ani nejak nezaoberal a pokiaľ by došlo na nejaké vypisovanie si, kde by sa toto omieľalo, jasne by som zmenil tému a pokiaľ by tá snaha o zmenu témy nevyšla, tak by som rozhovor ukončil a vyhovoril sa na akúkoľvek činnosť: "prepáč, letím do práce, prepáč, idem s partnerom do fitka, prepáč, o hodinu mi ide vlak do Benátok, prepáč, idem na ples do Opery...."

sklxa

A kolki z vas muzov sa naozaj starate o deti, prebalite, nakrmite, okupete, pokocikujete, vstanete ked v noci place? Nielen na chvilu podrzat ked je babatko kludne :-)

audina

Uplne s tebou suhlasim, je to strasne otravne a take zenske mi cisto pripadaju ako pises domace putky od sporaka a plienok. Som tvojho nazoru a nazoru tebe podobnych. Ja ich tiez volam "hormonmi udrete do hlavy" :D
Nemat deti je uplna pohodicka. Som rada, ze su medzi nami este zienky, ktore sa rozhodli nemat decka :D Bodaj by nas bolo viac a viac :D

karolinka122

nuz prezyvka, tvoja mama by vedela o tom asi rozpravat, ze? Nebojte sa, ked nebudete mat deti, lebo dovod sa vzdy najde, ludia spohodlneli a stratili by svoj cas a slobodu, financie pre seba..., cigani a rozni asociali ich budu mat aj zo 10, potom sa rovno mozeme ztadeto vystahovat radsej...

Mario555

Bolo by fajn, keby boli zeny zenami a chlapi chlapmi. Nehovorim tym jedny stat pri sporaku a druhi lovit medvede. Co je na tom zle, byt matkou. Aj nase mali z nas radost a aspon ta moja isto nebola uderena na mozog. Len sa nebavili na fb ale na priedomi :) Ja fakt nvm, preco si zeny niektore myslia, ze su akoze cool a in ked maju taketo reci. Tento rok sa ja stanem otcom Som stastny, ze mi partnerka daruje dieta. Nam. Je to namaha, ale tesime sa. Moji kamosi si nemyslia, ze sme osprosteli, ani ja o nich. Ked som bol na stazi v Argentine a hovoril len o tom, tiez ma neobvinovali, ze som udereny na hlavu. Myslim, ze vnutorne zraneni ludia maju taketo prehnane , podla mna, reakcie. Niekoho moze drazdit, ze musi pozerat na tychto ludi a nvie sa zapojit do debaty. Hold, to je ako ze niekto ma stale problemy s vysokoskolsky vzdelanymi, iny s peknymi atd. vyradzuje to z hry. Ukoncim tak- ja si vazim zeny, ze su matkami. Vela riskuju a su aj naposmech. a predsa sem privedu det :)